Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni 2. menstruáció...

Szülés utáni 2. menstruáció késhet ennyit szerintetek?

Figyelt kérdés
Tavaly december 1-én jött meg először szülés után a menstruációm, 4 napig tartott, bár azon meglepődtem, hogy nem volt erős, mert itt is mind azt írjátok, hogy az első milyen erős volt. És január elején vártam, hogy mikor fog megjönni, és azóta sem jön meg. Azalia gyógyszert szedek, mert szoptatok még, és az orvos ezt javasolta. Bár valahol olvastam, hogy ez egy komponensű gyógyszer, gondolom ez azt jelenti, hogy kevés hormon van benne, a baba miatt. Múlt héten vettem egy tesztet, negatív lett, holnap reggel azért megint tesztelek egyet. Persze tudom menjek nőgyógyászhoz, hát febr 10-re kaptam időpontot leghamarabb. Azt hozzáteszem, hogy nekem a terhesség előtt soha nem voltak szabályos ciklusaim, majdnem 18 voltam amikor először megjött, nem tudom ez számít -e valamit. Ja és 2* is volt olyan, hogy olyan stresszesen éltem, hogy egyszerűen kimaradt. Esetleg valaki közületek volt ilyen helyzetben szülés után? Köszi, hogy végigolvastatok, és előre is köszi a válaszokat!
2010. jan. 20. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás mellett ritka, hogy szabályosra rögtön visszaáll a ciklus.

Nekem dec. közepén jött meg először (gyerekek 11 hónaposak voltak, szoptatok), most másodszor, de nekem is késett picit, pedig nekem teljesen szabályos 28 napos ciklusaim voltak világéletemben.

Így a te esetedben ebben nincs semmi meglepő, ha gyógyszert is szedsz, akkor ne költsd a pénzedet tesztre...

2010. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azért aggódom csak, mert nem most szeretnénk újabb babát, a másik meg, hogy azért hallani olyanokat akik gyógyszer szedése mellett estek teherbe.
2010. jan. 20. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,én ugyanígy vagyok a második babámmal,mint te.Ráadásul én fogamzásgátlót sem szedek.Először gyermekem hét hetes korában jött meg, azóta semmi,pedig már öt hónaposak vagyunk.Voltam dokinál is és azt mondta,hogy a szoptatás miatt van.
2010. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, mert megnyugtattál. Persze én is majd megyek orvoshoz. Egyébként azért, hogy nyugisabb legyek, a ma reggeli teszt is negatív lett.
2010. jan. 21. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülés után nekem a ciklusom 25-47 nap között volt.
2010. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom nekem hogy volt, mert hasonló a tiédhez.

Nekem is felírták az Azalia-t, elkezdtem szedni, de pár nap után beteg lettem tőle, hánytam, étvágytalan voltam, véreztem, elapadt a tejem is. 10 szem után abba hagytam az orvos javaslatára. Azóta kicsit több a tejem, szoptatok még esténként, de napközben már nem. November 4.-én jött meg először, nem volt erős, 3 napos volt, meg se viselt. Utána dec.-ben nem jött meg, azt hittem terhes vagyok, igaz Pharmatex-el védekezünk, mentem dokihoz mondta, hogy nem vagyok terhes csak ilyenkor még kiszámíthatatlan, hogy mikor jön meg. Most Januárban megint megjött 21.-én, mára már el is múlt csak sárga folyásom van, de most erősebb volt mint a múltkori, fájdogált rendesen még tegnap is, de a mennyisége nem volt most sem sok.

Úgy tudom, hogy szoptatás mellett nem baj ha nem renderes a vérzés, nekem ezt mondta most legutóbb a doki.

Az Azalia azért egy komponensű mert csak progeszteront (sárgatest hormont) tartalmaz és ezáltal kevésbé biztonságos mint a többi gyógyszer amit nem szoptatáskor lehet szedni.

Nekem is össze-vissza volt meg a terhesség előtt. 11 voltam mikor az első megjött, két-három hónap kimaradt és utána beállt rendesen. Mikor megismerkedtem a párommal akkor kezdtem el fogamzásgátlót szedni és az kavart be nekem. Teljesen felborította a vérzésemet, volt olyan, hogy négy hónapig semmi nem volt utána meg két hétig egyfolytában meg volt. Rám ilyen rossz hatással vannak ezek a hormontartalmú gyógyszerek éppen ezért féltem is elkezdeni szedni az Azalia-t, de a dokim meggyőzött és azt mondta ha nem lesz jó abba lehet hagyni van más védekezési módszer is.

Ha neked jó az Azalia akkor szívesen odaadom neked amit én szedtem, 2 levél bontatlan a harmadikból az a 10 szem hiányzik amit beszedtem, féláron odaadnám valakinek aki ezt szedi. Ha érdekel valakit akkor írjon privit.

2010. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!