Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők ti erről mit gondoltok?...

Szülők ti erről mit gondoltok? Egy projektet szeretnék elindítani, amiben óvodás és kisiskolás gyerekeket tanítanánk a másik elfogadására. Többilenn

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, először programtervet dolgoznék ki nyilván, hogy hogy lehet ezt a legjobban a különböző életkorú gyerekek szintjén átadni. Minden gyerek kedvesnek és elfogadónak születik, a baj a szüleik által nekik továbbadott nézetekben van. Nyilván nem lehetünk ott minden házban, hogy ezt megakadályozzuk és az is bizonyos, hogy minden szülő maga dönti el, mit ad át a gyerekének. A fontos az lenne, hogy már kis korban meglássák, hogy van más út is, lehet szeretni a többi kisfiút és kislányt, attól mert mások, legyenek mondjuk fogyatékkal élők, homoszexuálisok, nagyon szegények, zsidók, cigányok. Ezzel nagyon sok csúfolódást lehetne megakadályozni, ami nagyon nagyon jó lenne az ilyen gyerekeknek, mert bizony nagyon kihat mindenki életére az, hogy a többi gyerektársa mi miatt csúfolja, bántja, sokszor olyan dolog miatt, amiről ő egyáltalán nem tehet.

2014. okt. 21. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Jaj, egy ilyen még nagyon kellene
2014. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Jó ötlet!
2014. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Nekem óvodás korú gyermekem van. Azt vettem észre, hogy őket még egyáltalán nem zavarja, ha valaki "más". Sem cigány, sem fogyatékos, senki... Bár kehet, hogy csak azért, mert a mi óvodánkban vannak ilyen gyerekek (roma; végtaghiányos), illetve a családunkban van mozgáskorlátozott.

Szerintem ez a fajta kirekesztés, csúfolódás inkább iskolás korban jelentkezik.


Amúgy a kezdeményezésről: engem különösebben nem érdekelne, ha lenne ilyen a suliban. Olyan semleges...én sem vagyok kifejezetten elfogadó :-(

2014. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Elképzelem K-Mo-n, hogy imádnák a szülők, reggel az oviban elfogadjuk a romákat esténként meg rettegünk, aznap éjjel mit visznek el, ill. reggelre él még-e a nagyi, vagy agyonvágták 2 rúd kolbászért.

Ugyanis ez a valóság.

A fél országban.

Előbb ezt kellene megoldani.

2014. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, várok még minden észrevételt, bármilyen véleményt!:)

Én Kelet-Magyarországon nőttem fel mindennek a sűrűjében, ott jártam óvodába, iskolába, tudom mi ott a helyzet, nem ennyire drasztikus.

Először Budapesten kezdeném el, kezdenénk el egy csapattal, országos mozgalomtól még nagyon nem beszélhetünk.

2014. okt. 21. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem sok ertelme van. Maga az elgondolas jo, hiszen a gyerek fogekony mindenre. A gond az, hogy nem egy vadidegennek fog hinni, hanem a szuleinek, a baratainak. Homofob apuka mellett o is azza valik jo esellyel, ha a romakat utaljak a szulok, o is fogja, stb
2014. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az értelmes ember tapasztalati úton tesz szert mindenféle benyomásra, legyen az durva általánosítás, vagy bármilyen fóbia.

AMíg Magyarország elég nagy, kiterjedt részén valóban napi rettegés létezik (és nem azért mert sötétebb a bőrszíne, hanem azért, amit tesz).

A 2.kerületből szépen hangazanak a we shall overcome dallamok, Tapolcán nem annyira.

Amíg az elfogadásnak egyetlen buktatója a bőrszín nem lesz, addig kilátástalan és naív harc ez a valósággal szemben.


Én most Ny- Magyarországon lakom egy csendes kistelepülésen. Télen járőrözünk a saját kertünkben és az utcákon, mert akkora a baj. Nem az itt élő romákkal, hanem akik pl. Ózdról (legutóbb ózdi tört be az utcánkban és mérgezett meg sok ártatlan házikedvencet) jönnek zsákmenyszerezni.

Mi is félünk sötétedés után, itt az ország naposabb felén.

A tettei ítélik meg az embert, nem a bőrszíne és a szexuális preferenciája.

2014. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

És még valami: alapvetően a romáknak kellene tolerancia-nevelés, hiszen ők valóban utálják a magyarokat. A magyarok csak félnek. Nem a magyarok vernek agyon roma néniket, hanem fordítva.

Nem a magyarok járnak bandákban, vegzálva a roma kislányokat.

Sajnos, most így működik ez a világ és ez senkinek sem jó.

De hazudni, vagy álságos ájtatos világbékére szerintem BŰN tanítani bárkit, főleg gyereket, mert irtó nagyot koppanhatnak a végén.

Mondok példát. Kisvárosunk ovónőjének gyermeke jó barátságba került egy kisfiúval. Áthívták egy délutánra magukhoz, másnap elmentek az Állatkertbe. Míg ott voltak, kipakolták a lakást, a kutyát megmérgezték. A zsaruk napokon belül ráakadtak a holmira a kisfú szüleinek pajtájában. Sajnos, így megy ez. Nem általános, de gyakori.

2014. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
jav: roma kisfiúval
2014. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, miért nem olyan projekten gondolkodsz, amiben a cigányokat nevelnétek arra, h ne vegzálják a másikat? Ha a vonaton a jegykezelővel szórakoznak a cigányok, miért a jegykezelőt íratják be konfliktuskezelő tréningre? (true story)


Jah,h őket tréningezni kb. lehetetlen. Hányok ettől az elfogadásos szövegtől, h nekem kell elfogadnom valakit, aki nem akar a közösség szabályai szerint élni. Kérdező, tévedésben vagy, nem kell mindenkit elfogadni...az a szülő, akinek a gyerekét már megverték, meglopták, zaklatták, biztos nem fogja elfogadásra nevelő foglalkozásra járatni a gyerekét.

2014. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!