Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 26 éves nőként még nem találta...

26 éves nőként még nem találtam meg a párom, a rokonság cikiz emiatt, szerintük már szülnöm kellene. Nemrég fejeztem be a felsőoktatást, még élni szeretnék. Ti mit gondoltok, helyes ez?

Figyelt kérdés
Még nem gondolkodom gyermekvállaláson, úgy 32 körülre tervezem, egyelőre szeretném élvezni az életet. Baj az, hogy meg sem fordul a fejemben, hogy szüljek? 26Nő

2013. ápr. 21. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

26 vagy. Nem csak a párodat nem találtad meg, hanem az egészséges önbizalmadat sem. Nem rosszból írom, csak a kérdés mögött ez áll, és ezt a problémát kellene orvosolnod.

Amúgy nem baj. Nem mindenki házasodik, szül gyereket. Vagy nem mindenki csinál karriert, nem mindenki megy el toronyugrónak és így tovább... :)

2013. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Ha egy embert nézek, nem baj. Az viszont baj, hogy nagyon sokan gondolkodnak hozzád hasonlóan, ezért alig születik gyerek, elöregszik a társadalom.
2013. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szülsz gyereket, amikor te akarsz és amikor megvannak a megfelelő körülmények. Senkinek nincs hozzá semmi köze rajtad és a majdani párodon kívül.
2013. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rokonok döntik el, hogy szülsz-e és hogy mikor, nem is mi, fórumozók, hanem ti. Mivel nem másnak szülitek, hanem magatoknak, nem más fogja felnevelni, hanem mi. Aki emiatt ríkódik, az szüljön, vagy csináljon magának tízet, ne más f.szával verje a csalánt. Ennyi.
2013. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
nem vertem semmilyen csalánt :D továbbra is várom a véleményeket, több ember hozzászólása is érdekel.
2013. ápr. 21. 11:24
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező! A 4-es válaszadó nem is rád gondolt! :)
2013. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%

Van egy dupla-csavar a gondolatmenetben. A cikiző rokonság- nem érdekes, nem kéne "szülnöd" amíg nem találkoztál olyan szerelemmel, amit nem ideiglenesnek gondoltok. Nem az életkor számít (bár az orvosok szerint azért optimálisan 26 előtt jó az első gyerek), hanem , hogy legyen téged és gyermeket szerető apa is. Az baj, és remélem változni fog, hogy nem találtad MÉG meg életed párját.

Az pedig egy téveszme, hogy "még élvezni szeretném az életet" "még élni szeretnék" - akkor leszel a legboldogabb, ha szerelmeddel együtt, gyerek(kek)kel együtt ÉLTEK.

2013. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
7. Nem mindenkinem az a élete célja, hogy gyereket neveljen, ezt tartsuk tiszteletben. Ha ő egyéb módon szeretné kiélni magát, tegye, ehhez senkinek nincs köze. Ez meg, hogy 26 alatt kell szülni az első gyereket, nem értek egyet, 30 éves korig szerintem tejesen optimális gyereket szülni. Mondom ezt úgy, hogy én nagyon szeretnék családot minél hamarabb, de teljes mértékben elfogadom, hogy valakinek 26 évesen nem ez az elsődleges.
2013. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi értelme lenne úgy gyereket szülni, hogy semmi kedved hozzá és úgy érzed, csak elvenné az életedet? Ez sem a gyereknek, se neked nem lenne jó. Szerintem nincs ezzel semmi baj, én sem tervezek most szülni, csak akkor, ha már felépítettem a karrierem, vagy elértem valamit az életben, mert vannak céljaim. Attól még a család is fontos, de a céljaim is legalább annyira. Nincs ebben semmi kivetni való. Sőt, sokkal jobb, ha 30 éves fejjel szülnek a nők, mert akkor érettebbek és többet keresnek nagy valószínűséggel azért, mert már nekik is jár az önmegvalósítás, nemcsak a férfiaknak. De a férfi is ugyanúgy segít a házimunkában, mivel egy érett nő jól választ. Én is így gondolkodok. Ne figyelj a rokonokra, ők csak aggódnak érted. Az én szüleim is olyanok, hogy görcsösen ragaszkodnak a páromhoz és előtte is legalább annyira akarták, hogy legyen valakim, mint én, ha nem jobban.
2013. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8-as! A 7-es válaszoló az ORVOSOK SZERINT optimális időt írta le. Valahogy én is úgy tudom, hogy a 20-as évek közepéig van a legjobb fizikai állapotban a test, és a legjobb minőségű örökítőanyagot, meg petesejtet (és spermát) tudja létrehozni. Ami abból a szempontból érdekes, hogy hiába nő az átlagéletkor, korábbra tolódik a gyerekszülésre való lehetőség (menstruáció), a felső határ nem igazán mozdul. Csak akkor, ha van orvosi támogatottság.
2013. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!