Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan másfél hónapja késik a...

Erika Fehér kérdése:

Lassan másfél hónapja késik a menstuaciom. Hétfőn el szeretnék menni az orvoshoz de az a baj h nem jo a TB kártyám . Meg igy a hó végére pénzem sincs már. Attól még fogadnak a nögyogyásznál?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nem jó hanem nem érvényes. Regisztrálj munkanélkülibe aztán kérd hogy fizessék a TB helyetted szociális alapon.

Igen fogadnak bár ha havi 6600Ftnincs TB-RE akkor miből fogod felnevelni azt a gyereket.

2014. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig nem kellet fizetnem mert dolgoztam. Most a párom dolgozik csak nem tudtam h nem érvényes a TB- ém. Remélem tényleg fogadnak mert a terheségi teszt mindig azt mutatja h nem vagyok terhes mindig csak egy csík van rajta. :/
2014. szept. 18. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha másfél hónapja késik és negatív a teszt, akkor nem vagy terhes.

Mikortól nincs munkahelyed? Ugyanis munkaviszony megszűnése után még 45 napig jár a TB, az egyfajta türelmi idő és onnantól fogva kell vagy magad után fizetni, vagy szociális alapon, ha megítélik, akkor fizeti utánad az önkormányzat. De ennek vannak feltételei.

Viszont ha úgy mész orvoshoz, hogy nincs rendezve a TB-d, akkor ellátni ellátnak, csak kiszámlázhatják az ellátásodnak az összegét, amit ki kell fizetned.

2014. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Két hónapja nincs munkám. De ha nem vagyok terhes akkor mi lehet a probléma? ?? Sokan mondták h az is meglehet h méhen kívüli!!??
2014. szept. 18. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A teszt a méhen kívüli terhességet is kimutatja, mivel HCG abban az esetben is termelődik. Sokféle más oka is lehet a menstruáció elmaradásának, akkor is, ha máskor pontos volt.

A TB.t érdemes valóban minél előbb rendezni. A dokinál természetesen ellátnak, de valóban ha nem rendezed a biztosításodat, fizetni kell.

2014. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!