Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalkozó voltam 3 évig....

Vállalkozó voltam 3 évig. Aztán 1 hónapot dolgoztam alkalmazottként munkahelyen mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Rögtön táppénzre vettek vetélés gyanujával, a főnököm meg azonnal kirugott! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Most akkor valóban nem kapok se gyermekágyi segélyt se gyedet?Mit tehetnék?
2008. aug. 9. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Előszőr is. Táppénz alatt nem rúghatnak ki! Gyed és TGYÁS is jár neked elvileg, mert biztositott voltál szülés előtt 180 napon belül,, ugyanis ezeket a TB finanszirozza. De én azt javaslom hogy mindenképpen menj el a kerületi szociális központba, és mindenre választ fogsz kapni, sőt még talán terhességi segélyt is, de ha más nem a TB-det biztosan állják valahogy és az elég a segélyek kéréséhez szerintem. De mindenképpen önkormányzat és szociális osztály!!! Ott segitenek a kismamáknak ilyen jellegű problémákon.
2008. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha próbaidő alatt voltál, sajnos simán kirúghat táppénz alatt is! A helyes megoldás az lett volna, hogy nem szólsz neki, amíg le nem jár a próbaidő.

Az önkormányzathoz meg hiába mész, a szociális irodának ehhez semmi köze (tudom, mert ott dolgozom). Az Államkincstárhoz kell fordulnod.

És sajnos hiába van meg a 180 nap biztosítási idő, ha a TGYS igénylésekor nincs biztosítotti jogviszonyod, akkor olyan, mintha nem is dolgoztál volna. Így esetedben a gyed és a családi pótlék jár. Mivel nem dolgozhatsz, annyit tehetsz, hogy elmész egyéni vállalkozónak, akkor jogosult leszel gyedre és tgysre is, bár valamennyi pénzt rá kell szánnod, de utána sokkal többet kapsz vissza!

Ha gondolod, írj priviben is nyugodtan.

2008. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Második válaszolónak írom,hogy a vállalkozóimat akkor adtam vissza mikor kiderült,hogy terhes vagyok és a főnököm azt mondta menjek nyugodtan táppénzre semmi gond nem bontja fel a munkaviszonyom.Ekkor én vissza adtam a válalkozóim,erre ő egy hét múlva közölte meggondolta magát és kirug!Hát így jártam és teljesen elvagyok keseredve!Nem tudom mit tehetnék!Ja a válalkozóimat nem tudom vissza kiváltani,mert maradt adótartozásom amit a jelen körülmények között nem tudok rendezni.
2008. aug. 9. 21:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Szintén a második válaszadónak:Hogy tudok privátban írni?
2008. aug. 9. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg küldtem Neked e-mailt! Ha nem kaptad meg, légyszives jelezz vissza!
2008. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,megkaptam!
2008. aug. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!