Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülállò szülők! Ti...

Egyedülállò szülők! Ti hogyan dolgoztátok fel hogy a másik fél elhagyott?

Figyelt kérdés
egy 4 hónapos kislány anyja vagyok. És a párom elhagyott. Igazából fel lélegeztem egy teher megszabadulása miatt. A párom nagyon aggreszív és a dühe mérhetetlen. Szinte bármin veszekedett. De azért nem tudom hogy majd mit mondjak a kislányomnak majd ha nagyobb lesz hogy hol van az apja?
2014. aug. 22. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
örülj neki hogy megszabadultál egy félbolond idegbetegtől
2014. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök is:-)
2014. aug. 22. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:
A kicsidnek és neked is jobb így ha így éltetek.A gyerekek hamar alkalmaszkodnak a helyzethez és ha nyugodt légkőrt teremtesz neki is jobb lesz nem fogja hiányolni a veszekedést.Ő ebből még nem èrez semmit.Úgy lesz neki természetes hogy ketten vagytok.Amikor nagyobb lesz elmagyarázod neki hogy sajnos nem illettetek egymáshoz és így a nyugalom érdekében úgy döntöttetek hogy külön folytatjátok.A kislánnyal szeretné tartani majd a kapcsolatot?
2014. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem. Sajnos azt hittem hogy szereti bár a kicsit. De azt mondta hogy fogjam a gyereket is mert őt nem érdekli.
2014. aug. 22. 23:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudnám elviselni ha baja lenne a kicsimnek. Ő a mindenem.
2014. aug. 22. 23:37
 6/11 anonim válasza:

Nem vagyok szülő, de hasonlóan történtek a dolgok nálunk is.

Apa az 1 éves kisfiát és további két gyerekét 16 év házasság után elhagyta egy másik nőért. (Közben azóta megházasodott újra majd nemrég el is vált 1,5 év alatt... No comment.)


Gyerektartást nem önszántából fizet, a fizetéséből van letiltatva, 70 k ft (egyébként egy menő bankcsoportban dolgozik, csak nem hajlandó több gyerektartást fizetni a 3 gyerek után...)


Nálunk gyakorlatilag örültünk h. megszabadultunk tőle, mert miután bejelentette h. elköltözik, kiderült lelépett a családi kasszával is + a gyerekei zsebpénzével vitte volna a kocsit is, ha nem dugjuk el a kulcsot. Még szerencse h. a ház nem az ő nevén van/volt.


Ha hasonlóan nem éppen egy jótermészetű ember az illető, szerintem örülj h. megszabadultál tőle.

A kislánynak pedig nyugodtan mond meg hogy "az apa elment, itthagyott minket".


Nálunk az 1 évesen elhagyott kis srác (most 4 éves) egyenlőre nem mutatta h. hiányozna neki az apja komolyabban, viszont a 10 éves kislányt eléggé megviselte a dolog, lányoknál ez nehezebb ügy, mert köztudott a lányok "apássak".


De mindenképpen az igazat mond meg neki, hazugságoknak nincs értelme, előbb-utóbb úgy is rájönne és akkor csak rád haragudna amiatt h. eltitkoltad előle.


Remélem tudtam segíteni :))

2014. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi hatos. Hozzàteszem hogy az apa arab származású és nem valami jó apa lenne ( szigorú) . A poligámiát akarta rám erőszakolni. Stb..,folytathatnám holnapig. Még a saját kultúrájában ezt amit tett velem tilos.
2014. aug. 23. 00:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Te szegèny,menekülj és adj hàlàt a jóistennek hogy ennyivel megúsztad és megszabadultál tőle.Ennél minden csak jobb lehet!
2014. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy tudtal ebbe a pasiba beleszeretni?! Arra ügyelj, Nehogy kesobb tartson igényt a gyerekere mert ez is szokás náluk. Szerencsére lanyod van, így kisebb az esélye. Én a helyedben segítséget kérnék,hogy vusszaalljin a lelki békém.
2014. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azèrt szerettem bele mert beleszerettem ...elsô làtàsra. Nagyon romantikus volt, ès vègighalgatott.,, vigyàzott ràm ès megvèdett amikor tènyleg fèltem ès nem volt senki sem aki segített volna, velem volt amikor nem tudtam hogy hova kell menni, ès vezetett a kezmnèl fogva...de idôvel megvàltozott...sajnos...
2014. aug. 23. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!