Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves abortuszt nem ellenzők!...

Kedves abortuszt nem ellenzők! Miért nem értitek meg, hogy aki ellenzi az nem ellenzi akkor ha a magzat beteg vagy önhibádon kívül történik?

Figyelt kérdés

Szinte minden abortuszos kérdésben feljönnek azok a hozzászólók akik olvasni nem olvasnak, csak írnak habzó szájjal.


Én nem vagyok az abortusz mellett, nem tiltanám, de nem vagyok mellette. Viszont azokat nem ítélem el akik gyógyszer mellett estek teherbe, esetleg a gumin egy apró luk volt amit nem vettek észre, vagy a magzat beteg volt, illetve akik nemi erőszak áldozatai. Ott maximálisan megértem, hogy az ilyen nő megy abortuszra. És még sokan mások is így gondolkodnak akik ellenzik.


Miért nem értitek meg, hogy azokkal van a baj akik b.sznak védekezni, felelőtlenek és ezért kerülnek ebbe a szituációba?


2010. jan. 20. 09:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/134 anonim ***** válasza:
15%
Én akkor is ellenzem,ha a magzat beteg vagy erőszak történik. Ugyanis: a beteg gyerek is az enyém,ha pedig annyira beteg,úgyis meghal magától (de inkább ne). Az erőszakból fogant pedig mit tehet arról,hogy hogy fogant? Ő is az enyém.
2010. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/134 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem szabad korlátozni az abortuszt,inkább a fogamzásgátló tablettákat kellene ingyenessé tenni bizonyos hátrányos szociális helyzetű csoportok számára.Ha tiltod akkor még több gyerek fog születni például a romák között.Ezt akarod?
2010. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/134 anonim ***** válasza:
16%
az elsőnek adok igazat
2010. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/134 anonim válasza:
68%
Jobbikos vagyok, és nem tudom hogy a részleteit tekintve mit is tartalmazna a program ide vonatkozó passzusa. Egy biztos! A Tb finanszírozást levenném és teljes összeget fizettetnék abban az esetben ha egyszerű felelőtlenség lenne az abortusz oka, és nem az adófizetők pénzéből „orvosolnék” egy felelőtlenséget. Emberileg viszont nem tartom helyesnek az abortuszt, ha csak nem valami egészségügyi oka van.
2010. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/134 anonim ***** válasza:
55%
És azt miért nem lehet megérteni, hogy egy nemkívánt gyereknek sokkal rosszabb, ha megszületik? Netán olyan körülmények közé, ahol egy kutyánál is rosszabb élete lenne??! (megjegyzem, mielőtt letépnétek a fejemet, én biztos nem vetetném el a nemkívánt magzatomat semmilyen körülmények között - maximum ha erőszak áldozata lennék).
2010. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/134 anonim ***** válasza:
79%

"Tb finanszírozást levenném és teljes összeget fizettetnék abban az esetben ha egyszerű felelőtlenség lenne az abortusz oka."


És ezt hogy lehet objektíven megállapítani? Pl. minek számít, ha valaki naptár módszer mellett teherbe esik? Vagy pl. mi az akadálya annak, hogy bárki azt mondja, hogy kiszakadt a gumi?

2010. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/134 A kérdező kommentje:

a fog gátló gyógyszere ingyenessé tétele jó dolog lenne igen, egyetértek. A romáknál viszont nem azért van sok gyerek mert nem ismerik a védekezést. direkt szülnek annyit, a hülye is tudja.


Persze létezik olyan roma akire igaz az állításod, de az ugyanúgy a többi magyar közé sorolható. Annál az esetnél már nem az etnikum számít.

2010. jan. 20. 10:03
 8/134 A kérdező kommentje:
akinél erőszak történik illetve önhibáján kívül, beteg, stb, ott nem mondom, hogy el KELL vetetni, hanem azt a nőt aki elveteti azt meg tudom érteni. Aki pedig megtartja azt becsülöm érte.
2010. jan. 20. 10:06
 9/134 A kérdező kommentje:

"És ezt hogy lehet objektíven megállapítani? Pl. minek számít, ha valaki naptár módszer mellett teherbe esik? Vagy pl. mi az akadálya annak, hogy bárki azt mondja, hogy kiszakadt a gumi?"


szerintem az ember tudja bizonyítani, hogy gyógyszert szed már régebb óta, vagy azt,hogy a szakadt gumi után beszedte az esemény utánit.

2010. jan. 20. 10:08
 10/134 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj. Tökmindegy, hogy egy nő hogy esik teherbe. Szerintem senkinek semmi joga megmondani neki, hogy mit és hogyan tegyen a saját testével, fogd már fel! Egy gyerek életre szóló döntés, nem pedig holmi vitatéma, hogy most a piacon kacsát vagy csirkét vegyél!!!!
2010. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!