Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti Anyukák! Ti hol...

Budapesti Anyukák! Ti hol kerestetek babysittert? Merre érdemes indulnom?

Figyelt kérdés

Alkalmanként keresnék, mert alapvetően itthon vagyok. Milyen közvetítő irodák vannak? Fontos, hogy leinformálható és megbízható személyt találjak. Tapasztalatokra lennénk kiváncsi. Pozitív ill. negatív is érdekel. Mire érdemes figyelni?

Milyen összeget szoktak kérni? Köszönöm!


2014. aug. 25. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez a téma engem is nagyon érdekelne, én is pont ezt fogok keresni néhány hét múlva...
2014. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem jobb megoldás a családi napközi. Oda is lehet egy-egy napra beadni a gyereket (már ha napközben kell a felügyelet), és ott legalább gyerekek között van.
2014. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
En is ilyen gondban volram.nem biznam idegenre a babam.meg csakfel eves.viszont nagymamak messze.apuka sokat dolgozik.igy most beszeltem egy lannyal aki baby sitter tavoli rokonsaghoz tartozik.o 1200ft/oraert jon hozzank.egyszer volt eddig de az az ossteszokas volt.:-)
2014. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

több év tapasztalatával, 5 közvetítő iroda és legalább 20 bébiszitter elfogyasztása után mondom, hogy mindenki csak lehúzni akar, közvetítő cégek lehúzzák a szittert is meg téged is, a szitterek nagyrésze hazudik magáról, bármit, rémes történeteket tudnék mesélni, magyarországon ez egy halott dolog


ennyi év után a legjobb tanácsom, hogy keress egy JÓ családi napközit, ez se könnyű, hidd el, akit ajánlani tudok és az én gyerekeim is oda járnak (és elégedett vagyok velük maximálisan) az a Bogyó csana Óbudán [link]

2014. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, a családi napközi is jó ötlet.

Néztem anno a környékünkön, tettem is fel kérdést, de sajnos senkinek nincs tapasztalata ezzel kapcsolatban. Óbuda nem jön szóba, mert a város másik vége, de köszönöm :) igazából 1-1napról lenne szó 2hetente, és jobban szeretném, ha itthon vigyázna rá valaki.

Tegnap beszéltem amúgy egy családi napközivel, mondtam, hogy 2hetente 1 napról lenne szó. Mondták, hogy oké, a beszoltatás 1 hét??? amit természetesen fizetni kell, és javasolják a heti 2napot. Hiába magyaráztam, hogy alapvetően itthon vagyok vele, de 2 hetente be kell mennem az egyetemre konzultálni, nem szeretném még az egy éves babámat "bölcsibe" járatni. Én megértem,hogy a gyereknek jobb, ha megszokja, meg ha heti 2napot van ott (bár járunk folymatosan társaságba) de nekem úgy tűnt le akarnak húzni.

Ezért keresek tényleg MEGBÍZHATÓ személyt, vagy esetlef csanát (erzsébet, csepel környékén)

2014. aug. 26. 12:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és én mindenkinek zöldet adtam! Nem tudom ki pontozott le...
2014. aug. 26. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, én tavaly nyáron szültem és diplomáztam, addig pedig az egyetem mellett magam is babysitterkedtem egy 4 gyermekes családnál,2 évig, de előtte is volt már tapasztalatom és oklevelem is. Közvetítőhöz nem fordultam, anyaként sem tenném,tényleg lehúznak és különben sem biztos, hogy mindig ugyanazt a személyt küldenék hozzád! Mi a gyereksziget.hu-n találtuk meg egymást, az ingyenes és biztos vannak más oldalak is. Ez az anyuka több babysittert is alkalmazott/alkalmaz, senkire sem panaszkodott még, mi meg pl. azóta is tartjuk a kapcsolatot. Szerintem nem halott dolog ez, de óvatosnak kell lenni, visszaélések előfordulhatnak sajnos! Leginkább vagy egyetemista, vagy nyugdíjassal fogsz találkozni, de vannak hivatásos babyditterek is, akik csak ebből élnek! Ami szerintem nagyon jó ötlet, nálam is ezt alkalmazták: tartottunk pár próba napot és biztos választ csak akkor kaptam arról, hogy alkalmaznak e,miután az anyuka látta, hogy jól együtt tudunk működni! Ezzel talán jobban szűrhető az alany megbízhatósága. Persze a legjobb, ha ismrtetségen keresztül tudsz találni valakit, de azért másképp is megoldható! Mobilisabb egy babysitter, mint egy csana, talán olcsóbb is, ezt annyira nem tudom, de ő is leviheti mondjuk a játszótérre, akkor is közösségben van (sőt akkor az elején más anyukával meg tudod figyeltetni, hogy tényleg a gyerekkel foglalkozik e) és ő csak a Te babáddal foglalkozik. Mondjuk nekem a csana intézménye is szimpatikus, de arról kevés a tapasztalatom. Még annyit, hogy én 600Ft-os órabérrel dolgoztam, mondjuk azóta picit jobb már a gazdasági helyzet, de szerintem így is találsz 800-1000 Ft között megbízható illetőt! Sok sikert! (Van egy kedves babysitter ismerősöm, aki közvetítéssel is foglalkozik, esetleg adhatok elérhetőséget, ha írsz privátban)
2014. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!