Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy egy másik anyuka, megmondta, hogy mit tegyél a gyerekeddel? Pl. szóljál rá, ha olyat csinál, mert mondjuk te nem tetted meg, mert nem érezted fontosnak. , és ahelyett hogy a sajátjával lett elfoglalva a tiéddel volt?

Figyelt kérdés
Hogy lehet kezelni az ilyen helyzeteket? Nem igazán vagyok ehhez hozzászokva, no nem a kéretlen tanácsokhoz,hanem hogy helyettem figyelik a gyerekemet,meg hogy én mit teszek vele..Lehet ehhez köze annak,hogy mások által nagyon vékonynak mondott és viszonylag csinos lány vagyok? Rendre jobban bírálnak mint más anyukákat...de van olyan anyuka aki túl őszinte velem...hogy túl vékony vagyok, túl drágán vettem ezt azt,...és én ezekre a megjegyzésekre nem igazán vagyok kiváncsi,mert én se megyek oda más anyukákhoz és mondom meg a szemükbe,hogy mi a véleményem...

2014. aug. 10. 13:34
 1/7 A kérdező kommentje:
És ne értsétek félre,nem gondolom magamat többnek vagy jobbnak,de ezek tények,hogy se súlyproblémám nincs, tényleg nem is látszódott rajtam nagyon a terhesség se..sajnos vagy nem sajnos, nem úgy nézek ki mint egy tipikus anyuka, persze nem sminkelem magam agyon,és nem tűsarkúban járok, tehát úgy átlagosan öltözködöm,mégcsak a hajamat sincs időm megmosni:), de mégis maga ez a tény,hogy vékony vagyok..
2014. aug. 10. 13:39
 2/7 zabmester ***** válasza:
60%

Így direktbe még sosem mondta senki, hogy szóljak rá, viszont kisebb korában sokszor volt olyan, hogy "megkérdezték", miért nem csinálom ezt vagy azt. Nyilván mindenki tudja, hogy ezek nem kérdések, hanem burkolt kioktatások, na ezeket nem csíptem, egy darabig magyarázkodtam, aztán megtanultam elengedni a fülem mellet az ilyesmit. Pl. amikor a fiam kb. 4 hónapos volt, és vártunk a sorunkra a gyerekorvosnál, mert tápszert kellett felíratni, akkor szóba elegyedtem egy anyukával, aki elkezdte kérdezgetni, hogy "Hát miért nem íratsz fel anyatejet neki, amikor köztudott, hogy a tápszer árt neki?" Egy: nem kérdeztem a véleményét, kettő: egy négy hónapos, normálisan fejlett babának nem írnak fel csak úgy anyatejet, ha nem indokolt, három: ezt az orvossal közösen döntöm el én, de nem egy vadidegen mondja meg, hogy mivel etessem a gyereket.

Na, ilyen, és ehhez hasonló dolgok voltak, tipikusan a "Miért nem csinálod ezt vagy azt"-féle megnyilvánulások közül. Egy idő után már úgy voltam vele, hogy mondja csak nyugodtan, aztán ha befejezte a mondókáját, akkor halál természetesen közöltem, hogy oké, de nekünk ez így jó. Ezzel nem lehet vitatkozni, én sem állok le érvelni, mert felesleges.

2014. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mondd meg nyugodtan, ha tolakodónak érzed, hogy köszönöd szépen, de majd szólsz, ha kíváncsi vagy a véleményére. Meg fog sértődni, igen, de legalább leállítja magát.
2014. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is vékony vagyok és jóval fiatalabbnak nézek ki, mint ahány éves vagyok, mégsem járok úgy, mint te. Nem járok játszóra sem pl.melegítőben, mert az számomra itthoni ruha, azért sem kapok megjegyzést, ha kapnék sem érdekelne. Ez nincs szerintem összefüggésben a vékonyságoddal.


Felnőtt nő vagy, kedvesen, de határozottan mondd meg, hogy te így látod jónak, ennyi. Te is túl őszinte vagy, ha egy játszótéri beszélgetésnél belemerülsz, hogy mondjuk 250e ftért vetted a babakocsit.

2014. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként tök megértelek, én 26 éves vagyok, de 17-18 évesnek néznek, ha pl. beugrok a férjemnek cigit venni, elkérik a személyimet, a múltkor a boltban a sütőrumhoz elkérték :D Nekem is mindig meg akarják mondani, hogyan csináljam, még az is, akinek kisebb a gyereke, mint az enyém, mert hát olyan kis fiatalka vagyok (mondja az, aki 2 évvel idősebb nálam :D). Azt már inkább nem is említem, hogy a terhesgondozáson milyen pillantásokat kaptam, egy anyuka még meg is jegyezte, hogy kemény leckét kaptam, de legalább megjegyzem, hogy védekezni kell... Hozzáteszem, 25 éves voltam, házas, és tervezett baba volt.
2014. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

még nem oktattak ki és a gyerekemet se figyelik helyettem :)


viszont kaptam már beszólást azért mert vékony vagyok :(

pár hete volt, szombaton a férjem vitte a gyereket játszóra én meg munkából hazafele bementem hozzájuk. csinosan voltam ugye öltözve, nem mentem oda hozzájuk mert nagyon benne voltak, csak szép lassan totyogtam feléjük, hogy ne vegyenek észre, jó volt nézni őket...

erre egy röfi apuka beszólt, hogy mi a f.,.t billegtetem egy játszótéren a r.,.nc seggem, húzzak a p.,.ba innen, ez a gyerekesek helye :O

na meg a teltebb anyukák akikkel néha beszélgetek, mindig úgy köszönnek, hogy "szia, de sovány vagy még mindig"...

ez is zavar, én se mondom, hogy te meg kövér vagy, de azért túlélem, nem szólok be, nyilván nem velem van a baja, hanem magával :(

sajnálom egyébként, hogy manapság ennyire sokat számít a külső, a testalkat, olyan értelmetlen ezen rágódni

2014. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,mindig az mondja ezt akin maradt némi súlyfelesleg,persze én nem gondolom hogy nem fér el rajta meg hogy ez baj lenne,de én mégse mondom a szemébe a tényeket...de ha ez így lenne,akkor milyen szemét lennék,hogy a szemébe mondom..Fordítva lehet persze, hogy te vékony vagy...meg hogy én egyek...(?),úgy hogy nem is ismer,hogy előtte milyen alkat voltam..meg mennyit eszek,nyilván én is túl őszinte vagyok,hogy elmondom,hogy gyerek mellett nem tudok annyit és nyugodtan enni,inkább csak este,de könyörgöm,amikor nem volt gyerekem és ettem,akkor is vékony voltam,mert lemozogtam..miért kezdjek el magyarázkodni..meg egyből azt vonják le akkor biztos azért vagyok vékony...mert nem eszem a gyerek miatt..
2014. aug. 10. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!