Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babánál is így alakul a...

Más babánál is így alakul a "beszéd"?

Figyelt kérdés

15 hónapos fiamnak van 3 értelmes szava, amit helyén használ. Amúgy MINDEN más - amire rámutat - "tetyő", "totó" és "papa". "í" betűt még soha nem hallottam tőle.

Normális ez?


2012. jún. 1. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 16 hónapos..minden mama..nem használ mást..csak más hangsúllyal esetleg többször értsd mammamammamama..egy hete már van baba...helyesen csak a nem-et használja amit úgymon MEM! egy ismerősöm fia 30 hónapos koráig csak annyit mondott TETETETE..MEG teőőőőőő! most meg be nem áll a szája!
2012. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

enyém is ezt csinálja. Sok szónak tudja a jelentését, és amikor mondom neki ránéz, vagy oda megy ahhoz a tárgyhoz, vagy Pöttömhöz a kutyánkhoz.


Gyakorolja a szavakat, most az új szó az autó, folyton ezt mondogatja.

Nevezd meg mindig a tárgyakat, mond el neki rengetegszer, úgy hogy lássa a szád mozgását, és észre fogod venni, hogy előbb utóbb próbálgatni fogja kimondani.

Kifogja mondani, mert a kedvedbe akar járni :)

Mamát is mondja ha azt akarja hogy figyeljek rá.

Reggel kaksizott és mondta hogy kaki :)

2012. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normalis,nyugi :).Az en fiam lassan 20honapos.

Ugy 30 szot tud.Neha "mondatokban" beszel:"Apa eme"-apa elment,"Baba siij"-baba sir."Apa ete jon haza butyu"-apa este jon haza autoval.

Ugy 3 hete,szinte minden nap tanul valami ujat,de van neki is 2szava,amit ugy mindenre hasznal,amit nem tud,illetve nem akar kimondani,az :ete,es iti,asszem ezek voltak az elso szavai,es amikor kimondja oket,o is nevet rajta.

Tobb itt a sunyisag,hidd el.Tobbet tudnak ok,mint amit kimondanak.

2012. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom meg nagyon sok szót ismer, de legtöbbször csak én értem, mire is gondol. Néhány példa:

- momo- motor

- bida- csiga-biga

- tami- kamion

- time- kimegy

- bobba- boltba


Persze mellette azért akad értelmes, mások számára is jól kivehető szava, de azért nagyrészt csak én értem. Pl a Tomi is tomi neki, de a cumit is tominak vagy taminak mondja. Csak más a hangsúly. :)

Szerintem ebben a korban még teljesen normális.

2012. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ő is ért mindent, és rengeteget hablatyol, de ha valamit megnevez - akkor következik ez az őrület. Kijavítom minden egyes alkalommal.


Elég sok szót mond közvetlenül az után, hogy én mondok valamit - de ez "csak" utánozás szinten, magától nem használja őket.

2012. jún. 1. 13:23
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

15 hósan az én lányom kb olyan szinten produkált mint a fiad, aztán úgy egy hónapja szinte napi szinte mond új szavakat.Eddig kb 40-50 szó, amit folyton ismétel.Mondja, hogy apa, anya, nénnye,mama, papa, labda,sapka,papu (papucs), brümm-brümm(motor, autó, kamion vagy aminek kereke van), taktoj(traktor),busz, szép,baba, kokka (kocka),kákkó (kakaó és kávé),Bea (rokon), kocsi (játék babakocsira).Hirtelen ennyi jut eszembe, a kocsit pl ma mondta először és nem mondtam neki előtte.

Szóval ne aggódj, ahogy nyílik az értelme egyre több szót fog mondogatni, csak beszélgess vele sokat és vidd gyerekek közé néha:)

17 hós a lányom

2012. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én fiam hónapokkal ezelőtt csinálta ezt az utánozást, hogy figyelte a számat, és amit mondtam, próbálta kimondani. Mondta, hogy ban - banán, gyűűű - gyűrű, cica, ada - apa. De azt hiszem, egyiket sem tudta, hogy mire mondja, csak utánozott.

Jelenleg egyetlen értelmes szót sem mond vagy 3 hónapja, mindenre csak azt, hogy DE.

2012. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ő meg pont akkor utánozza le a szavakat, mikor nem figyel rá annyira.

Pl. ma kérdeztem este: "jöhet a vacsora?" Erre Ő: "jöhet"

Vagy tegnap szaladás közben letenyerelt, mondtam : "hoppá!"

Ő is rögtön mondta, míg tápászkodott felfelé :)


Tehát, nem a tudatosan artikulált szavakat utánozza, hanem szemezget a hallottakból :)


Köszönöm mindenki válaszát!

2012. jún. 1. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek ebben a korban :)

Az enyém már 19 hós, és utóbbi hetekben kezdett csak el érthetőbbé válni. Az viszont nagyon igaz, hogy a hallott / látott dolgokból szemezgetnek.

Így kezdte el nálunk azt a kislány, hogy "köti, kötöm", ami köszi és köszönöm akar lenni, ha adunk neki vmit :)

Van még Apa, Aja, cici (ez a macska), meg Boti (a tesó). Legelső, és legváltozatosabban használt szó: NEM.

Ha kér még vmiből, akkor "mémé", ha meg szomjas, akkor csak cuppog. És a kedvenceim: ad oda oda ad meg a hinta, ezeket mondja szép tisztán.

2012. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Szia, teljesen normális a kisfiad beszédfejlődése, viszont szerintem, ha valamit nem mond jól, akkor azon kívül, hogy rámutatsz és elmondod helyesen a szót, ne javítsd ki. Ne élje meg ezt kudarcként, hogy neki még nem megy, de persze hallja, hogy hogyan kell kimondani helyesen. Elég 1x elismételni, nem kell az őrületbe kergetni vele (vagy nem tudom pontosan mire utaltál az akkor indul az őrülettel) mert elmegy a kedve az egésztől.
2012. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!