Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha ferde...

Ti mit tennétek, ha ferde szemmel nézne rátok sok kisgyerekes szülő kutyasétáltatás közben és folyamatosan lesnének, hogy hova mentek a kutyával, mit csinál a kutya stb?

Figyelt kérdés

Konkrétan nagyon elegem van már belőle, hogy ahol lakunk a kedves szülők annyira féltik a gyerekeiket, hogy az már nevetséges.Nem tudom úgy levinni szerencsétlen kutyát, hogy ne lessenek meg susmorogjanak rólunk az anyukák csoportba tömörülve.A többi kutyásba is belekötnek.Az egyik szülő elterjesztette, hogy a kölke a kutyáktól lett beteg mert odapisilnek a fűbe.Múltkor a kutyánk megnyalta a kezét a gyereknek és tiszta idegbeteg lett az anyuka, ment is be kezet mosatni azonnal.Hozzátenném én pórázon viszem a kutyát, a gyerekek jönnek oda hozzánk, nem is tudom kikerülni sem.Egy másik alkalommal durván rámszólt egy másik anyuka mert a gyereke jött volna oda hozzánk én meg mondtam, hogy jöjjön nyugodtan.Ez is baj volt.

A másik, hogy szabályszerűen követnek minket a szemükkel,közben susmorognak, nagyon irritáló.



#kutya #tolerancia #kisgyerekes szülők
2013. szept. 12. 12:06
1 2 3 4
 1/31 Imola Ágnes ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz velük. Múltkor anya a gyerekével a villamos elé ugrott, mert jöttem szembe velük a kutyámmal, amin póráz és szájkosár volt. Korlátolt emberek azok, akik nem tudják milyen, és mennyi pozitív hatása van egy kutyának egy kisgyerek fizikai és szellemi,mentális fejlődésére. Részemről elképzelhetetlen hogy valaha gyereket neveljek, és ne legyen mellette minimum 1 kutya.
2013. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Én csak mosolyogni szoktam rajtuk, és inkább viccesnek tartom, mint idegesítőnek :). Az én kutyám pórázon van, úgyhogy no para :)

2013. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%
A kutyát tiltsd le,egyáltalán ne hagyj támadási felületett a "veszett szülők" részéről. Vegyél szerintem egy textil szájkosarat, (hiper-szuper marketben láttam nincs ezer forint). Azt tedd rá, amíg keresztül nem juttok a háborús övezeten. Sajnos nagyon sok a korlátolt ember manapság, én is tapasztalom, pedig nekem vadászgörényem van csak. De persze itt is megy a hiszti, hogy a gyerek vérét biztos kiszívja, stb stb...
2013. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Én is csak mosolygok, de még az olyanokon is, akik féltik a kutyámtól a zsebkutyájukat. Tegnap is egy bácsi meglátott minket "Jééézusom" kíséretében áttért a járda másik oldalára Fifikével. Én csak mosolyogtam, ő jó sokáig nézett, még meg is állt onnan bámult vissza, szerintem a mosolygás ilyen szituációban mindennél jobban idegesíti őket.
2013. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez tényleg idegesítő, olyanba ütik az orrukat, amihez semmi közük! Ráadásul nem csinálsz semmi veszélyeset vagy törvénytelent, ezen a helyedben én is ki lennék akadva, megkérdezném tőlük, mi a probléma, miért hisznek el minden pletykát! Bár én normális, barátságos természetű vagyok, ha nem válaszolnak, vagy csak flegma, bunkó módon, én is úgy szolnék vissza!
2013. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Hol élsz te, ahol ilyen emberek vannak? Én csak nagyon ritkán tapasztalok ellenszenvet a kutyáim irányába. Még a kisgyerekes szülők is inkább mosolyognak, akkor is, ha esetleg tarják a távolságot. Négy év alatt mindössze egy komolyabb beszólásra emlékszem.
2013. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Mi felénk is ilyenek.

Most nyáron történt: A kutyám el volt engedve a parkban. Játszottunk (senki nem volt arra). Iszonyat nagy a park. Kiült a parkba az anyuka a gyerekével, messzire tőlünk. Anyuka telefonál, a gyerek meg rohangált. Ráraktam a pórázt a kutyára, mert eléggé seggf*jnek nézett ki az anyuka, nehogy gond legyen. A gyerek el jött felénk. Elkezdett üvöltve rohangálni körülöttünk (kb 4-5 éves lehetett), meg dobálta botokkal a kutyámat. Ő halál nyugodt volt. Szóltam a kisfiúnak hogy nem kellene dobálni, akkor jött oda az anyuka hogy én mit merészelek...stb.

Meg hogy egyébként is minek mentem oda a gyerekéhez (a kisfiú jött oda hozzánk..), meg mi az hogy nincs szájkosár a kutyán, miért volt elengedve, kötelező a póráz.

Ránézek.. mondom ez vonatkozik a magam gyerekére is. Elkezdett hebegni-habogni hogy micsoda.. Mondtam hogy a póráz szájkosár, ugyanis nem az én kutyám rohangált ordítozva, és dobálta a maga gyerekét. Megsértődött és elment.

Egyébként meg nem foglalkozz velük. Rájuk vigyorogsz és kész. Annál idegesítőbb ugy sincs, mint hogy ő mondja a magáét, te pedig mosolyogsz, és bólogatsz.

2013. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk pont a másik véglet fordul elő sűrűn, jobb esetben megkérdezik hogy lehet-e simogatni, de van amikor szó nélkül már jönnének oda hogy "de aranyooooos" aminek én viszont nem örülök. Nem kell velük foglalkozni, hadd puffogjanak magukban, úgysem tudnak beléd kötni ha pórázon van az eb.
2013. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 ödi2 ***** válasza:
87%

Sajnos nem tudsz ellenük semmit sem tenni.

Nagyon sokan nincsenek tisztában a kutyák természetével, de egyre inkább az az érzésem, hogy a saját gyerekükével sem...

Nekem szerencsére nincs rossz tapasztalatom mostanában, majd minden háznál van 1-2 kutya és szerencsére nem az a tipikusan, ott van a kertben és kész, hozzáállás jellemző.

Engem inkább a túlzott figyelem idegesít, főleg ha kevés az időm jópofizni, ennek ellenére persze engedem a simit és a kutyának is jót tesz, hogy sok emberrel találkozik, de néha azért sok...:)

Vasárnap kirándultunk és akartunk egy alaposan átmozgató napot a kutyáinknak a párommal. Én vittem a nj kutyánkat, párom a két sárhegyi kölyköt. Kb 2 óra ment el a sok ajnározásra és beszélgetésre, meg játékra, mert egyszerűen nem tudtam levakarni a kedves szülőket és gyerekeket.

Nem mondom, jól esik, hogy tetszenek a kutyáim, de azért mindennek van határa és már kínomban nem tudtam mit kitalálni, bevontam azt a 7-8 gyereket a játékba, képzésbe, hogy ne menjen gallyra a délutánunk...

Szóval ennek is van hátránya is, de azért kellemesebb a többség tapasztalatától.


Próbálj hosszú pórázon vezetni ilyenkor és csinálj pár feladatot a kutyáddal. Hátha leesik anyucinak-apucinak, hogy nini ez nem is egy fenevad, hanem egy értelmes kutyus!:) Szerintem az én kínlódásom szívesebben viselnéd, Te is...

Magam sem panasznak szántam, csak egy kicsit azért kiakaszt néhányszor, de sose legyen nagyobb bajom ennél!!!:)

2013. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Nemtudom. Én megpróbálok néha nem figyelni egyes emberekre, kizárni őket, mintha ott sem lennének. Amúgysem érint téged konkrétan, hogy miket dumálnak... most ha egy felnőtt ember a kutyapiről sztorizik, szerintem az nem a te "bajod" Úgy értem hogy ahhoz már nagyon nyominak kell lenni.

Meg ha egyszer már úgyis unalmas az élete, legalább sztorizik egyet, hogy az ő gyereke túlélte a kutyapisivel való találkozást :D és hogy mik vannak a mai világban.

:*

2013. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!