Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feltételekkel vállaltat...

Milyen feltételekkel vállaltatok kistesót?

Figyelt kérdés
Nem olyanra gondolok, hogy mindenképp kis korkülönbséget akartok, hanem a megélhetéshez kapcsolódó feltételekre.
2014. jún. 2. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
kimondott feltételek nem voltak. ahhoz képest,mikor a lányomat vártuk,most a duplája a férjem fizetése,így az sem fog minket hátba vágni,h. a második gyerkőccel én csak gyesre leszek jogosult. amíg kicsik,nem kerül sokkal többe kettő. majd ha kamaszok lesznek és zsebpénz,tankonyvek,egyetem kell. de azt a jósiten sem tudja kiszámolni,h. mi lesz velünk.
2014. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
hogy ki tudjuk e fizetni a felsőoktatási dolgokat..és nem.nem is vállalunk
2014. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért a tesót felsőoktatáshoz kötni, ami alaphangon is 18év+ kicsit durva :D


Azt néztük, hogy rendesen fent tudjuk e tartani a két gyereket, a lakást, a hitelt, fedezni tudjuk e a váratlan költségeket. Azt sem tudni mi lesz holnap, nem hogy 18 év múlva..

2014. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Mi is az anyagiak miatt gondolkozunk azon hogy legyen kistesó! Pedig dolgozik a párom!! Mondjuk hogy mindet egybe véve jól keres! De mégsem vagyunk benne biztosak hogy menne e! Pedig dupla annyi pénz áll a házhoz mint amikor az első babát vártam!
2014. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mivel a nagy után 80%-ban minden megvolt, így nem nagyon kellett azzal foglalkoznunk, hogy az első fél évre miből teremtünk neki elő a megélhetéshez szükséges dolgokat. (pl. kiságy, pelenkázó, stb)

Mivel a nagy is kezdettől tápszeres volt és a kicsiről is tudtuk, hogy az lesz, így utolsó hónapban a gy.orvosunk írt fel bőven receptet, amit előre kiváltottunk.

Minden szükséges dolgot megvettem terhesség alatt az ápoláshoz. Gyógyszertári dolgokat, 10 csomag gazdaságos pelust (2,3-as méretben). 3 csomag (1,2,3-as méretben) Pampers pelenkát. Most 4 hós a lányunk és még rengeteg pelusunk van.

Cumisüveget vettem neki, törlőkendőkből (4 db-os DM-ből) 10 csomaggal vettem.

Egyedül, ami új volt és a nagynál nem volt, az a rezgő pihenőszék. Illetve most fogok venni majd nyáron csatos hordozót, ha már lesz annyira erős.


Lényegében én összeírtam, hogy mi az, ami van itthon felszerelés a kezdetekhez és mi az, ami mindenképpen kell. pl. Cumisüveg, pelenka, stb.

A fizetésem felét minden hónapban félre raktam (hozzátartozik, hogy mi a férjem fizetéséből bőven kijövünk) és 6. hónaptól kezdtem mindent megvenni.


2,5 év van a két gyerkőc között.

2014. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Egyébkén én sem azon gondolkozok hogy mi lenne 18év múlva! Az csak egy dolgog hogy most minden oké! De az hogy 18év múlva lesz e munka!!? Nekem meg az apukának azt senki sem tudja! Szóval ezen kattogni kár is..
2014. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hül.eség abban gondolkozni, hogy 10-15-20 év múlva mit tudsz nyújtani a gyerekeidnek, tudnak-e majd egyetemre járni?!

Lehet, hogy ma a férjem fizetéséből vígan elélünk, de lehet, hogy jövőhónapban már baromira nem és ez tartósan fen fog állni.


Egy titka van a pénzügyi dolgoknak, amikor van felesleg, akkor el kell rakni, nem pedig két kézzel elszórni sokszor a semmire!

Aki takarékoskodik, annak mindig lesz hova nyúlnia, ha éppen olyan helyzetbe kerül a családja.


Mondjuk, mi alapból addig mentünk világ életünkben és mennék is, ha úgy adódna, amíg nem találunk munkát. Pedig nem alja munkát végzünk.

Csak sajnos manapság sok embernek büdös a munka.

2014. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Most varjuk a kistesot, 12 hetes vagyok:-)

Sajat lakasunk, 2 autonk van.A lakast 1 even belul szeretnenk nagyobbra cserelni,ha minden jol alakul epitkezni fogunk.A jelenlegi lakasunkban 2 haloszoba van, es a nagyobb korkulonbseg miatt szeretnenk kulon szobakat a gyerekeknek.

Mindkettonknek stabil munkahelye van, mindketten a kozelmultban kaptunk eloleptetest+fizu emelest.Havi bevetelt inkabb nem irnek, de tobb az atlagosnal.

Szules utan 2 honappal megyek vissza dolgozni,nehez lenne megoldani a helyettesitesemet,de egyebkent sem vagyok egy otthon ulo tipus.

2014. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az anyagiakon nem kellett aggódnunk. A férjemnek stabil munkahelye és kiemelkedő fizetése van, és sok helyre próbálját átcsábítani is, nem aggódunk emiatt. A gyerekfelszerelések nagy része közös, csak egy plusz ágy kell, ill. még nem tudjuk, de ha más a neme, akkor ruhák egy része új lesz, de ma már nagyon nagy mennyiségben, olcsón lehet korrekt használt ruhát venni, ezen sem izgulunk. Azon, hogy mi lesz 20 év múlva, nem sokat gondolkodunk. Spórolunk, és megteszünk mindent a jövőjük érdekében, de garancia semmire nincs. Tesszük, amit tennünk kell.
2014. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zabmester ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a megélhetésünk biztosítva legyen akkor is, ha a kistestvérrel otthon maradok. Azaz, hogy legyen fix munkahelyem, ahonnan majd el tudok menni gyed-re, és később vissza is tudjak oda menni dolgozni. Ez megvan, igaz, hogy nem keresek olyan hű de sokat, de mindkettőnknek van állandó jövedelme, el tudok majd menni gyed-re, és közalkalmazottként elég jó esélyem van arra, hogy később vissza is tudok menni dolgozni. Így most már elkezdtünk próbálkozni a kistestvérrel (és nagyon bízom benne, hogy ebben a hónapban sikerült is).
2014. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!