Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol kezdődik, h valaki rossz...

Hol kezdődik, h valaki rossz anya; és hol kezdődik a túlzott tisztaság? én hova tartozom, furdal a lelkiismeret.

Figyelt kérdés

semmi segítségem(ha ez mentség...)

de szóval ma és tegnap nem fürdettem meg a babát(5h)mert tegnap korán elaludt valahogy így nem keltettem fel, ma meg nem lettem kész(nem tudtam leszakadni a netről...) az esti fürdetésre miközben ő elaludt és így megint nem keltem fel.

persze pelus tisztán tartva.


és amúgy az mit jelent, hogy a túlzott tisztaság árt, mert nem tallkozik bacikkal és nem alakul ki immun?

mikor áll fenn túlzott tisztaság?

nálunk baba mindig tiszta ágyneműben van, mindig tiszta ruhát adok rá, földre nem teszem le, de az én ágyamba ahol alszom oda igen, szinte senkihez nem járunk át/fel, csak nagyon ritkán, és hozzánk is alig jön valaki.

de por az szokott lenni és a rácsos ágyát is ritkán mosom át


2014. szept. 30. 20:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és sokszor játszik a kiságyban, vagy nézetem vele laptopon a mesét és közben szinte "rá se bagózok"
2014. szept. 30. 20:03
 2/20 anonim ***** válasza:
Egy 5honapos gyereknek fontos a napirend,szoval ha este7-kor fürdeted,akkor mindig este7-kor fürdesd.
2014. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az h egyszer-egyszer kimarad a fürdés nem baj,nem tragédia.az viszont borzalmas,h 5hósan mesét nézettetsz vele!!!nem bántásból,de a leírtak alapján nem sokat foglalkozol vele.mi lesz később???
2014. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogy őszinte legyek, szerintem valahol itt kezdődik...

Nem tudsz leszakadni a netről ezért nem fürdeted meg már két napja, és mesét nézetsz az 5 hónapossal miközben "rá se bagózol"...

A túlzott tisztaságot nem igazán értem, mert amit leírsz, az szerintem egyáltalán nem túlzott, csak átlagos vagy természetes (pl. a mindennapi tiszta ruha, stb.), bár a földre mondjuk simán letehetnéd valamire, ha már olyan tiszta.

Amúgy elég kamu szaga van ennek a kérdésnek... szerintem.

2014. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Rosszul tetted fel a kérdésed...

A tisztaságot és a rossz anyaságot külön szedném.

Az, hogy bealszik a baba és nem ébreszted fel feleslegesen, megesik. Egyszer-egyszer. De az, hogy te nem tudsz leszakadni a netről és azért nem fürdeted már másnap sem a gyerekedet, az... na, ott valahol elkezdődik a rossz anyaság. Enni sem adtál neki?

A túlzott tisztaság az az, hogy mindig, mindent fertőtlenítesz, a padlótól kezdve az utolsó rágókáig, ahányszor csak hozzáér.

Sajnos, a por az szinte terem nálunk, néha látszik. Nem tartozom a mintamamák közé, de azért olyan soha, egyik gyereknél se fordult még elő, hogy azért ne lássam el őket, hogy én kedvemre szórakozhassak.

5 hónapos babát a laptop és mese elé? Nem vagyok mesenézés ellenes sem, de egy öt hónaposnak inkább a padlón, pléden lenne a helye, ahol gyakorolhatja a forgást, átfordulást, a mozgásokat, ahol játszhat.

2014. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

mesét nyelvtanulás céljából nézetek vele, hátha..

és amúgy csak reggelente, amíg szopi után még fent van, de én még nem vagyok magamnál sem, és fogat mosok, tápszert készítek, stb

2014. szept. 30. 20:18
 7/20 A kérdező kommentje:
és lehet netfüggő vagyok, mert olyan, mintha életem se lenne..
2014. szept. 30. 20:21
 8/20 anonim ***** válasza:
Ott,hogy nem tudsz leszakadni a netről,ezért 2 napja már nem fürdetted meg...azt nagyon nem értem,ha túlzott tisztaság van,miért nem teszed le a földre?Az,hogy alig vagytok emberek között ártalmas,hiszen nem tud szocializálódni,Te pedig-bocs a kifejezésért-be fogsz hülyülni,szűkülni.Nagyon kesze-kusza az is,amit írtál,de Te sem vagy a topon.Jó lenne,ha csak kamu lenne a kérdés....3 gyerkes
2014. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok:mesét semmilyen célzattal nem kellene nézetni egy 5 hónapossal....szerintem.
2014. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

én csak kérdeztem hol kezdődik a túlzott tisztaság, nem azt írtam, hogy én azt csinálnék, mivel azt sem tudom mi az.



néha vegyyszerrel mosok, néha ecettel, van hogy csak sitty-sutty áttörlöm kihagyva a nehezen takíratható helyeket, de szóval úgy érzem soha nem tiszta, de már feladtam.


a mesét meg azért is találnám hasznosnak, pont a szocializálódása miatt, mert ott legalább van élet. persze néha énekelgetek neki(érdekes feltűnik neki ha befarsolok, olyankor nagy összehúzott szemöldökkel néz, az vicces)mondókázok, stb meg a kezében a játék, van a rácson is amit püfölhet, meg ez meg az, de szerintem ez nagyon kevés.

2014. szept. 30. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!