Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van két csemeténk, bennem...

Van két csemeténk, bennem fellángolt a vágy a harmadik baba után. Mik a mostani járulékkedvezményekkel/adókedvezményekkel a helyzet? Mennyivel többet hoz haza az apuka, ha 3 gyerekre jár az adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Lakásunk neccesen, de engedné, itthon dolgozom, ezután is így lenne. Anyagilag nem vagyunk nagyon eleresztve, de viszonylagos anyagi biztonság van két fizuból. Tehát bevállalható lenne, ha apa is rábólint.Nem akarok vérlázító, indulatkeltő dolgokat kiváltani fizetések kiírásával. Van akinek a 80 ezer is sok, van akinek a 450 ezer is kevés, tehát nincs értelme. Ha körülbelüli arányszámot tudtok írni, hogy nagyságrendben mennyiből mennyi lesz az adó, illetve egyéb kedvezményekkel, azt megköszönném :)
2014. szept. 6. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Anyumnak 3 gyermeke van és Ő nem fizet adót.


De ti csak ezért akartok gyereket? Mármint a kérdés eléggé úgy hangzik...

2014. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Két gyerekre 20.000 Ft az adókedvezmény, háromra 99.000 Ft, de ahhoz magas bér kell, kettőtöknek együtt kb. 618.000 Ft (de a járulékkedvezmény miatt nem kell hogy a bruttó legyen ennyi, hanem járulékokkal együtt, sajna a pontos számokat nem tudom - vannak bérkalkulátorok a neten, amivel ki lehet számolni) Már a várandósság 91. napjától lehet kérni a kedvezményt, azt hiszem az a feltétel hogy házasok legyetek( bér ebben sem vagyok benne biztos, lehet hogy elég a bejegyzett élettársi kapcsolat is)
2014. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A jelenlegihez képest max 79000ft-al hoz haza többet (de ez függ a fizetésétől) az előttem jól írta: [link]
2014. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Azt kihagytam,hogy jól írta az előttem lévő mert kalkulátor segítségével pontosan meg tudod nézni,hogy mennyire is számíthattok.
2014. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Igaz, hogy csak az adókedvezményt kérdezted, de 3 gyerek után a csp is 50e körül van a 16e helyett. + 3 gyerek után már étkezési díj kedvezény az oviban, bölcsiben.
2014. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk 100.000-rel nőtt a havi bevételünk a 3. babával. Családi kedvezmény 79.000-rel a családi pótlék pedig közel 20.000-rel lett több. Oviban félaras az étkezés, és kaptunk alanyi jogon gázárkedvezményt.
2014. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Ezt így nem lehet megmondani,mert béretek szabja meg az adókedvezmény mértékét.

Mondjuk oké,hogy számolsz vele, de igén októberben lezárul 4. évre a választási kampány, eltörlik az adókedvezményt jövő év elején akkor mi lesz?

2014. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
családi potlék 48000ft havonta gyed fizetésfüggö gyes 25000ft,egyszeri anyasági kb 60000ft fél áras ebéd a bölcsibe ,oviba ,többit bérkalkulátor megmondja.
2014. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Az adókedvezményt csak apuka venné igénybe vagy megosztanátok?

Mi megosztjuk, 2 gyerekre apa, 1 gyerekre én. Apa megkapja a bruttóját és én is a bruttó gyedemet.

Ha leírod a párod bruttóját, akkor lehetne megmondani, mennyit kapna a párod körülbelül.

3 gyerek esetén 99 ezer FT-ig lehet igénybe venni az adó-és járulékkedvezményt. Ha nincs 99 ezer Ft az összes levonása apának, akkor csak 1,5% munkavállalói járulékot vonnak csak a fizetéséből.

Oviban, suliban kaja féláron, tankönyv ingyenes és vonaton 90%-al lehet utazni.

2014. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Tavai évtől minden elsősnek felmenő rendszerben ingyenes a tankönyv, ahhoz már nem kell két gyerek elég egy is.
2014. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!