Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ételeket szabad és...

Milyen ételeket szabad és milyeneket nem szabad enni egy szoptatós anyukának?

Figyelt kérdés
A szörnyű helyzet az, hogy a 3 és fél hetes babám nagyon hasfájós.Vettem neki Infacolt a védőnő és a gyermekorvos tanácsára,de nem segít. Ártani nem árt, de nem is használ.Próbáltam már a köménylevet és az is csak átmenetileg segít.Babamasszázs videókat is nézünk a férjemmel,masszírozzuk is, párat pukizik és kezdődik elölről a bömbölés. :( Az étrendemen is változtattam.Nem eszek hüvelyeseket(babot,borsót),továbbá a védőnő mondta hogy ne egyek K betűs ételeket mint a karfiol,kelkáposzta mert puffasztanak.Továbbá a tejtermékeket is iktassam ki az étrendemből pár hétre.Mindezt megtettem és így sem tapasztalok nagy változást.Olyan rettenetes nézni ahogy a babám szenved.Kérlek segítsetek, vagy írjatok tanácsokat!Főképp olyanok véleményét szeretném kikérni akiknek a babájuk hasfájós (volt) és valami segített ezen a problémán.Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. szept. 20. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szoptatod túl sűrűn? Mert akkor sok levegőt nyel és azért fáj a pocija. Vagy büfizik minden szopi után?
2014. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom túl sűrűn és hála Istennek a fél éjszakát átalussza.Szépen szopó baba,nem nyeli a levegőt.Nagyjából büfizik minden szoptatás után, de ritkán bukik,tehát ritkán van az hogy visszafolyik a lenyelt tej és a védőnő szerint ez jó.Már tényleg nem tudom mi tévő legyek :(
2014. szept. 20. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfiánál ez odáig fajult, hogy a barátnőm SZÓ SZERINT csakis natúr, kicsit sózott sült csirkemellet evett. Mindig. Semmi mást.

Ő is kezdte azzal, mint te, utána már a krumplit, rizst is el kellett hagynia, majd a gyümölcsöket, zöldségeket (ezekből alapból nem evett puffasztó zöldségeket, almát se a sav miatt) is.

A kisfiú 5 hónapos korára nem maradt már elég teje sem, de szerintem nem is bánta, hogy tápszeres lett a baba. Valahol meg is értem. Hónapokig hallgatni az üvöltő gyereket és végül már csak egy féle ételt enni nem leányálom...

2014. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykéim! Az a szomorú tapasztalatom, hogy az idő oldja ezt meg igazán. Nekünk is egy picit jó volt a masszázs, egy picit jó volt egy homeopátiás szer és odafigyeltem, hogy mit eszem. Nekünk olyan 2-3 volt, ami még jónak is számít. Viszont napközben nekünk nem volt bajunk, a kendőben istenien érezte magát. :) Azt már próbáltad?

3 gyerekes anyuka

2014. szept. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb az a kategória vagyok akiről a 3. hozzászóló írt. 2 fiam van, az elsőnél húst, krumplit és párizsis szendvicset ettem 8 hónapig, így is 3 hónapos koráig begolyóztunk, az Infacol nekünk segített valamennyit, de így is nehéz volt. 3 hónapos kora után jobb lett, de még akkor sem ehettem semmi egészséges, rostos kaját, max tökfőzeléket tej nélkül. Még pörköltet sem ehettem mert piros lett a feneke a paprikától, semmit amiben hagyma,paradicsom,zöldfűszer van, egyszer ittam málnaszörpöt és az egész feneke piros volt 2 napig. Amikor elkezdett mászni, sokat mozgott és elmúlt a hasfájás. 2 babánál (most 5,5 hónapos) is hasonlóan eszem, csak pár féle ételt, az Infacol nála is sokat segített az első időkben, de elkezdett egyre ritkábban kakilni, ettől nagyon fájt a pocakja, már orvosnál is voltunk és hőmérőzni kellett, akkor megkönnyebbült. Ekkor elhagytuk az Infacol-t, és azóta jobban tud kakilni, kevésbé fáj a hasa. De ettől függetlenül fáj neki, minden hajnalban ordít és durrogtat, feszeng. Nem tudom hogy mitől. Tegnap margarinos kenyeret vacsoráztam, mégis ordított. Egyszer kórházban kellett töltenem egy éjszakát a nagyobbikkal, addig a kicsi tápszert kapott, semmi baja sem volt. Szóval ezt is ki lehet próbálni. Vagy a több hónapos margarinos kenyér-krumpli-hús kúrát, így nem ordít a gyerek annyira. Egyik kedvenc kajám lett a rántott húsos kenyér :) Remélem hamar találtok megoldást. Ja az is lehet hogy a tejcukrot nehezen bontja le a szervezete, a Colief erre jó, csak eléggé drága. Az első pár hétben nekünk bevált a kicsinél, később már nem. Az anyatej eleje a vizesebb, és több tejcukrot tartalmaz, lehet hogy az is segít ha egy keveset lefejsz és utána szoptatsz, éjjelente így csinálom, egy kicsit ez is javított nálunk a helyzeten. Nagyon embert próbáló egy hasfájós baba, de mi már látjuk az alagút végét, remélem hogy nálatok sikerül megoldást találni.
2014. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy két hétre kizársz egy-egy ételcsoportot.

Persze hüvelyeseket és káposztaféléket mindenképp hanyagold.

Nálunk a kenyér volt a ludas. Miután száműztem minden pékárut, elmúlt a csikarás.

Ha nem is válik be a kéthetezes, arra jó, hogy a rövid távú célokkal túlélj.

2014. szept. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a sok hasznos választ.Hármas,a barátnőd enyhén sózott csirkemelle hónapokig elég durván hangzik és én nem bírnám így hónapokig,mert nekem bárki bármit mond ha az ember megvonja magától a szénhidrátot,fehérjét,zöldséget,gyümölcsöt stb. akkor a szervezet legyengül és az anyatej minősége csapnivaló lesz.Nekem a védőnő azt mondta hogy egyek sok halat,sovány húsokat,krumplit,paradicsomot,kenyeret,lekvárt,margarint és olyan főzeléket illetve levest egyek ami nem habarással készül hanem rántással.A tejtermékeket és a hüvelyeseket szigorúan kerüljem.A 3 gyermekes anyuka írta a Colief-et.Az mi?Hasfájásra való?Tegnapi napot a gyermek majdnem átaludta.Egész nap szinte a hordozóban volt.Csodálkoztunk is a férjemmel.A kiságyban és a francia ágyunkon ordít,de ugye a gerince vízszintes,1 síkban van míg a hordozóban kb.120 fokos szögben fekszik mert a lábai és a feje is meg van emelve.Lehet hogy a hordozó kialakítása jó a hasijának??
2014. szept. 22. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!