Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amelyik gyerek később kezd el...

Amelyik gyerek később kezd el beszélni és beszédhibás, egyből butább, mint aki korábban kezd el beszélni?

Figyelt kérdés

rendszeresen ezzel támad egy bizonyos rokonom, és már picit kezd elegem lenni. Bocsánat. Már az apósomnál is ezt firtatja. (nincs köze hozzá, nem?)


gyermekem 3 éves lesz, később indult be a beszéde, nagyon nagyon sok szava van (2 évesen 100 szava volt, de nem használta, megszámoltam). Most már mond mondatokat, semmi gond, annyi, hogy nem beszél tisztán, nem ejti mindig a V vagy P vagy L hangot, attól függ milyen szóról van szó.

vagyok helyett dadok. Tehát ilyen jellegű, de nem az összes szava. Mostanában minden nap új és új mondata van.


én már többször megkaptam, nem közvetlenül, de hogy nála

mindkét gyerek már nagyon korán beszélt és tisztán, ezért nagyon okosak.


szerintem semmi összefüggés nincs, szerintetek? ÉN is későn kezdtem el beszélni, most meg 3 nyelvet beszélek.

csak példának.


bocsánat, csak picit felhúztam magam :(


2014. jan. 2. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Húzd le magad! :) Semmi okod aggódni, sem idegeskedni. Nyilván nagyon büszke magára, és nagyon ügyesnek hiszi magát, mert ő megtanított aa gyerekeit beszélni, bezzeg te... Ne is foglalkozz vele. Semmi köze hozzá. A tudáshoz főleg nincs ennek a fajta nem tiszta kiejtésnek köze. A fiad nagyon ügyes, nagyon okos, a beszéde pedig majd kitisztul magától, vagy ha mégsem, akkor segít majd neki benne szakember.
2014. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bátyám 4 évesen kezdett beszélni, ma sem egy szószátyár, ellenben nagyon okos. Műszaki egyetemre felvételiznie sem kellett, mert egy országos versenyen első lett, így "vip jegye" lett oda.
2014. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tehát nyugi (ez lemarad az előbb) :D
2014. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Einstein 4 éves koráig nem beszélt. Szerintem nem kell aggódni :)


És ugyan nem akarok ebből semmit levonni, de én 3 éves koromig nem beszéltem, utána is csak halandzsáztam vagy egy évig (szegény anyám). De jelenleg két diplomám van, 3 nyelven beszélek, szóval bőven behoztam magam azóta :)

2014. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eistein autista volt...:) A megkésett beszédfejlődésnek, vagy csak akár a későbbi beszédindulásnak sem az értelmi hiányosság az oka. Lehet az is, de annak elég súlyos jelei is vannak.

Az, hogy valaki későn, vagy korán érik, alkati, genetikai tényező. Ha az apósod nem tanult, nem tájékozott, akkor felesleges vele vitázni

2014. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget! Ne is foglalkozz vele, bár biztos engem is bosszantana!

Férjem pl. 3 éves koráig meg sem szólalt, utána is csak lassan indult be a beszéd. Ehhez képest 3 bölcsész diplomája van és tudományos munkát végez 10 éve.

Kisfiam is 3 évesen kezdett el beszélni, és nagyon okos/intelligens gyerek. Védőnő, óvó nénik, gyerekorvosunk is megállapította már, hogy kortársaihoz képest nagyon okos és választékosan beszél.

Szóval, ne foglalkozz velük! :)

2014. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. Igyekszem higgadt maradni
2014. jan. 3. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem 2 megkésett beszédfejlödésü iskolás fiam van mind kettö nagyon okos ,jó tanulo gyerekek.
2014. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon hamar, nagyon tisztán beszéltem, aztán ki is derült, hogy csak a humán oldalam nagyon jó, a reált ne emlegessük...tesóm sokkal később kezdett el beszélni és nagyon okos gyerek, 8. végén már nemzetközi angol nyelvizsgája lett :D


Szóval nincs igazi, nyugi, vannak ilyenek...:)

2014. jan. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányaim is viszonylag későn kezdtek beszélni és a nagyobbik nem is tisztán, orrhangon és sok hangja még hibás. De már nagyon szépen, választékosan beszél mindkettő.

A nagyobbikkal még logopédus foglalkozik, most fogja a 6 évet tölteni, és iskolába kell mennie a logopédiai gondok és túlérzékenysége ellenére, mert hiába akartam visszatartatni, az óvónők és a nevelési tanácsadó is azt mondta, nagyon okos (óvónők szerint 140 körül lehet az IQ-ja), ügyes, neki már jobb lesz az iskolában kibontakozni... Óvodai csoportjában 9 iskoláskorúból csak 2-en mennek...

Szerintem felesleges izgulni és bosszankodni. Csak legyinteni kell egyet és nem foglalkozni a rosszindulatú megjegyzésekkel.

2014. márc. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!