Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egészséges hogy...

Szerintetek egészséges hogy 19 éves fiam ilyen életet él?

Figyelt kérdés
Arról szól az egész élete hogy elmegy suliba és hazajön és gépezik. A suli sem megy neki 3-ból megbukik és ha így folytatja kirakom a házból. Nem volt még bulizni, nem volt még csaja sem. Sosem történt semmi az életében. Van hogy egésznap szinte semmit nem is beszél. Ritkán depis szokott lenni de ő meg van úgy nagyjából elégedve ezzel az egyszerű élettel. Van hogy úgy viselkedik mint egy szellemi fogyatékos elkezd ilyen hülye arcokat vágni meg kiabál pedig valójában egy értelmes gyerek.

2014. jan. 21. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Internet kábel -nyissz- és meg van oldva a dolog... Nem is értem miért is ekkora probléma ez.
2014. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Számítógépmegvonás, közös tanulás vagy tanulószoba.
2014. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Korunk betegsége ez. Az emberek a digitális kánaánban elmagányosodnak, az emberi kapcsolatok értéke elsatnyul és ez rossz, de egyedi jelenség.


Én a helyedben nem nyaggatnám, inkább könyveket vennék a témával kapcsolatban, próbálnám rávezetni,hogy pazarolja az életét.


[link]


Ez egy nagyon jó könyv, ajánlom neked is,hogy jobban megértsd, mi megy végbe benne, de jó youtube videók is vannak, amik próbálják sulykolni, hogy az élet szép, és élni kell, pozitívnak kell lenni:


http://www.youtube.com/watch?v=8bCJLCxg_XE

2014. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, sokkal egyszerűbb kirakni a házból, mint foglalkozni vele, jobban odafigyelni rá, beszélni vele. Fiatalabb korában is nyilván egyszerűbb volt leültetni a gép elé, mint nevelni mondjuk. Edd meg, amit főztél!
2014. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tuti te a gyerek vagy mert felnött ember nem igy beszél nem ilyen szófordulatokat szavakat használ. egyébként sajnos sok tini csinálja ezt, az nem megoldás ha kirakják a házból.
2014. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek (és a felnőtteknek is) akkor van szükségük a legtöbb megértésre és szeretetre, amikor éppen nem érdemlik meg. Ne kirakd, hanem keresd meg és oldd meg a problémáját!


Milyen oldalakat látogat? Én először ennek néznék utána. A net kikapcsolása az elég drasztikus dolog, azért azt értelmes dolgokra is lehet használni, még tanuláshoz is. Előbb nézd meg, mit csinál a neten, ha kell, vegyél vissza a sávszélességből, korlátozd az oldalakat, amiket meg tud nézni, és a net kikapcsolás csak a végső fegyver legyen. De inkább azt találd ki, hogy mi érdekli valójában, mi szeretne lennei, mi a problémája, mivel tudnád motiválni a tanulásban és a fejlődésben? Inkább beszélgetés, megértés és együttérzés, kell neki, mint büntetés és korlátozás.

2014. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem,persze,hogy nem egészséges.Ám szerintem nem magától lett ilyen...ha nem haragszol,hol voltál TE az elmúlt 19 évben?!?!Nekem a legnagyobb fiam 22 éves,egyetemista,nyitott,boldog fiatal.Ám ezért én nagyon sokat tettem.Sokszor nem volt kedvem dolgokhoz,ám a szülőnek kutya kötelessége ott lenni a gyereke mellett(ha már vállalta)!Van két kisebb gyerek is(6 éves és 16 hónapos)szintén sokat foglalkozom!Ez a dolgom,ezért vállaltam/vállaltuk Őket!Ennyi!
2014. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elviekben utolsóval értek egyet. Azért elviekben, mert az én gyerekeim már harminc felé járnak, s az ő tinikorukban nem volt minden háztartásban internet. Mindenesetre én a könyvek és a természet szeretetére neveltem őket, és ha csak tehetjük, manapság is szívesen megyünk együtt kirándulni.
2014. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

vidd el sztiptiz bárba (nemtudom hogy van e magyarorszagon mert nem oda valosi vagyok)

én biztos örülnék neki

külömben meg te/ti csesztétek el..kiskorában biztos ha volt valami baja akkor a gép elé ültettétek csak nyugodjon le..bocs hogyha ez nem igy van


a másik megoldás meg a pszihológus

2014. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl sok korlátot neveltél bele. Lehet, hogy már kimenni se mer otthonról, mert régen sokmindentől eltiltottad.
2014. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!