Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám felcseréli a...

2 hetes babám felcseréli a nappalt az éjszakával. Hogy lehetne átszoktatni?

Figyelt kérdés
Nappal általában alszik, éjszaka több órán keresztül ébren van. Van egy 2,5 éves kislányunk, nappal ő leköti minden maradék figyelmemet, éjszaka meg a kicsi... Idejét se tudom, mikor aludtam 3 órát egyhuzamban. Már két napja nappal felébresztem, de tök mindegy neki, éjszaka akkor sem alszik. Nem hasfájós.
2010. dec. 13. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne engedd hogy elaludjon! Próbálj vele is foglalkozni a nagyobb mellett, mert így tényleg nem egyszerű, hogy nappal a nagy, éjjel a kicsi.
2010. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt 10-től délután 4-ig nem aludt. Most konkrétan itt bámul rám nagy boci szemekkel...
2010. dec. 13. 23:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és délután fél hétkor kelt, azóta van fent.
2010. dec. 13. 23:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Ismerős :)

Még vagy 4 hetet bírjatok ki, nálunk akkor fordult meg a világ!

2010. dec. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Biztos nagyon nehez lehet.

A kislanyom is igy volt megkavarodva 4 hetes koraig.Utana szepen magatol atszokott az ejszakai tobb alvasra.Tudom ez rajtad most nem segit, de szerintem kerj segitseget ha tuszd barattol/rokontol, hogy segitsen a hazimunkaban es mindenben amiben kell.Igy tudsz majd pihenni es hagyod hogy a pici maga alljon at.Ha nincs segitseged sajna nem tudok segiteni :(

2010. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 hetes baba még nagyon picike, ne várd, hogy beálljon a bioritmusa nappali-éjszakai üzemmódra. Ne akard még mesterségesen ébren tartani nappal, mert csak feleslegesen fárasztod, és ártasz neki. Ez most egy ilyen időszak, majd ahogyan nő a baba, túl leszel rajta. Addig meg kitartás, más is túl élte, te is túl fogod. :)
2010. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem próbáld betartani a 3 óránkénti etetést nappal, szépen át fog állni. A gyerekorvos mondta, hogy ha nappal 4 óránál többet alszik egyhuzamban, száz százalék, hogy éjjel többet ébren lesz. Semmi baja nem lesz, ha szépen felébreszted, tisztába teszed és mellre rakod, kicsit simogatod a pofiját, valamennyire magához fog térni. Énekelhetsz neki, azt nagyon szeretik a babák, beszélj hozzá, esetleg mondj verseket, mondókákat, ismételheted is többször, a hangod a lényeg.

Nem tudom, hogy más mit tapasztalt, de nekem a barátnőm kisfia már az elejétől felcserélte a nappalt az éjszakával és ez nem múlt el, még 5 hónaposan is ezzel bajlódtak. Teljesen kimerült ettől.

Szép fokozatosan kell mindent bevezetni és kialakítani egy napirendet, ami biztonságot fog nyújtani a babádnak is, tudni fogja mi mi után következik és nem egy nagy káosz van, bizonytalan evésekkel és alvásokkal.

Hidd el, hogy 4-5 nap fáradozással meg fogja hozni a gyümölcsét, ami mindkettőtöknek a lehető legjobb lesz.

2010. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nincs más választásom, bírni kel :-)) nincs segítség, mamák dolgoznak, apa dolgozik. Ráadásul császáros voltam, a nap végére nem tudok kiegyenesedni, úgy fáj mindenem. Mert ugye csak 2 hete történt. Szóval már csak pár hét? Remélem igazatok lesz.
2010. dec. 13. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nálunk azért volt, mert a kórházban reggel fürdették őket, mi ugye meg este (és szerintem még sokan mások is), és persze, hogy szegény újszülött baba meg van keveredve.

1-2 hét alatt helyreállt nálunk is a rend, napközben próbáltunk vele többet foglalkozni, hogy érezze, na most kell fennt lenni, estére meg mindent elcsendesíteni, besötétíteni.

2010. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én megkértem anyut, hogy írassa ki magát a háziorvossal. Zokszó nélkül kiírta.
2010. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!