Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasságkötés után mennyi...

Házasságkötés után mennyi idővel vállaltatok gyermeket?

Figyelt kérdés

Kérdésem természetesen nem azokhoz szól, akik már azt megelőzően szültek, vagy épp úton volt a házasságkötéskor a baba. Hanem akik konkrétan esküvő után vállaltak csak babát.

Hány évet voltatok addigra összesen együtt? (járás + együttélés ideje)

Hány évvel házasságkötés után történt meg a gyermekvállalás? (Vagy épp hány hónappal utána)

Kort is írjatok! Köszi. :)


2014. aug. 29. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! 7 és fél éve vagyunk együtt, másfél éve házasok. 2 hónapja próbálkozunk. 25 és 26 évesek vagyunk.
2014. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha még egy kiegészítőkérdést tehetnék: saját lakásba/házba, vagy albérletbe vállaltátok? :)
2014. aug. 29. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 21, a férjem 27 volt, amikor összeházasodtunk és az első gyerek született.

Előtte egy évet jártunk együtt, de nem költöztünk össze. A szeleimnél laktunk 8 évig.

2014. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Több, mint 3 éve voltunk együtt, mikor összeházasodtunk, házasságkötés után 1 hónappal kezdtünk el babával próbálkozni, ami jó félév alatt jött össze. Idén volt az 5. házassági évfordulónk (9 éve lesz lassan, hogy együtt vagyunk), kisfiúnk 4 éves lesz nemsokára.

Én 27 éves vagyok, férjem 31.

És anyósomékkal lakunk egy házban, de külön házrészben és külön háztartásban (nem élünk a nyakukon, teljesen magunkat tartjuk el, a közös költségeket elosztjuk, mindent ami nekünk kell, azt megvesszük, a gyerekünk részére is, házon belüli és kívüli munkát pedig megosztjuk - mielőtt még valaki negatív megjegyzést tenne a dologra!:))

2014. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most még albérletben lakunk, egy éve teljesen új életet kezdtünk 350 km-re az otthonunktól. Ha minden jól megy két éven belül már saját házba költözünk.
2014. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3 évvel házasságkötés után, bár maga a házasság nem volt fontos, inkább adminisztrációs szükség volt (terveztük, hogy külföldre költözünk és ott a letelepedési procedúrához szükséges volt, hogy házasok legyünk).


De 7 éve voltunk együtt, amikor megszületett. Tehát nálunk a gyerekvállalásnak nem volt előfeltétele a házasság.

2014. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2010 szeptemberben házasodtunk és 2012 júniusban született meg a fiunk, tehát pont az esküvőnk után 1 évvel estem teherbe. Összesen akkor 5 éve voltunk együtt. Én 30, a férjem 27 éves volt.
2014. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Saját lakásunk volt.
2014. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Két évnyi együttélés után házasodtunk össze, és rá 3 évvel született meg a kisfiunk. Ő másfél éves. Most pedig a kislányunkat várjuk. A férjem 34, én 31 éves vagyok. Hitellel terhelt saját lakásban laktunk a legelejétől, azóta elköltöztünk, szintén sajátban élünk.
2014. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3 éve jártunk, amikor összeházasodtunk, és másfél éve együtt is éltünk. Az esküvő után fél évvel estem teherbe, tehát akkor 3,5 éve boldogítottuk már egymást. Albérletbe vállaltuk a gyereket, de nem elsősorban a pénz miatt, mert kb. 5 millió forint megtakarításunk, és stabil munkahelyeink voltak a teherbeeséskor. Most egy éves a fiúnk, havi bevételünk 320-350 ezer ft körül van. Jó döntés volt, habár elég fiatalok vagyunk. Férjem 26, én 24 éves.
2014. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!