Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnátok alternatívákat egészsé...

Írnátok alternatívákat egészséges reggelire 2év fölötti gyermekeknek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Minden étel egészséges, nem kell diétáztatni ekkora gyereket.

Tej, kakaó, vajas, lekváros kenyér, kifli.

2014. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ki beszélt diétáról????


Nálunk a virsli, a bundáskenyér, a rántotta, és a vajas-lekváros kenyér a favorit!!!

2014. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bundás kenyér,tojásrántotta,magas hústartalmú virsli,tojás egyéb formái,pirítós kenyér,zsömle,kifli,kenyér májkrémmel,vajkrémmel,mézzel,lekvárral,sonkával vagy szalámival,vajjal sajt hozzá,tejbegríz,palacsinta,tejberizs,melegszendvics,müzli tejjel vagy Nesquik csokigolyó, vagy hasonló,hozzá kakaó,vagy tej vagy tea vagy 100%os gyümölcslé.De amúgy ezeket már hamarabb is simán lehet reggelire
2014. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
saját készítésű kenyér + házilag készült májkrém/sonka/zöldségkrém, ricotta ízesítve, zabpehely főzve gyümölcsökkel, magvakkal, fahéjjal/kakaóval ízesítve
2014. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Alternatív?? Nem irigyellek az ėletmódotokért. De az eszedért sem.
2014. okt. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Választási lehetőség... Értő olvasás,ugye...Többieknek köszönöm!
2014. okt. 7. 15:09
 7/8 domamama ***** válasza:

Szerintem 2 éves kortól már nyugodta adhatod azt, amit Te is eszel. A fő kérdés inkább az, hogy mi számít egészségesnek, illetve, hogy legyen laktató és tápláló (lassan felszívódó szénhidrátok). Szóval nem tartozik ide a kakós csiga, csokigolyó és társai...

Nálunk a kedvenc a zabkása. Ezt tényleg rengeteg módon el lehet készíteni. Én aprószemű zabpelyhet veszek, amit forró vízzel nyakonöntök (lehet tejjel is, csak a kisfiam allergiás rá) nem szoktam megfőzni, de lehet. Én egy kis fahéjjal és reszelt almával ízesítem. De lehet bármilyen gyümölccsel, esetleg, ha édesszájúbb, akkor pici mézzel, vagy előre beáztatott (vagy együtt főzött) aszalt gyümölccsel, vagy cukormentes lekvárral...

Ha egésszéges ételt keresel, akkor a finomított fehér liszt felejtős. Gyorsan felszívódik, hamar újra éhes leszel tőle, hamar újra eszel... Ezért válassz teljes kiörlésű pékárut. De olyat, ami tényleg teljes kiörlésű. Pl. a Sparban lehet kapni a JóKenyér márkájú Rozskenyeret.

jokenyer.hu -itt olvashatsz róla bővebben.

Mit tegyél a kenyérre? A bolti rávalókat felejtsd el.. Készíts pástétomokat: zöldségből, túróból, májból, halból, húsból...Ezer recept kering az interneten. Szerintem azért jók, mert kb. feleannyiba kerül, mint a bolti, nincs tele tartósítószerrel, aromával, sóval, színezékkel... és gyorsan megvannak. Egy házimájkrém elkészítése max. 15 perc. Húspástétomot készíthetsz maradék pörköltből, vagy a húslevesben főtt húsból...Zöldségből legismeretbb: zakuszka, padlizsánkrém, avokádókrém...

Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni. Szerintem olyan dolgokat írtam, amik nem járnak nagy költséggel. Na jó, a teljes kiörlésű dolgok nem olcsók. De hosszú távon megfizetődnek. Fél kg zabpehely 200 Ft . És egy doboz Chocapic??? Egy kg máj ára 500 Ft. És egy kg felvágotté?

Hajrá! Írj, ha valami izlett az újdonságok közül a gyerkőcödnek.

2014. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na egy "bio" mami
2014. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!