Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti miért vállaltatok harmadik...

Ti miért vállaltatok harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam és nagyon szeretnék kislányt. (4;2,5)

Egy éve mentem vissza dolgozni de úgy érzem itthon lenne a helyem. Nem tudom kézben tartani az itthon, munkahelyi,ovi, bölcsi dolgot egyszerre.

Anyagilag ugy állnánk mint most igy hogy dolgozom

.mindenki izél hogy jaj minek 3. . meg sok lesz...

mi a véleményetek?

aki 3-at vállalt miért? és sokkal nehezebb mint 2-vel?



2014. jún. 5. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy éreztem, hogy nem teljes az életem, ha nincs kislányom. Nekem is mindenki azt mondta, hogy nem kell 3. gyerek, nagy felelősség, anyagilag nagyon nehéz stb. Szerencsére nem tudtak róla lebeszélni, és most mellettem itt alszik békésen a 6 hónapos kislányom. A fiúk 6 ill 3.5 évesek. Nekem így teljes az életem. A férjem az adókedvezmény miatt 230-240.000 között keres, plusz minden hónapban 20.000 ft a cafetéria (Erzsébet utalvány, Szép kértya, Patika kártya) nekem eddig 130.000 volt a Tgyás, a Gyedem csak 105.000 + a családi pótlék 48.000. Nekem van segítségem, csak akkor nehéz ha betegek, mert akkor az végigmegy mind a három gyerkőcön.
2014. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem tudom milyen lesz 3 gyerekkel, de most vagyok 27 hetes a harmadikkal! :) Nekem is két fiam van (5 és 3) mivel anyagilag megengedhetjük úgy voltunk vele hátha összejön egy kislány is, persze fiú ellen sem volt kifogásunk, de végül összejött a csajszi, így lesz teljes a családunk! :) Több gyereket nem tervezünk...
2014. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 endrus ***** válasza:
Én 42 évesen 2 nagylány után véletlenül(fogamzásgátló váltás)lettem várandós. Mondhatom nagy fejtörést okozott, legalább is ami engem illet, a férjem és a lányok rögtön nagyon akarták. Minden vizsgálatot megcsináltattunk, és bevállaltuk. Mire felocsudtam, itt fekszik mellettem a gyönyörű 10 hónapos kisfiam. Anyagilag és fizikálisan nehezebb az életünk,ám nélkülözhetetlen ajándék mindannyiunk számára, 5 tagú nagy család lettünk, sokat tanulunk tőle,óriási kaland 3 gyerekes anyukának lenni.
2014. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azért vágj bele mert nehéz a munkát, ovit bölcsit összeegyeztetned. Ez később is meglesz csak akkor már iskola, ovi, bölcsi párosítással :)

Mondjuk 3 gyerekkel lehetsz hivatásos anya azt hiszem,úgy mondjuk tényleg kordában tudod tartani a dolgokat, de az nagyon kevés pénz szerintem. Ha meg dolozol akkor 3 mellett még nehezebb lesz.

Akkor vágjatok bele, ha a babavágyáson van a hangsúly.

amúgy tényleg a két fiú után jó lenne egy csajszi :)

2014. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert mindig 3 gyerekes anyuka akartam lenni....mivel anyagilag is megengedhettük magunknak,bevállaltuk.Nagy örömünkre bő másfél évvel ezelőtt megszületett a kislányunk(szintén 2 fiú után).Életünk-3.-legjobb döntése volt.Nem mondom,hogy könnyű,de nem is olyan nehéz.Szükség van logisztikára,de ez már 1 gyereknél,pláne 2-nél is így van.
2014. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

MI is hármat szerettünk volna- ezért lett három. Nekünk a két kisfiu után a harmadik is fiu lett-de nekünk annyira bejöttek a fius dolgok, hogy a harmadiknál is fiunak drukkoltunk, ugyhogy teljesült a vágyunk. Bár lényegében teljesen mindegy lett volna, egy kislánynak is éppúgy örültem volna én is és férjem is- de így egy hajszállal jobban örültünk. :)

A három gyereket körbeugrálni iszonyú nagy logisztika- mindnek angol-úszás,iskola-ovoda-bölcsi, stb... nem is csodálom hogy van ez a főállásu anyaság. Én még gyesen vagyok a legkisebbel, jövöre megyek vissza dolgozni, addigra 2ovis és egy iskolásunk lesz. Egy rohanás az élet- nem unatkozunk így sem, nem tudom még elképzelni, hogy mindezek mellett még dolgozni hogy fog időm jutni! :)

2014. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!