Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a mesékben...

Miért nem lehet a mesékben (tv, könyvek) az "AKAROM" szó helyett "SZERETNÉM" szót használni?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányomnak vannak kedvenc meséi, amit az M2-n szokott naponta nézni. Ez kb., ha összeteszem max. 1 óra, tehát nem a világ vége és egész nap tv előtt ülős.

Plusz ő már az aktív "olvass mesét" korban van, amikor hajlandó is ott ülni mellettem én érdekli is a mese legalább 5-10 percig, ha nem izgága (pl. esti mesénél).


A legtöbb könyvben és tv-s mesében mindig azt olvasom (nyilván itt szoktam javítani, ha már 100×-ra olvasok el egy mesét) és hallom, hogy:

"De én úgy AKAROM ..", "Én azt AKAROM .."


Miért nem lehet úgy fordítani a meséket, hogy az AKAROM helyett SZERETNÉM szavacskát írjanak bele?

Azért dühít, mert a legtöbb mese tényleg oktató és tanító jellegű, nem csak ilyen "puff neked, nézzed/olvasd" mesék.

Értem én, hogy a szülő dolga megnevelni a gyereket, de ilyen hibákra miért nem gondolnak?

Miért nem lehet teljes mértékben jóra tanítani a gyerekeket?

Főleg, amikor egy mesében játékosan adják elő az illemszabályokat, mindennapi teendőket/dolgokat.


2014. szept. 13. 10:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk azert, mert a kettő nem ugyanazt jelenti.
2014. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mért, te a hétköznapokban mindenhol azt használod, hogy AKAROM?!


Minden normális szülő arra tanítja a gyermekét, hogy a SZERETNÉM szócskát alkalmazza/használja bárhol, bármilyen helyzetben. Nem pedig az AKAROM szócskát.


Legalábbis nálunk, a környezetünkben mindenhol így működik ez. A bölcsődétől kezdve az iskoláig. Mindenhol kijavítják azonnal a gyermeket, ha az AKAROM szót használják.

2014. szept. 13. 10:37
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

Van, amikor az akarom ot használom, igen. Pl egyutt akartam lenni a párommal, aki azota mar a ferjem. Akartam, hogy legyen gyerekem. Szeretnek egy uj kabátot. Szeretnem, hogy ma ne essen az eső.

Ha nem érted a különbséget, akkor gond van.

2014. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem tudod felülírni azt, amit a tv-ben lát, akkor az intő jel, hogy többet kéne lenni a gyerekkel, bevonni az életedbe amennyire lehet. Hameg a tv neveli az nem a tv hibája, ésha egy szöevgbe akarom illik ,akkor azt fogják belerakni, akármennyit hisztizel.
2014. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

talán ezzel arra tanítják őket, hogy igenis álljon ki magáért, nem könyörögni kell, meg mártírkodni

az élet sem habos torta


és amúgy tényleg van különbség.

pl rendőrségen, ha valki olyat mond, szeretném, az nem válasz. ha azt mondják akarom, arra figyelnek csak.

pl vallomást szeretnék visszavonni- semmit nem fognak tenni


szerintem nem baj, hogy határozott kifejezéseket tanul és majd nem fog vizsgán állni pl a nem tudom kifejezéssel sem, amikor nem tudja, akkor is össze kell szedni bármit, csak makogni valamit, meg tesztekben sem válasz ez.


meg sorolhatnám.

2014. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Paraszt_Mári ***** válasza:
28%

Én teljes mértékben egyet értek a kérdezővel, igazad van!

4-es tőled kérdezném: Ha a boltba mész mondjuk a 3-om éves gyerekedell és közli veled h. azt akarom (pl. csokit)

az nem égő egy kicsit?

De ha meg tanulja h. szeretném mindjárt szebben hangzik.

egy ksebb gyermek amikor szavakat tanul még az alapoknál tart ő nem tudja a külömbséget!

2014. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

amúgy meg a poz. gondolkodás szerint sem feltételes módban kell élni és beszélni.

csak megjegyeztem

2014. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Paraszt_Mári ***** válasza:
38%
ti mit olvastok? Itt nem a arról van szó h.bemész a rendőrségre meg hogy szeretnék egy új kabátot! Hanem arról hogy a gyerek elkezdi tanulni a szavakat és azt fogja meg tanulni amit hall!
2014. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Paraszt Mári!


Nyilvan a boltban nem az akaromot használja az ember. Ugy tűnik se te, se a kerdezo nem vagytok tisztában azzal, hogy a ket szo nem ugyanazt jelenti es nem ugyanabban a helyzetben kell hasznalni.

2014. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az akaromot is meg kell tanulnia, a szeretnem mellett.
2014. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!