Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért íratják a szülők a...

Miért íratják a szülők a szellemi fogyatékos gyereküket olyan iskolába, ahol olyan dolgot tanul, amit az állapota végett úgy sem lenne soha képes ellátni?

Figyelt kérdés
Egyrészt a vége úgy is az lesz hogy a társai basztatni fogják, mert nem bírják vagy nem akarják elviselni a dilijét. Másrészről, marha nagy egyenjogúság, ő is ugyan olyan ember, joga van a "normális" gyerekek között tanulni, de a "normális" gyerekeknek nincs joguk ahhoz hogy szintén ilyen társakkal tanulhassanak?
2014. okt. 13. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Neked mi bajod van?

Picit mintha idegbeteg lennél.

2014. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Mondanál konkrét példát? Szellemi f8gyatékost hogy vehetnének fel normál iskolába? Vagy milyen szellemi fogyatékosságra gondolsz?
2014. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A két háború között is volt ilyen. Volt akit ez irritált, volt akit nem. Akárcsak most. Jó, ha agyerek tudja, hogy is kerek a világ.
2014. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem itt te vagy a szellemi fogyatékos!
2014. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek van 3gyereke. A legnagyobb elég jó képességű, és a kicsi is, de a középső születésekor oxigénhiányos lett és azért jócskán vissza van maradva. Nem súlyos a fogyatékossága, mert azért elboldogul a gyerek, de nagyon sokat kell vele foglalkozni, hogy úgy menjenek neki a dolgok, mint egy normális gyereknek. Nagyon sokat is foglalkoznak vele, nagyon sok fejlesztésre hordták-hordják a mai napig is. A legnagyobbat egy jó iskolába iratták viszonylag erős sulinak számít és a középsőt is oda akarják jövőre. Hááát- nekem ez kicsit meredek elképzelés arról a kisfiuról- és semmi rosszindulat nélkül mondom, hogy nem lenne való normál iskolába. Teljesen máshogy kell vele foglalkozni, mint egy normális képességű gyerekkel. Nekem nagyfiam kezdte most az iskolát, 32gyerekkel. Nem tudom elképzelni, hogy egy 32fős osztályban a tanítónak lenne ideje arra, hogy nem is túl súlyosan szellemi fogyatékos gyerekkel tartsa a tanulás szinjét a többi gyereket is figyelembe véve. Akárhogy is van, ez igazából szívás a többi gyereknek is. :( Ezeket a gyerekeket speciális suliba kéne vinni, ahol az ő képességiekhez mérten tudnának velük foglalkozni.
2014. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Elég szomorú, ha valakinek olyat kell tanulnia, "amit úgysem fog tudni ellátni". De szerintem bénákat ritkán iskoláznak be festő-mázolónak, és az értelmileg akadályozottak is ritkán kerülnek a gimnáziumok speciális matematikai osztályaiba. Jó esetben olyan osztályokba járnak, ahol megkapják a nekik szükséges differenciált foglalkozást, és megtanulnak annyit, amennyire képesek. A diáktársaik meg tanulhatnának emberséget, a saját jó sorsuk megbecsülését, a másság elfogadását és még sok ilyesmit. Esetleg elgondolkodhatnak azon, hogy ha az ő anyjuk kap vírusfertőzést a terhesség alatt, vagy az ő köldökzsinórjuk csúszik be idő előtt a szülőcsatornába, akkor most fordított is lehetne a szereposztás. De elég egy vigyázatlan lépés a fürdőszobában és a makkegészséges fiatal a koponyatörésből felépülve igencsak testi és/vagy szellemi fogyatékossá válhat.

Nyugodj bele, el kell viselnünk egymás dilijeit. Téged is sokan elviselnek, akiknek nem vagy a kedvence. Sem az "épek" nem zárhatják ki a "sérülteket" sem a "sérültek" az épeket.

2014. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi aki normálisan válaszolt. Akik meg habot okádnak, nem értem mi bajuk, ez is csak egy kérdés.
2014. okt. 14. 04:39
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon undorítóak a megnyilvánulásaid, szó szerint az étvágyam elment tőle, úgyhogy meg sem kísérlem megértetni veled a kérdésedre egyébként általam adandó választ. Mellesleg a tényekhez továbbra sem ereszkedtél le, a konkrét helyzetről adott információid mennyisége valahol a nulla és a zéró között helyezkedik el. Csak az indulaiadat próbálod levezetni. Ki vagy te a történetben, kid az neked, aki ebbe az iskolába jár, miben akadályozza őt konkrétan a fogyatékos gyerek, honnan veszed egyáltalán, hogy fogyatékos és milyen fogyatékossága van, satöbbisatöbbisatöbbi.
2014. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!