Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 14,15,16 és...

Szerintetek egy 14,15,16 és 17 éves gyereknek joga van a szexhez?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az egyik kérdésnél felmerült ez a probléma és az egyik válaszoló szerint joguk van hozzá és hagyni is kell őket, mert már testileg-lelkileg érettek rá sőt értelmileg is. Egy 14 éves gyerek? Kérdeztem én? Szerinte igen. Azt is írta, hogy aki nem szexel ennyi idősen, később biztos, hogy bánja azt, hogy nem szerzett tapasztalatokat akármilyen jó házastársi kapcsolatban is él. Én nem bántam meg, hogy nem éltem ki magam és nem szexeltem mondjuk 15-16 évesen. Más hogy van ezzel? Én vagyok ódivatú?
2014. okt. 6. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Joguk szerintem is van.. De eszük nincs hozzá... Én sem értem miért kell gyerek fejjel bele menni a dologba... Azután meg majd jönnek a lehetek terhes kérdések mert azt tudja mit hová kell dugni de a többi tök homály.
2014. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én 16 és fél, barátom 17 és fél éves volt az első alkalomkor, ekkor már 2 éve!!! együtt jártunk. Aztán 21, 22 évesen összeházasodtunk, jelenleg 18 éves házasok vagyunk.


Lányom 14 éves, remélem,még 2-3 évig nyugalom lesz;)

2014. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Joga van, de egyáltalán nem érett rá. Lelkileg és testileg sem. 17 évesen volt nekem az első, de már 2 éve együtt voltunk (a fiú akkor 19 volt). Szóval szerintem nem vagy ódivatú. A 15 éves húgom pont ma mesélte, hogy az egyik osztálytársa arról beszélt órán, hogy lefeküdt a 18 éves pasijával, akivel kb. 2 hete vannak együtt. Gratulálok.
2014. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 17 éves kortól kellene. De a védekezéssel is tisztában kell lenni. Nem feltétlenül kortól függ aki felelőtlen tizenéves korában huszonévesen is az lesz.
2014. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igazából joga sem kéne,hogy legyen mivel érettsége és esze 17 alatt nem igazán van sőt,a 16 évesek közül azért van pár érettebb gyerek de az alatt hatalmas baromság,ugyanis sem értelmileg sem érzelmileg de még testileg sem tartanak ott.csak rohannak és mivel nem kapják meg a megfelelő támogatást szeretet otthon sokan belemenekülnek egy álomvilágba,azt hiszik egy párkapcsolat a szex az majd pótolja de nem fogja sőt,elveszíthetik annak az esélyét hogy élvezni tudják életük során.
2014. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Mivel az ő teste, azt csinál, amit akar, de egyetértek azzal, hogy a kellő szellemi háttér nincs meg a minőségi szeretkezéshez. Hormonbomba okozta dugás lehet belőle, de ez nem az a mély, testet-lelket átjáró szeretkezés, amire egy felnőtt képes. Páros összedörgölőzés maximum. 17 évesen sem voltam elég érett ahhoz, amit 22-23 évesen éltem át az akkori partnerem mellett, de ami igazán eget rengető volt, azt 27 évesen találtam meg. Mindenre meg kell érni, erre is. Én éltem fiatalon is, idősen is aktív nemi életet. Felesleges volt legalább a fele, én úgy gondolom. N31
2014. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor azexeljen a tini, ha a következményeit viselni tudja. Ha meg nem tudja a kóvetkezményeket viselni, akkor legalább óvszerrel védekezzen.

Jelzem, én 14 évesen még kislány voltam, és olyan messze álltam az érettségtől, mint ide Mekka.

A mai lányok sem hiszem, hogy több agyi érettséggel rendelkeznének, csak nincsenek tisztában a korlátaikkal.

2014. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én marhára nem értem, hogy miért kell egy tizenévesnek szexelnie. Azt látom sokszor a környezetemben is, hogy ők milyen nagyok már, mennyire felvilágosultak, megjátsszák a nagylányt, nagyfiút, közben nincsenek tisztában dolgokkal. A mai fiatalok sajnos nagyon el vannak tévedve. Azt gondolom, eleve az oktatásban is gond lehet. Mármint ezzel a témával kapcsolatban nem hiszem, hogy a mai fiatalság számára elegendő az, amit tanítanak. Az a baj, számukra ezekkel a felvilágosító órákkal(már ha vannak),csak még érdekesebbé teszik számukra a szexet, még kíváncsibbak. Ahogy valaki írta is itt előttem, hogy csak egy hormonbombaként működnek ezek a fiatalok. Tudom, hogy mi is voltunk tinik, anyáink korában is, sőt! voltak fiatalok és bizony szexeltek is, és igen voltak fiatal szülők. De az baj, hogy a maiak csak azért szexelnek, mert ettől érzik, hogy ők felnőttek, hogy ők megtehetnek bármit, köztük azt is, hogy nemi életet éljenek sokszor baromira felelőtlenül csinálva dolgokat. Tisztelet a kivételeknek, mert biztos vannak olyan fiatalok, akiknek a megfelelő szülői háttér is meg van ebből a szempontból, tegyük fel még , hogy van akár állandó partnere is, nem csak egy elmegyek bulizni és ...a többit tudjátok. ...
2014. okt. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, szóval szerintem nincs joga. Érdekes ez a téma, mert persze, azt csinál a testével, amit akar. De nincs annyira felnőtt, nem érett annyira szellemileg sem, hogy szexeljen. Tapasztalatokat pedig lehet a későbbbiek során is gyűjteni, de azt mondom, hogy 14-15 évesen ne ezzel foglalkozzon már. És szerintem nem attól lesz neki jobb, hogy 30 év múlva mesélgeti, hogy milyen tapasztalatot szerzett már 15 évesen, mert volt x partnere, még talán abortusza is lehetett, vagy baromira nagy sebet ejtett a lelkén, mert az, akivel együtt volt, mind nagy szerelem lett volna, de mégsem. ... Nem könnyű...
2014. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem nem vagy ódivatú. Én is voltam szerelmes, de próbáltam felelősségteljesen gondolkodni. Igen, nem rögtön adtam oda magam valakinek, várjon csak, ha igazán szeretjük egymást, és nem 15 évesen. Vissza gondolva óóóó, lett volna annyi gaz csábító, aki csak arra ment :) rá, attól függetlenül, hogy én is éltem rózsaszín ködben. De még mindig büszke vagyok rá, hogy nem élték a testem(csúnyán kifejezve) attól függetlenül, hogy azért nem vetettem meg én sem soha a csábító pillantásokat. :) Üdv.
2014. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!