Kisgyerekes szülők?

Figyelt kérdés

Ti örültök,hogy egy hét és megint suli van?Nektek is megterhelő,hogy a gyerek ilyenkor merre legyen/kivel?



Alsó osztályos gyerekek szüleinek válasza érdekel elsősorban.


2014. aug. 25. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Aki dolgozik és nem pedagógus, annak nagyon nehéz a szüneteket megoldani.
2014. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Miért? szerinted a pedagógus nem nehéz megoldani kedves első?
2014. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Mikor fogjátok már fel hogy attól hogy tanítási szünet van a tanár még bejár dolgozni? Egyébként meg mindenki előtt ott volt lehetőség hogy ilyen könnyű és pihentető szakmát válasszon.
2014. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

nekem ovisom van. szerencsére nálunk most már van ügyelet, ez a 2. hét :)

előtte 5 hét szünet volt, nagyon nehéz volt. mivel nincs segítség, így nem kérdés az elhelyezése, táborhoz meg kicsi még, maradtam vele itthon, fizetés nélküli szabin. vagyis gondoltam én... ma kezdtem munkahelyet keresni :(

el se tudom képzelni mi lesz 2 év múlva amikor nem 5 hanem 11 hét lesz a szünet. ráadásul idén az őszi szünet is hosszú lesz és a téli is 3 hét lesz!

kinek van ennyi szabija? az meg azért nagyon gáz, hogy minden szünet után ugrik egy munkahely...

2014. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

"Mikor fogjátok már fel hogy attól hogy tanítási szünet van a tanár még bejár dolgozni? "

Tényleg? Június közepétől augusztus végégig ugyanúgy elmész reggel 8-ra és ott vagy délután 1-2 óráig? Kötve hiszem.:)

Nem mondom azt, hogy a tanároknak ne lenne munkával kapcsolatos elfoglaltsága nyáron, na de azért ne hasonlítsuk már össze azzal, amikor is más szülők, vagy te, mint tanár hétfőtől péntekig legalább napi 6 órában bent ülsz az iskolában. Mert nyáron ezt tuti nem csinálod!

Amúgy igen, nehéz megoldani a dolgokat. Több családtag bevonása szükséges.

2014. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Pedig elhiheted... Gondolom értekezletekről, felkészülésről és továbbképzésről még nem hallottál. Nos, azok ilyenkor vannak. És nem tanár vagyok, csak közeli rokonom az, és látom hogy nem úgy megy ez mint sokan elképzelik. De akkor menj te is tanárnak:-)
2014. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

"De akkor menj te is tanárnak:-)"

Elhiheted, hogy szerettem volna, minden álmom az volt, csak 1. nem tudtam utazni, mivel volt egy kedves, alkoholista apám, aki bántalmazta anyukámat és fenyegette még akkor is, amikor már elváltak és külön éltek és nem tehettem meg, hogy elmenjek vidékre tanulni, mert nem mertem anyukámat úgy otthagyni, hogy hosszú kilométerek választottak el tőle, illetve 2. mivel az egyik legtelítettebb pálya és egyre kevesebb a gyerek is, így egyre kevésbé lesz szükség tanárokra, így ezért sem választottam ezt a pályát! Szóval azért nem minden fekete vagy fehér, néha valaki nem azért nem lesz az, aki mert nem akarja megtenni...Csak mielőtt elkezdesz személyeskedni. Egyébként a jegyeim, képességeim által simán szerezhettem volna tanári diplomát, nem ezzel volt itt a baj. És akkor sem hiszem el, hogy tényleg a tanárok minden egyes nap, júniustól augusztus végégig ugyanúgy nem tehetik meg, hogy otthon legyenek, mint más szülő, aki más munkát végez...Szóval én elhiszem, hogy a tanár sem ül otthon egész nap nyáron, de azért biztos több szabadidővel rendelkeznek, mint más szülő, aki mondjuk egy áruházban 2 műszakban dolgozik például...de ez csak egy példa volt. Éppen ezért, nekik könnyebb dolguk van.

2014. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, hogy mindig csak az interneten névtelenül írogató pedagógusok járnak egész nyáron dolgozni. Az ismerőseim közül senki, max augusztus végén napi néhány órát. Az biztos, hogy gyerekkorunkban a férjemre minden szünetben tudott vigyázni a pedagógus anyukája és én is minden nyáron a pedagógus nagynénémnél voltam több hetet.
2014. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Akkor azért mert te nem lehettél tanár, ne sértegesd őket, a saját tudatlanságod hangsúlyozva. Ugyan olyan munka mint a többi, nincs két és fél hónapig szabadság. Egy hónap van, de sz is csak azért mert év közben nem veheti ki úgy mint más ember.
2014. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes hogy itt mindenkire a pedagógus szülei vigyáztak a nyáron. Az én anyám nem tudott mert neki mennie kellett dolgozni, ugyanis nyáron is volt munka mindig. De gondolom szerinted ő se dolgozni járt hanem elment wellnessezni.
2014. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!