Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szülés utáni depressz...

Anyukák, szülés utáni depressziótok (akinek volt), mennyi idő után múlt el?

Figyelt kérdés

Nekem két éves a fiam,de nagyon sokáig szenvedtem szülés után. Sok idő után éreztem kicsit..magam újra nőnek, embernek, valakinek.. (harmadik gyerek)...Néha még most sem érzem igazán jól magam, csak egy robotnak!! Ti hogy vagytok ezzel?? Létezik,hogy ez még annak az utózöngéje??

Mennyi idő után jöttetek helyre lelkileg teljesen??

Köszönöm, ha írtok..



2014. okt. 1. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem boryalmas volt, aki nem elte at, annak goye sincs , es oruljon neki. Nem volt segitsegem nagyon, meg az egész felelősségtől bekattantam, írom ezt úgy h imádom természetesen a gyerekemet, de néha kevés a türelmem hozzá, nem szeretem a játszótereket, inkább kirándulunk , sétálunk, labdázunk, oviba ugyis jár, ott van gyerektársasága. A férjemmel a kapcsolatom a ami napig is érzi a dühkitöréseimet, a kétségbeeséseimből adódó borzalmas veszejkedéseket... Hála az égnek végtelenül türelmes, jólelkú a párom, még így is elszakadt nála a cérna.. Volt , h a földön fetrengtem és könyörögtem, segítsen valahogy, valaki, emrt nem bírom otthon a gyerekkel! pedig váhytunk rá, tervezett volt, ionden elő volt készítve. Imádoma fiamat és ő is engem, msot 4 éves és amióta visszamentem dolgozni rengeteget javult a helyzet, de házisárkány maradtam, sokszor elkattanok és ordítok, szinte a semmiért... otthon. Szerintme még nem jöttem helyre teljesen, de figyelek magamra, testileg is probálom magam helyretenni, mert 112 kilo lettem! ugye ép testben ép lélek, de jó uton vagyok... Amugy kivülről nagyon szép család vagyunk, mindenki irigyel minket, csak az én poklomat rakjam helyre. Lehet ez már rég nem a szülésutáni depi, hanem más... mindenestre javulok és már jobb. Ja! mi szinte soha nem tudunk ekttesben programot szervezni, emrt a gyereket nem tudjuk kire bizni, na ez is hianyzik nagyon, egy-ket ora csak mi... ésmás emberekkel a kontaktus, nem csak a jatszótér és a pici ! Szerintme még, igen ez az utózöngéje nálad!
2014. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

16,5 hós a gyermekem, úgy érzem, még most is tart. Javult, mert amikor még csak pár hónapos volt, úgy éreztem nem tudom ezt tovább csinálni, tagadtam az anyaságot, a rám zúduló terhet, a felelősséget, azt akartam, hogy ezt vegye át/ki tőlem valaki, legyen vége, vágytam rá, hadd mehessek vissza inkább dolgozni, de persze erőm meg semmi nem volt, állandóan csak aludni akartam, nem volt kedvem semmihez, persze a gyereket maximálisan elláttam, de csak mint robot.

Hát, a mindennapokban sem adja azt a felülmúlhatatlan gyönyörű érzést, hogy van egy gyerekem, pedig évekig vágytunk rá, készültünk lelkileg is. Én sem értettem magam, sőt még néha most is sírok, ha telítődök, én is a depressziónak tulajdonítom az állapotom, mert előtte egy jó kedélyű, vidám nő voltam. Most meg csak egy robot néha, aki halálosan ki van dolgoztatva. Várom én is a könnyebb részét a gyereknevelésnek,bár szerintem ilyen nem nagyon lesz, most beleléptünk a hisztikorba, őrületes néha, sokat kiabálok és türelmetlen vagyok én is, meg fásult is.

Jobb anya szeretnék ettől lenni, de komoly erőfeszítésembe kerül minden nap megélése. :(

2014. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! elso válaszoló vagyok, csak gyorsan írok, mert munkában vagyok :), szoval azért már lányegesen jobb a helyzet!!!! Tulajdonképpen a legnehezebb nekem az első egy-másfél év volt. Minél többet ki kell mozdulni, egyedül, barátnőkkel, férjel. Nekem , az h visszajöttem dolgozni nagyon jól jött! Közben amikor a picur 2 éve svolt elveszítettem a szüleimet és ugymond nem volt időm depisnek lenni, mert annyi dolgom volt és más bajom, h magammal nem is tudtam foglalkozni, na akkor elttem 112 kilo... Szegény anyukam mondta azt, amiüta megszületett a gyekőc, h nem is hasonlítok magamra...mindig anyira pozitív voltam, pörgős, röhögős :), szoval azért még néha mindig érzem, h nem vagyok a régi, de már közelít :)
2014. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!