Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeket nevelő családok ti...

Gyermeket nevelő családok ti is megérzitek a hónapvégét? Nektek mennyi pénz marad hónap végére? Míg pénz érkezik? (fizú, tgyás. Gyed, gyes, csp, táppénz stb)

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Hát meg..

Két fizetés van a páromé 110e az enyém 45e(6óra)

Plusz gyes és csp. Ritka mikor egyik hónapból a masikba tudunk "átvinni" penz! Fizetéstől fizetesig kihuzzuk! A gyes és a csp többnyire a havi adag pelusra, popsitörlőre es gyerekitalra elég! Az én fizumból kaját veszünk a pároméból a rezsi(50e) a maradék a napi szükséges dolgokra megy el és néha néha ruhákra!

2014. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére még nem. Három hónapja vagyok még csak itthon a babával, így még van bőven a félrerakott pénzből. De igyekszem így is spórolni, hogy minél tovább tudjak majd itthon maradni a babóval.
2014. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

hajajj... meg. :(

Két ovisunk van, a férjem két helyen dolgozik, én szintén. A lakáshitel és a rezsi befizetése után marad havi 70 ezer ft kajára/váráslásra, ruházkodásra, ovis dolgokra - úgy mindenre. A megtakarításainkat már feléltük, félretenni minimálisan sikerülget, kb nullára szoktunk kijönni.

Jelenleg éppen 2300 ft-om van elsejéig, akkor kapok fizut. De nem esem kétségbe, kaja van a fagyóban, minden szükséges akad itthon, minden be van fizetve, kenyérre+gyümölcsre meg elég lesz.

Csak betegség ne jöjjön, mert akkor hozzá kell nyúlnom a keményen 10000 ft-os vastartalékomhoz, amit hónapokon át spórolgattam innen-onnan lefaragva nagyjából 100-200 ft-onként.

2014. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére ritkán.

Fizu, gyed, csp-k, családi adókedvezmény. Ha a férjemnek utaznia kell, akkor fizetik az utazás néhány százalékát.

Hó elején mindig bevásárolok, alap élelmiszerek, hús, mosószer stb. legyen itthon. Egy héten egyszer megyünk boltba, tejét, friss felvágott, ilyesmikért.

Néha több marad, néha kevesebb. Ebben a hónapban momentán semmi, mert az ovikezdés kicsit többe volt, mint először hittem.

2014. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szörnyű ezt olvasni... kedves 3. válaszoló, ti is mindketten 2 helyen dolgoztok, mégis szűkösen jöttök ki , élhetetlen ez a világ :( Szerencsésnek mondhatom magunkat, mi 2 pici gyermeket nevelünk ( 3, és 1,5 évesek) , én még itthon vagyok... nem érezzük meg a hónap végét, nem kell aggódnom, nehogy betegek legyenek a gyereket, vagy bármi közbe jöjjön... és ezért borzasztó hálás vagyok, igaz hónap elején , és úgy általában nem szórjuk a pénzt, ésszerűen költünk, de még félre rakni is tudunk szinte minden hónapban...és nincs az sem, hogy hónap végén olcsóbb kajákat kell főzni, stb... Nekem ez már hatalmas biztonságot ad, szegény családban nőttem fel, volt, hogy kenyérre sem került... talán emiatt is vigyázunk nagyon, sose lépjük túl a kereteinket, és félreteszünk, még akkor is, ha per pillanat úgy tűnik jól állunk!
2014. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szeptember végét a 3 iskolással mindig, de általában nincs gond. Ez sem gond, csak olyan rosszul esik percenként befizetni vmit. :)
2014. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Változó.Van mikor marad vagy 50.000 (ez a ritkább sajnos),máskor csak 0-ra jövünk ki ( általában ez van),de most pl már jó kis mínuszban vagyunk,mert az autót javítattni kellett,illetve a mosógép is most romlott el :(

de legalább egészségesek vagyunk,ezzel nyugtatgatom magam!

2014. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!