Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire meritek nyugodt...

Mennyire meritek nyugodt szívvel rábízni családtagokra/barátokra 1-1,5 év körüli gyermekeiteket? Elég nagy problémáim vannak a másik iránti bizalommal, bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Hamarosan részmunkaidőben visszamegyek dolgozni, 1 évesemre hol a nagyszülők, hol két barátnőm fog vigyázni, de rettenetesen szorongok emiatt. Emberként teljesen megbízom bennük, de rettegek, hogy valami baj történik amíg távol vagyok. Az egésznek egyszerűen az az oka, hogy sokszor még én sem tudok 100%-osan odafigyelni a saját gyermekemre, értem ezalatt azt, hogy esett már le kanapéról úgy, hogy közvetlenül mellette ültem, esett már hanyatt a kövön, miközben csak rá figyeltem, nyelt már félre, pedig mindig kicsi falatokat kap, és még sorolhatnám...

Ha én, a saját édesanyja nem tud maximálisan vigyázni rá, akkor más hogy fog ... ?


2014. aug. 26. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Én teljesen nyugodt szívvel bíztam és bízom (már 2 éves elmúlt a fiam) a gyerekemet apukámra és a feleségére, anyukámra, keresztanyámra illetve egy ismerős kolléganőre (neki is van 2 gyereke). Nem szabad így rágörcsölni erre, ők pont ugyanúgy (ha nem jobban) fognak vigyázni a gyerekedre, mint Te.
2014. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Nehezen...gondolom, muszáj visszamenned dolgozni. Igen, mellettünk is sok minden történhet, de én a nagyszülőkben (2 mama) nem bízom teljesen...anyósom az utcán nagyon figyelmetlen, holott egyfolytában megy, anyunak kevés a türelme...
2014. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az,hogy van benned egy kis félsz az miatt, hogy másra bízod a gyermeked egy időre az teljesen természetes!

Ahogy azt te is írtad veled is előfordultak balesetek,pedig ott voltál mellette (elárulom ez velem és minden más anyukával is így van :) ), tehát előfordulhat, hogy lesznek apróbb balesetek, de ez kivédhetetlen!

Nyilván te már tudod, hogy mivel tudod megvigasztalni a lányod, mi a napirendetek, hogyan altatod stb...akik vigyáznak majd rá biztos kell majd egy kis idő,hogy összeszokjanak,ez miatt lehet, hogy nyűgösebb lesz kicsit a Pici (persze ez sem törvényszerű).

Írtad,hogy emberileg megbízol azokban,akikre rábízod a gyerkőcöd(másra úgyse bíznád ugyebár), akkor ne aggódj!

Az első időszak neked sem lesz egyszerű, de belerázódtok!

2014. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,5 évesem van. Anyura simán rá merem bízni.

De anyósékra nem. Elég idősek... És após a vállára ülteti, úgy SZALAD fel vele a lépcsőn, majdnem leesett egyszer vele! Majdnem ráesett már, stb. Anyós meg olyan dolgokat ad neki enni, amit én nem adnék, csak mert nézi a gyerek! Meg menjen nyugodtan fel egyedül a meredek csigalépcsőn, meg kell tanulnia... Na persze... Úh én még nem hagyom velük egyedül.

2014. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennél kisebbként is simán rá mertem bízni másra.a bölcsi amúgy jobb lenne a gyereknek i,de te tudod.
2014. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!