Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Cataflam cseppnek lázcsillap...

A Cataflam cseppnek lázcsillapító hatás a is van? Sürgős.

Figyelt kérdés
Belázasodott, köhög, adtam neki hörgőtágítót és Cataflamot egy félórája. Adjak még plusz lázcsillapítót, vagy elég a Cataflam? Nem túl magas (még) a láza, 38.3
2014. okt. 7. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehogy adj mást, a Cataflan nagyon erős,és nálunk pl magas láznál csak az segít,de kicsit több idő mire leviszi,és 8 óránként szabad belőle adni.Amúgy a hörgőtágítót én a helyedben csak akkor adnék ha nagyon muszáj.
2014. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, van. Kisfiamnak tegnap 39,3 fokos láza volt, a Nurofentől nem ment le (ezt délután kapta, mikor még "csak" 38,6 volt), a Cataflamtól igen (ezt este adtam neki). Azóta sincs láza.
2014. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok, szerintem se adj semmiképpen még pluszban lázcsillapítót, legfeljebb éjszaka, ha följebb menne.

Legalábbis tegnap nekünk a doktornő ezt tanácsolta, hogy a Cataflam után minimum 6 óráig ne adjunk mást, de ha nem megy le tőle, akkor lehet adni más lázcsillapítót.

De a 38,3 az nem olyan magas, arra azt mondta, hogy akkor ne adjunk, inkább vetkőztessük le és takarjuk ki, vagy hűtő fürdőzzük.

2014. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég a Cataflam is, 38,3 nem magas, kórházban 38,5 alatt nem is adnak semmit, szóval nyugi, kis idő kell neki, míg hat.
2014. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: tegnap kisfiamnak 39,8 lett hirtelen a láza azonnal hűtő fürdőztettem és borogattam,majd betekertem langyos törölközőbe és beadtam a Cataflant,így ment le összesen kb 40perc alatt 38,5re ekkor lefektettem aludni fél óra múlva már 37,5 volt és aludt és folyt róla a víz,mára sokkal jobban lett még láza sem volt.38,3 nem magas láz,38 alatt nem is szabad csillapítani.
2014. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm.
2014. okt. 7. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!