Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy anyukának...

Szerintetek, ha egy anyukának nincs ideje saját magára a gyerekek mellett, az csak az ő a hibája?

Figyelt kérdés
Tényleg csak a nő dolga, hogy megoldja a mindennapos dolgokat,a gyerekeket ellássa, és magával is tudjon törődni? Ki mennyire tudja megoldani segítségg nélkül, egyedül, mert én kezdem magam bénábbnak érezni, mint valaha...
2014. júl. 2. 09:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
27%
Ki másé? En egyedulallo anyaként is megoldottam mindent es magamra is volt idom, segítség nelkul,
2014. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
55%

Egyedül nevelem a lányom, mégse mondhatom, hogy nincs időm magamra.

Másfél éves a gyerek, simán meg tudok csinálni bármit mellette.

Egyedül akkor kell a nagyszülők segítségét kérnem, ha olyan programom van, ahová nem akarom vinni a lányom.

2014. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez normális egy ideig, vagy vissza vissza térve.

De hogy éveken keresztül ne legyen ideje azt nem gondolom.

2014. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,úgy gondolom ha van apa anya akkor közös feladat a háztartás a gyereknevelés,akinek nincs ideje magára saját hibája,de ahogy az egyedülálló szülőnél is,anyukám 3 éves koromtól egyedül nevelt minket öcsémmel volt ideje másoddiplomát is szerezni, dolgozott,csinálta a háztartást.
2014. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%

Eleinte normális, hogy szegény azt se tudja, hol áll a feje, hiszen teljesen új neki a helyzet, újak a feladatok. Egy idő után azért a legtöbben összeszedik magukat.


Akkor viszont lehet gond, ha az anyuka túlzott elvárásokat támaszt magával szemben (pl. túl sok takarítás, túl sok főzés), vagy valami "rigolyája" van, pl. mindent mindig nagyon alaposan becsomagol, ami összességében sok idő) vagy például nincs jól berendezve a lakás, kényelmetlen és lassú használni. Ezekre azért nem mondanám csak úgy azt, hogy az anyuka hibája, itt összetettebb kérdésről van szó.

2014. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint tényleg én vagyok a béna, vagy inkább szerintem már beleuntam a dologba.Tudjátok, amíg a gyerekek előtt arról gondolkodtam mit hogy fogok csinálni, akkor kicsit másképp képzeltem el a dolgokat...Nem voltam egy elveszett ember, rendet tudtam tartani magam körül, és én is rendben voltam..., de most sírni tudnék,hogy miért nem tudok három napig hajat mosni, vagy csak szimplán egy nagy kád vízben elmerülni,anélkül, hogy valamelyik gyerkőc ne kiabálna, és kelljen két perc után kiszállni a kádból. mikor ezt annyian megoldják egyedül is.
2014. júl. 2. 09:57
 7/38 A kérdező kommentje:
Ja, és ezt a kádban fürdést ne úgy képzeljétek, hogy elvárom a három gyerektől, hoy addig nyugton legyen, legtöbbször alvásidőben szoktam próbálkozni, de ha mélyen alszanak is,amikor beülök a kádba, felébrednek. Az egészben az a legrosszabb, hogy sokszor maga helyett, a páromra vagyok mérges, mert simán elnézi, hogy én ugrálok ki a kádból, mert a gyerek felébred, Wc-re kell mennie, stb.., miközben ő pihen.Pedig tudom, hogy egyedül is boldugolnom kellene...
2014. júl. 2. 10:03
 8/38 A kérdező kommentje:
bocsánat: magam helyett.
2014. júl. 2. 10:04
 9/38 anonim ***** válasza:
15%

Hát persze, h a nő dolga, ha ő van otthon a gyerekekkel. Ki oldja meg a "mindennapos dolgokat", a szomszéd?:D

Ebben a kategóriában naivabb kérdéseket lehet olvasni, mint a Szex, szerelem-ben a tiniknél:D



Roszzul osztod be az idődet és rosszul szokatod a gyerekeket. Meg kell tanulniuk, h van olyan része a napnak, ami csak a tied.. Mi is tudtuk, mikor nem szabad zavarni aput(mert mondjuk dolgozott), pedig mi 3-an voltunk és csendben el tudtuk foglalni magunkat, amíg befejzte. Így szokattak minket. Vagy amikor anyukám napokig beteg volt, akkor is tudtuk, h nem szabad nyaggatni, zajongva játszani. A tieid is meg tudnák tanulni, ha lenne, aki megtanítaná nekik.

2014. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Mogyi_timi válasza:
89%
Szerintem egyáltalán nem. Nyilván nem ismerem, hogyan és milyen beosztásban dolgoztok a pároddal, de szerintem mindenkinek mindenből ki kell vennie a részét. Nem csak a gyereknek lesz jó, hogy minőségi időt tölt az apjával, de neked is jobb lesz, hogy van időd magadra és végül a kapcsolatotoknak se fog ártani. :) Hajrá, beszéljétek meg a dolgot!
2014. júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!