Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamegyek dolgozni, a...

Visszamegyek dolgozni, a férjem marad itthon a gyerekekkel, milyen nehézségekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Férjemmel megbeszéltük, hogy lakásfelújításba/bővítésbe kezdünk, amit ő csinál nagyrészt, így felmondott a munkahelyén, közben keres egy jobb munkahelyet és ő marad otthon a gyerekekkel. Egyik gyermekünk már óvodás, másik bölcsődébe jár. Én azért megyek vissza dolgozni, mert az évek óta tartó bezártság után, hiányzik a munkahelyem, a függetlenség és persze a pénz sem utolsó szempont. Ugyan segítséget kapunk, a nagymamák személyében van gyermekfelügyelőnk, és anyagilag is kapunk támogatást, de ettől függetlenül már hiányzik a munkám is. Milyen nehézségekre számíthatok, volt valaki hasonló helyzetben? Tartok tőle, hogy a férjem, ha nem is mondja most, hogy zavarja a helyzet, később negatív hatással lesz a kapcsolatunkra, hogy én leszek a "családeltartó" fél.
2014. okt. 6. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Van egy óvodás és egy bölcsődés gyereketek. Akkor kivel marad otthon a férjed?
2014. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És miért mondott fel? Elég lett volna fizetés nélküli szabadságot kivennie. Az alatt is kereshetne másik munkahelyet...
2014. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jól értem, férjed felmondott, hogy otthon legyen 2 olyan gyerekkel, akik napi x órában közösségben vannak?

vagy van még mellette egy picike?


elég furcsán oldjátok meg a helyzetet, főleg ha van 3. gyerkőc is, hiszen nem mehet gyedre amennyiben nincs munkahelye.... ha meg csak a két nagy van, minek kéne otthon maradni, hisz a gyerekek nincsenek otthon.

férjedet nyilván nem zavarja majd, hogy te keresel, ha zavarná, nem mondott volna fel...

2014. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha a gyerekek például betegek lesznek, akkor nem kell eljönnöm a munkahelyemről, férjem intézi, és ő foglalkozik most az otthoni teendőkkel, főzés, mosás, házimunka, hozza-viszi a gyerekeket, nekem a munkám miatt a hétvégéim is foglaltak elég gyakran, férjem amúgy sem szerette a munkahelyét, és a lakásbővítés egy nagyobb munka lesz. Így talán érthetőbb.
2014. okt. 6. 16:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs harmadik gyermekünk. Valójában én is támogattam, hogy mondjon fel, mert csak így volt lehetőségem nekem visszamenni dolgozni. Másfél és 3 éves gyermekeink vannak, a kisebbik még nem teljes napot van bölcsődében.
2014. okt. 6. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan kamuszagú az egész...
2014. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
felmondani ugyhogy nincs másik munkahelye a férjednek hülyeség.
2014. okt. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:
Miért nem ment GYED-re a férjed, amíg legalább nem talál másik munkahelyet? Akkor legalább addig is jön némi pénz, és él a munkaviszonya. Nekem kicsit érthetetlen ez a szituáció.
2014. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert nem volt bejelentve a munkahelyén, ezért Gyedre sem tud menni.
2014. okt. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!