Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha beszédhibás egy gyerek 5-6...

Ha beszédhibás egy gyerek 5-6 évesen, az mennyire róható fel a szülőnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy keveset foglalkozik a gyerekkel, az mennyire befolyásolja a beszédkészség fejlődését?
2014. szept. 24. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha keveset beszélnek egy gyerekhez, akkor kevés a szókincse, de nem feltétlen lesz beszédhibás. Ha beszédhibás, akkor a szülő felelőssége, ha nem viszi logopédushoz.
2014. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2014. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
CSak akkor róható fel, ha a szülő gügyögve beszél hozzá, pl. "Te vagyol anyának a kisz hejcegnője" meg hasonló borzalmak.
2014. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van,csak abban hibáztatható, ha nem viszi el a vizsgálatra, ill.logopédushoz. Nálunk az oviban 5 évesen szűrik a beszédhibákat, majd foglalkozik velük a logopédus heti egy alkalommal.

Én is rengeteget beszéltem a gyerekeimhez,ennek ellenére mindhárom járt logopédushoz. Jelenleg a középső még mindig, ő 11 éves.

2014. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem feltétlenül tehetünk sok mindent. De pl. sokféle beszédhibát ki lehet küszöbölni, ha NEM tömjük a cumit a gyerek szájába. Tudom én, hogy egyszerűbb, mint ringatni. Emiatt legalább nem kell, hogy lelkifúrom legyen. A mi logopédusunk pl. azt mondta, a beszédhibák 60 %-ért a cumit okolja. A "vagyol" stb., nem beszédhiba, hanem... Nem is tudom, minek nevezzem. :)
2014. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek beszėdhibàs az nem a szülö problėmàja ėn is az voltam mėg 7 ėvesen is:)8 ėvesen kezdtem az iskolàt mert annyira beszėdhibàs voltam hogy az oviban a noverem 2 ėvel idösebb de a növėrem csoportjàba tetek àt mert ö volt a tolmàcsom:)) logopėdushoz kell hordani a gyereket. A te gyereked cumizik???sajnos ėn nagyon sokàig cumiztam nàlam ez okozta a beszėd hibàt.
2014. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha azért beszédhibás, mert ráhagyják, esetleg gügyögve, beszédhibásan is beszélnek vele (dele ide, hol a tita, ott gulul az aató), az teljes mértékben a szülő hibája.

Ha a hangképzéssel van a gond (raccsol, pösze, stb) az más tészta, de ha nem viszik logopédushoz, megint csak szülői nemtörődömség.

Egy ismerős pár pl nem vitte a raccsoló kislányukat logopédushoz, mert szerintük olyan aranyos a kislány beszéde, hiába volt ajánlott a dolog. Persze, biztos aranyos, de később nevetség tárgya lesz.

2014. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 és fél éves, sosem cumizott, normálisan beszélünk hozzá, foglalkozva volt és van is vele, mégis súlyos beszédhibás. Logopédus még csak most kezd el vele foglalkozni, mert csak fél év volt az időpont a nev. tanácsadóba. Oviban előtte hiába kértem, hogy foglalkozzon vele logopédus, mivel nincs 5 éves, így nem vették be a logopédiai csoportba. Nagyon rossza a rendszer, most bevette a logopédus a csoportba, de rengeteg az 5-6 éves nagycsoportos, akik jövőre iskolába mennek és súlyos beszédhibásak. Most 1 év alatt várnak tőlük csodát? Miért nem lehet 3-4 évesen elkezdeni a fejlesztésüket?
2014. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy az ovi utolsó évében elverekedjük magunkat valahova a logopédussal, aztán kicserélődnek a fogak és kezdjük elölről.

A középsőm pl. hibátlanul beszélt, aztán elsőben az új fogával már nem tudta azt "r" hangot kimondani. Újratanulták az iskolai logopédussal.

2014. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én cumiztam, mégse lettem beszédhibás. Az öcsém nem cumizott, mégis logopédushoz kellett vinni sokáig.

Nagyon sok múlik a fogakon is, pl. egy kisgyermekkorban elvesztett (ütés, esés, esetleg szuvasodás miatt csonkokká vált) fog hiánya is okozhat beszédhibát.

A nagyobb fiam megrögzött cumis volt, 3 éves koráig el se engedte a cumiját, mégis két éves kora óta folyékonyan, mondatokban, hibátlanul, választékos szókinccsel beszél.

Nem a beszédhiba a baj, mert a kisgyermeknél bizonyos korig a dadogás, "r" hang rosszul mondása is természetes lehet. A baj akkor van, ha a szülő nem ismeri fel/nem ismeri el, hogy fejlesztést, foglalkozást igényel a gyerek és nem viszi el a megfelelő helyre.

2014. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!