Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ha ti vagytok betegek...

Anyukák! Ha ti vagytok betegek hogy szoktátok megoldani a munkahelyen, szabadságot vagy táppénzt kértek?

Figyelt kérdés

Én jelenleg arcüreggyulladással, lázzal küzdöm, szabadságot kértem.

Ez sem jó... de talán bocsánatossabb bűn, mint a táppénz, utálom ha a betegségem miatt problémát okozok.


2014. szept. 16. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szabadságon voltam én is. Mivel otthon kúráltam ki magam a megfázásból, orvos sem látott.

Jobbulást!

2014. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Hát először is a táppénz nem bűn, csak a táppénzcsalás, de értem, mire gondolsz. Azért arcüreggyulladással hadd legyél már táppénzen basszus.


Én mondjuk azért szoktam a szabit vagy a csúsztatást választani, mert a táppénz csak éhenhalásra elég. De nekem hiperrendes főnökeim vannak, mert ha annyira beteg vagyok, hogy fel se bírok kelni, akkor dolgozhatok akár otthonról is, ilyenkor fél nap szabit szoktam kiírni. Szerensére azért ritkán vagyok olyan beteg, hogy fel se tudjak kelni, mert ha bármilyen szinten még életképes vagyok, akkor bent vagyok és dolgozom. A gyerekkel viszont olykor-olykor otthon kell ugye maradjak, ilyenkor vagy szabi, vagy csúsztatás, vagy nagymama vigyáz rá, vagy férj, vagy home office-ban vagyok, vagy ha nincs rosszul a gyerek és nincs idebent nagymeeting, akár be is hozhatom.

2014. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Táppénzre megyek.


A szabadságom bővel elfogy a szünetekre, nevelésmentes napokra és egyéb "kérjük holnap ne hozza a gyereket oviba anyuka" jellegű kérések miatt.

2014. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zabmester ***** válasza:
Táppénzre megyek, így se elég a szabim a szünetekre. Mondjuk szerencsére ritkán vagyok beteg, vagy ha igen, akkor általában a gyerektől kapom el, és még akkor elkezdődik, amikor vele itthon vagyok.
2014. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!