Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek születéséig vezető...

A gyermek születéséig vezető út hány tűszúrással jár összesen? Vérvétel, oltások stb.

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik 4 vérvétel van, abból az egyik a terheléses cukor, ahol 2-szer vagy 3-szor böknek (attól függ hol csinálják). Szóval kb. 5 vagy 6.

Ha csináltatsz kombinált tesztet is, esetleg toxoplazma vizsgálatot külön, akkor még plusz annyi (de a kettőt egyszerre is lehet, és akkor egy bökéssel megvan).

Plusz ha kapsz szüléskor érzéstelenítőt, vagy infúziót, stb.

Oltásról nem tudok.

2014. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és ha ellenanyagos vagy mint én voltam, akkor még egy vérvétel kéthetente ismételve.
2014. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ha cukros leszel mint én lettem, és olyan a szokás a környéketeken, akkor a 26-28 héttől a végéig minden héten menni kell vérvételre ahol ellenőrzik hogy rendben van e a cukrod. Ez tehát heti minimum egy szúrás pluszba, és ha olyan szerencsétlen vagy mint én, akkor a vérvevő néni béna, és csak másodjára találja el a vénát. És az is lehet hogy otthon is kell méregetni a cukrod, ami még plusz szúrás. És reméljük te nem vagy tű iszonyos mint én. Én is utána jártam terhesség előtt, aztán már nem is számolom hányszor böktek meg, csak megyek és nyújtom a kezem.

35 hkm

2014. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 4 javasolt laborvizsgálat van. De ha valamelyik érték nem jó, és ismételni kell, vagy kezelni kell, esetleg a laborban szúrnak el valamit (nekem a cukorterhelést elcseszték, meg kellett ismételni)

Barátnőm most került kórházba koraszülés veszélye miatt, 32 hetes és minden nap van vmi infúzió vagy vmi. Szóval ezt nem lehet előre megmondani. Szüléskor nagy valószínűséggel kötnek be infúziót, császárnál meg több szúrás is van.

2014. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is találtak valami ellenanyagot a véremben, így engem rengeteget szúrtak, a vége felé már hetente. Ismerősömnek meg talán trombózis gyanú miatt, véralvadás miatt kellett naponta szúrni magát hónapokig, de ugyanezzel a szurival császár után is kell. Nekem 6 hetet írtak ki, de 2 hét után abbahagytam, mert már rosszul voltam tőle. Szóval tényleg nehéz meghatározni pontosan a számát, a legjobb eset a 4-6, amit írtak, de ettől csak több lehet.
2014. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel alacsony volt a trombocyta számom (ez felel a véralvadásért), havonta 1-2 alkalom volt és még jött ehhez a cukorterhelés stb. Félsz a tűtől? Csak, mert általában a szüléskor meg branült tesznek be. Az sem jobb.
2014. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!