Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem adták be, mert nem...

Akik nem adták be, mert nem akarták, vagy nem szeretnék beadni bölcsődébe a gyermeküket, miért?

Figyelt kérdés
Megkérek mindenkit, hogy ne pontozzon le senkit!

2014. szept. 26. 08:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Hiszem, hogy egy gyereknek 3-4 éves koráig az édesanyja mellett a legjobb, kortársakkal elég a játszótéren találkoznia. Az ő igényei nekem fontosabbak, mint a vágyam, hogy visszamenjek dolgozni. Nem nagy áldozat, szeretek vele lenni, és a legjobbat akarom neki. Ezért maradok itthon, amíg szükséges.
2014. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
detto
2014. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Én nem dolgozok, tehát van időm. Akkor minek adjam be?

Játszón isközösségben van, plusz járunk babausziba is.

2014. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Három kisfiam van, a legkisebb 1 éves.

Nagyon várnak vissza a munkahelyemre, hogy újra betöltsem a hivatásomat, de addig nem megyek, míg óvodás korba nem ér a legkisebb (nem tervezünk több babát, szóval a munkába való visszaállásom két év múlva esedékes).


Azért nem volt egyik sem bölcsis, mert ezek a mi anya-gyermek éveink, soha többé nem lesz ilyen, hogy kizárólagosan én nevelem, gondozom őket. Számomra és számukra is fontos ez az együttlét. Szerintem ezt nem kell bővebben taglalni, aki anya, az érti.

Nyilvánvaló, hogy a bölcsiben nem kapna semmiben sem többet, mint amit itthon megkap vagy megtanul.


Aki anyagi okok miatt adja be bölcsibe a gyermekét, azt persze megértem és nagyon sajnálom is, nem lehet könnyű.

Nekünk - Istennek hála - nincs ilyen gondunk.

2014. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Külön kértem, hogy ne pontozzon le senki a másikat! Idejött egy bölcsi párti és lepontozott titeket. Sajnálom, én zöld kezet adok az itteni válaszért.

Én sem adok be bölcsibe egyik gyermeket sem, mert megtehetem anyagilag és mert ezek valóban anya-gyermek évek, el sem tudnám képzelni, hogy egy gondozónő átvegye az anyaság szerepét. :(

2014. szept. 26. 10:56
 6/21 Julie S ***** válasza:
59%
Nagyon fajo szivvel fogom majd ketevesen bolcsibe adni jovo osszel. Addig heti 2-3-szor 3 orat egy kedves, idosebb bebiszitternel van, amig en az egyetemen vagyok. Amugy en is ugy gondolom, mint az elso valaszolo, csak ha most nem folytattam volna a sulit, akkor felvetelizhetnek kesobb ujra es anyagilag mar nem engedhetjuk meg magunknak, hogy majd 40 eves koromig csak tanuljak, vagy gyesen legyek. De meg remenykedem, hogy valami csoda folytan jovore sem kell bolcsibe adjuk a lanykat.
2014. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tartozom teljesen a kérdező által megjelöltek táborába,mert az én 2 éves fiam bölcsibe jár.Viszont az rám is igaz,hogy nem szerettem volna beadni.Pontosan azok az okok miatt,amiket már előttem leírtak.Nagyon nehéz a gyereknek is és nekem is,de sajnos nem volt más választás.Már annak is örülök,hogy eddig sikerült halogatni a dolgot,mert igazából már egyévesen be kellett volna adom és elmenni dolgozni,de nem voltam képes rá,hogy az egyéves gyerekemt otthagyjam egy idegen helyen,idegen emberekkel.Most egy év elteltével szintén nem könnyű,sőt borzasztóan szívszorító,amikor ott kell hagynom a síró gyereket,meg már a reggeli érkezésnél,azt hajta,hogy megyünk haza.:(

Viszont ha úgy döntöttem volna,hogy továbbra is maradok itthon és nevelem a gyerekemet,akkor sajnos rövid időn belül még az alap feltételeket sem tudtuk volna biztosítani a rossz anyagi helyzet miatt.Gondolok itt az élelmiszerre,tisztító-és tisztálkodási szerekre,ruhaneműre,számlákra,kötelező befizetendőkre stb.

Tudom,hogy rajtam kívül sokan járnak még hasonló cipőben,sőt szerintem a legtöbb olyan szülő,aki 2 éves,vagy annál fiatalabb gyerekét bölcsibe adja,kényszerből teszi azt,nem pedig azért mert az a meggyőződése,hogy ez a legjobb,amit a gyerekével tehet.

2014. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Most komolyan, valaki csak élvezetből benéz, lepontozni? :)
2014. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen tartozok ide,de azért leírom:


Az én lányom bölcsis volt majdnem egy évig,aztán idén áprilisban kivettem,és majd most októberben fog oviba menni,azóta itthon vagyunk.Nem bírta a bölcsit,az egészsége nagyon megsínylette,alig járt,kórházban voltunk több alkalommal is.Ma már haragszom magamra,hogy belesodortam ebbe a tortúrába,habár nem tudhattam,hogy ez lesz.


A párom nagyon szeretne kis testvért,de megmondtam neki,hogy csak úgy,hogy kalkulálja bele,hogy 3-3,5 évig biztosan itthon maradok vele.


Így én csak eü-s szempontból nem adnám,mert nekem szerette a bölcsit,és nekem is jól esett,hogy nem voltunk non-stop együtt.Ma már másképpen gondolom.Mindent a gyerekért!

2014. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat.
2014. szept. 26. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!