Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági lemondó nyilatkozatot...

Apasági lemondó nyilatkozatot hogy írassam vele alá ha nem hajlandó utazni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 27-én 1 éves lesz a kisfiam, persze biológiai apja 3 hetes kora óta nem látta nem ad pénzt. A bíróság megítélte, már a végrehajtás is elindult. ennek már 5 hónapja. Tudom hogy van 4 órás bejelentett munkahelye, csak nem értem akkor miért is nem találják meg? Már annyira kivagyok, hogy jobb lenne ha a kicsiről lemondana. A gyámhivatal nem segít, azt mondták "Ilyet még nem hallottunk, hogy ha egyszer elismerte a gyereket utána lemondjon róla" Mondtam hogy akkor majd most, mivel nem akarom hogy a nevén legyen. 200 km van köztünk tuti hogy nem jön el aláírni a dolgokat. Viszont a hatóság részéről nem lehetne kiküldeni a nyilatkozatot hogy töltse ki pl. 8 napon belül küldje vissza? Jelenlegi párom a nevére venné a kisfiút és nem kell attól rettegnünk hogy az igazi apja majd el akarja vinni 3 év után holott egyszer se látta, mert ugye azt mondják hogy joga van hozzá. Igen de kötelessége is lenne fizetni utána ha már nem neveli.

2014. okt. 7. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Postazd el neki a kitoltott papirokat, ird meg neki, h ezzel megszunik a fizetesi kotrpezettsege, akkor biztos alairja ha ilyen faramuszi alak.
2014. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem kötelező jelen lennie, tudnia hogy ki veszi a nevére?
2014. okt. 7. 12:39
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Az új párod sok akkor fogadhagja örökbe ha a férjed. De csak úgy nem.lehet lemondani a gyerekről, hogy senki nem fogadja örökbe. olyan nincs. Ha apasági tett, akkor az nem vonhato vissza, csak abban az egy esetben ha valaki örökbefogadja
2014. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Nincs olyan, hogy te nem akarod, hogy a gyerek a nevén legyen. A pároddal együtt megjelenhettek a gyámhivatalban, hogy ő örökbe fogadná a kisfiút, és ha az örökbefogadás feltételeinek megfelel, akkor a gyámhivatal megkeresi az apát, aki hozzájárulhat az örökbefogadáshoz. Az apaságról nem lehet lemondani.
2014. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Vannak jogok és kötelességek.

Az apának joga van látni, de kötelessége fizetni a gyerektartást. A jogával nem muszáj élnie, de a kötelességét muszáj megtennie.


Az apa nem mondhat le a gyermekéröl, csak ha van egy új apa aki örökbe fogadná a gyermekedet. Az új apának azasságban kell lennie veled, és akkor teheti ezt meg.

Amúgy pedig addig a régi apának vannak jogai és kötelességei.

Szép is lenne, ha csak egy apuka úgy lemondhatna a gyermekéröl, akkor sok száz apuka már kihúzta volna a nyakát ebböl. ìgy legalább van egy törvény ami kötelezi öket a fizetésre.


èn azt ajánlom a gyermeked érdekébe, hogy ne hagyd annyiba. Gyámügyet addig nyúzzad amíg meg nem kapod ami jár. Ha van 4 órás bevétele, akkor lefogják tiltani a fizujából, de ha te nem jársz utánna, senki nem tudja mi van veletek. Szóval járj utánna a pénzeteknek.

2014. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor hogy kerül le a mostani vezetékneve? Plusz a gyámhivatal nem keresi meg, eddig se segitettek :S
2014. okt. 7. 13:01
 7/15 A kérdező kommentje:
persze nem csak ugy lemondana, hanem én is beleegyeznék, nem ugy gondoltam h minden apa aláirhatja h köszi nem kell a gyerek.
2014. okt. 7. 13:07
 8/15 anonim ***** válasza:

De hiába egyezel bele, akkor sem mondhat ée csak úgy. Csak akkor ha a jelenlegi férjed örökbefogadja.

A névváltoztatáshoz nem kell lemondania. A névváltoztatást az anyakönyvvezetőnél kell kérelmezni. De ha jól emlékszem, akkor személyesen kell ott mindkét szülőnek megjelennie

2014. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem férjem még a párom, akkor addig semmi esélyünk? :( Névváltoztatásnál se jönne el ez a marha... Akkor elmegyek az anyakönyvvezetőhöz érdeklődni hogy mi ez esetben a teendő.
2014. okt. 7. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
A párod csak akkor fogadhatja örökbe, ha a férjed lesz, és a volt apa beleegyezik. Máshogy nem megy.
2014. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!