Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha picim felcseréli...

Mit tegyek ha picim felcseréli a nappalt az éjszakával?

Figyelt kérdés
nappal egész nap alszik csak enni kell fel és annyi,de ahogy eljön az este 7-8órától fent van és cs hajnali 2-3lörül alszik el! mit tegyek hogy ez ne igy legyen és én is ki pihenhesem magam! (mert napközbe nem tudom mivel van még két kicsi babám)
2010. jan. 24. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora? Minél nagyobb, annál nehezebb lesz! Ugy tudod, hogy amikor felkel enni, nem teszed le rögtön aludni, hanem tessék játszani, szórakoztatni, cipelni ha kicsi, stb, vagyis fáraszd és tartsd fenn! Először keveset, fogod látni, ha már nem bírja, aztán minél többet. Igy fog éjjel egyre többet aludni és nappal jobban fentlenni. Kitartás!
2010. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is felcserélte. Hasfájós volt, és az éjszakát végig sírta a nappalt pedig végig aludta. Nem volt tápszeres baba. Szoptattam sokáig. De hiába minden "csodaszer", nem volt jó semmi, csak a cici nyugtatta meg, és a masszázs. De aztán betöltötte a 6.hónapját, és mintha kicserélték volna. Sajnos nem tudom, hogy mit tudnál tenni, mert nem vagy könnyű helyzetben. Mióta alszik így?

Esetleg a védőnőtök nem tud valami jót tanácsolni?


Sok sikert!

2010. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! hát még elég picike most volt 5 hetes és szinte 2 hetes korától alszik igy!
2010. jan. 24. 21:14
 4/7 A kérdező kommentje:
az elsö válaszolonak irom,hogy én probálom nappal többet ébren tartani de nem megy mert evés vége fele be alszik és ha fel keltem max 5 perc az amit ébren tölt!(anyatejes) Elég hajfájos de arra a köményes tea be vált visszont ha többet van fent nappal 5-10perc után kezdödik a hiszti!!!
2010. jan. 24. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én esetleg azt tudnám ajánlani, hogy nappal mindig menjen vagy rádió vagy tévé, ne hagyd hogy nagyon csöndben aludjon. Ha álmos úgyis tud aludni, de talán nem alszik olyan mélyen el. Sokat mászkálj körülötte és többször vedd ki finoman ébresztgetni. Éjszaka viszont ne beszélj hozzá, ne kapcsolj erős lámpát csak gyenge fényt, hogy érezze a különbséget. A lehető leghamarabb tedd vissza az ágyába ne játssz vele, ne babusgasd csak nappal. Egy idő után hidd el változni fog.
2010. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hello

sajnos a kislányom nekem is ezt csinálja kb. 5 hetes kora óta, egyre később és később alszik el, mostanában már előfordult, hogy hajnali kettőig fent van és kb. 11-12-ig alszik, csak enni kel fel, tehát szépen beállt nála, hogy folyamatosan alszik 10-12 órát, csak rossz napszakban


nekem ajánlották a viburcol kúpot alvás beállításra is, de nem tudom hogy egy ilyen pici babánál (aki még nem fogzik) lehet-e alkalmazni, egyszer adtam neki, akkor aludt este 10h-tól


próbálom nappal én is ébren tartani, napi több órát sétálok vele az utcán, hogy levegőn legyen, bár ezeket is végigalussza, semmi nem hatásos, többen azzal bíztatnak, hogy majd be áll ez magától :( persze de már 2,5 hónapos

2010. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is azzal próbálkozz , hogy ne hagyd aludni, piszkáld, csipked, játsszál vele inkább hisztizzen, de ne aludjon, ezt több napig csinálod, beáll a baba órája is az éjszakára
2010. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!