Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy amelyik...

Tényleg igaz, hogy amelyik gyereknél a mozgás fejlődik gyorsabban, annál lassabban alakul a beszéd, és fordítva?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak városi legenda? Mit gondoljak akkor, ha nálunk egyik sem megy "gyorsan"?
2014. aug. 27. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ez inkabb ugy igaz, h hol az egyik, hol a masik. amikor fordulni tanul, stb, akkor kevesebbet halandzsazik, amikor epp nem tanul uj mozfasformat, akkor tobbet gugyog.


ha fejlodik, csak nem rohamleptekkel, akkor ne gondolj semmi rosszra. minden gyerek egyedi. a lenyeg, h meg tudja csinalni. ez nem locerseny. en nem gyoztem leallitani a csaladom, amikor a fiamat folyamatosan a sajat meg a tobbi rokon gyerekhez meregettek. borzaszto nagy hiba.

2014. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem is azért, hogy verseny, de folyton azt olvasom, hogy itt már mindenki 10 hónaposan egyedül jár, 15 hónaposan folyékonyan beszél, aztán elbizonytalanodik az ember.

Erőltetni nem lehet, csak előjön az aggodalom, hogy esetleg gond van.

2014. aug. 27. 13:08
 3/14 anonim ***** válasza:

én nem hisze hogy így lenne! már csak a kisfiamból kiindulva. 3 hónaposan forgott. 6 hónaposan felállt 10 hónaposan stabilan ment. semmit nem erőltetünk. egyszerűen zavarta hogy mászva késöbb ér oda, ezért elindult. gagyogni keveset gagyogott, szinte egyből szavakat mondott. másfél évesen tisztán beszélt. most 2 éves és lesem lehet lőni annyit beszél, mondokákat mond, és rengeteget énekel:)

nem hencegek, csak leírtam hogy a mi álláspontunk cáfolja ezt az állítst

2014. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem csak itt, uton-utfelen ezzel talalkozik az ember. a fiam 12 hos volt, amikor seta kozben osszeakadtunk egy felismeros nenivel. 5 percig beszeltunk, megkerdezte a korat, nemet, majd rogtpn jott, h "oh, akkor mar jar, ugye?" es "ekkora gyereknek mar nincs szuksege cjmira, kitakarja az arcat". mindenhol ez van. jo mosolygok utolag es nem hagypm h ezek a megjegyzesek befolyasoljanal. anyam pl az 1 eves szilinapjan vezette elo, h kezdjem el napobta bilire ultetni :-)
2014. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Semmi gond. Csak időnként lehangol - most ne nézzetek hülyének, nem olyan szinten értem - hogy nálunk minden nagyon lassan megy.

A másik, hogy a mozgásnál is addig hajtogatták, hogy nem gond az, csak várjak, hogy csomót csúszott, mire elvittem gyógytornászhoz. Már régen meg kellett volna tennem, de az orvos is állította, hogy nincs gond, meg mindenki körülöttem, hogy csak lusta.

2014. aug. 27. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt. Kisfiam 13 hónaposan elindult, 3 hét múlva futott és rettentő gyorsan fejlődött a finommozgása is. Beszélni viszont csak 2,5 évesen kezdett, most se tiszta a beszéde, lassan 4 éves. A kislányom, bár elindult 13 hónaposan, közel sem csinálja azokat a mozgásokat, amiket a fiam ilyen korában,viszont 1 évesen kezdett szavakat mondani, most 19 hónapos és mondatokban beszél.
2014. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

az en fiam finommozgasa szinten kiemelkedoen jo, 9 honaposan megvolt az elso 4-5 tiszta es tudatosan hasznalt szo,szo, mostanra kb 20 szavas szokincse van (13hos), de pl a nagymozgasokat tobbnyire ugy csinalja,h a hatarertek felso harmadaban, akkor viszont nagyon biztosan, stabilan.bhol megall pl ugral az agyon es tartja az egyensulyat, de menni

csak heti egyszer par lepest hajlando meg csak kapaszkodas nelkul.

2014. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Nekem csodagyerekem van (itt ragasztották ezt rá gúnyosan).

Szerintem nem minden esetben igaz ez.Engem is ezzel riogattak,hogy mivel nagyon hamar elindult 9,5 hónaposan, 10 hósan már futott,hogy majd a beszédfejlődése lassabb lesz.Nem így lett.

19 hónapos most.Több szavas mondatokban beszél, 5 mondókát tud fejből,6 színt ismert, 5-ig elszámol magától.

Tudja a teljes nevét,a mi nevünket,(apáét,anyáét) és szobatiszta.

Na várom a lepontozást! :D

2014. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem neurológus, ő azt mondta nekem, amikor ezzel először találkoztam, hogy típusosan egyszerre egy képesség fejlődik ugrásszerűen, ezt követi a többi, azaz ritka (de nyilván megesik), hogy egy gyerek párhuzamosan tanul meg járni-beszélni-apró dolgokat babrálni/legózni.


Nálunk ez abszolút így volt: 12-15 hónapos kora között a beszéde lódult meg, 15 hónaposan elkezdett járni, 3 hónapra megtorpant a beszédfejlődés, után újra beindult.


Nyilván nem törvény ez, sok gyereknél sok féle módon alakulhat, ez a Gauss görbe közepe.


A másik: a gyerek intelligenciájának egyetlen bemérhető mutatója van - nem a beszéd, nem a nagymozgások, hanem a finommozgások kialakulása. Ez az egy mutatja, hogy mire számíthatsz később (az egy éves korban átlag feletti finommozgásokkal operáló gyerek 6, 10, 15 évesen is átlag feletti intelligenciát mutatott - pl. ha könyvet gyűrődés nélkül lapoz, legokat rak egymásra, 6-10 kockából tornyot épít - az elvárás egy évesen max. 2-3 kocka).


Nagy volt nálunk a kontraszt: a játszótéren mindenki sikoltozott hogy a lányom még nem jár 14 hónaposan, a férjem kollégái meg hanyatt dőltek hogy könyvet (rendes, sima lapokból állót) úgy lapoz, hogy gyakorlatilag új marad mellette a könyv.


Szóval szerintem ne parázz, ne gondolj semmire, egyszerűen fogadd el, hogy neki ez az üteme. És nyugalom, ő is egészen biztosan kiemelkedik majd valamiben - hogy mikor tanult meg járni, mászni, akármit csinálni 5-6 éves korár gyakorlatilag jelentéktelen aprósággá válik.

2014. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem városi legenda,legalábbis a környezetemben és saját gyerekemen is ezt tapasztaltam.
2014. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!