Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs türelmem egy évesemhez,...

Nincs türelmem egy évesemhez, és játszani sincs kedvem egész nap, csak néha-néha. Ti mit csináltok ilyen korú gyereketekkel egész nap?

Figyelt kérdés
Tudom, minek vállaltam... stb. A feszkót ne itt vezessük le, tippeket várok, hogy egy egy évessel mit csinálhatnék. Nem jár, játszótéren szoktunk játszani, de mivel legtöbbször csak ül a homokban, fázunk. Nem vagyunk kint sokat. Ötletek?
2014. nov. 3. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj a kezébe, közelébe játékokat, és hagyd, hogy egyedül játsszon. NEM neked kell játszani, hanem neki kell feltalálnia magát. Ha hagyod, akkor fog nőni a kreativitása is és játszik majd nélküled is.
2014. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olvassatok,taníts neki dolgokat pl testreszeket, epitokockaval is jàtszhatok stb szerintem 1 èvesnèl màr rengeteg jàtszható dolog van. Az èn fiam 6hónapos alig vàrom hogy egy legyen, vagy csak üljön....de így is eljàtszuk a fèl napot.
2014. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Simán elvan nélkülem, akár órák hosszat is. De az meg milyen, hogy én teszem a dolgom, ő a magát és étkezéseknél "találkozunk"? Nem csinálok rosszat, ha csak napi 1-2 órát játszom vele, amúgy meg 'magára hagyom'? Olyan lelkifurdalásom van miatta.
2014. nov. 3. 16:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, hogy 1-2 órát játszol vele. Ha ez így marad, boldog gyerekkora lesz. :) Hagyd egyedül is nyugodtan, így fedezi fel a világot!
2014. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már hetek óta eszem magam, hogy ez így nagyon kevés, hogy ő pakolászik, felfedez, játszik, én meg csak néha csatlakozom, de akkor ez így jó? Annyira erőltetett volt és fárasztó, mikor egész nap szórakoztatni akartam, vagy programokat találtam ki neki. Én nem élveztem azt egyáltalán, és egy idő után ő is nyűgös lett. Azt hittem, rosszat teszek neki ezzel. Jön, nézi a házimunkákat, néha elmegy a szobájába játszani, néha együtt vagyunk, de annyira nagyon nem sokat. :$ El sem hiszitek, hogy milyen megkönnyebbülés, hogy ez így rendben van :$
2014. nov. 3. 16:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell egésznap foglalkoztatni,ne aggódj az inkább árt,mint használ a napi 1-2 óra is tökéletes hagyni kell egyedül is felfedezni,játszani.gyurmázás,mesekönyv,rajzolás,kézzel festés,építőkocka,formabedobós stb nagyon jók ebben a korban.
2014. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rendezz be neki pár alsó szekrényt. Gondolom felfedez, abban örömét leli. Konyhába tedd a műanyag dobozokat az alsó polcra, ruhákat, konyharuhákat is gyűjthetsz a szekrény aljába. Biztos sokszor ki-be pakolgatja, nézegeti majd.

Ha van műanyag pohárkészlet, azokat pörgesd neki, tedd egymásba őket, mutasd meg, hogyan lehet játszani vele.

Ha van a játszótéren babahinta, azt is élvezni fogja.

Tegyél be neki dokumentumfilmet állatokról.

Közösen párosítsátok a zoknikat, a gombócokkal jót lehet játszani :)

2014. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi,köszi,köszi! A gyurmát szerintem megenné, nem? Egy mesekönyve volt, azt széttépte még, és rajzolni még nagyon korai szerintem :))) A többit felírtam és ki fogjuk próbálni :) Igen, tényleg pakolgatja a fiókokat, köszi az ötletet! :)
2014. nov. 3. 16:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyurmázás,festés 1 évesen?!Bár nekem 3 gyerekem van,egyiknek se adtam 1 évesen a kezébe ezeket a dolgokat(a legkisebb 2 éves,nyár vége óta fest,gyurmázik)...a napi 1-2 óra foglalkozás tejesen rendben van.Hagyj Neki teret,hogy felfedezhesse a világot.Pakoljon,csússzon-másszon,nézelődjön,stb.Esetleg legyetek kicsit többet kint.Nem baj,hogy még nem jár,ültesd a babakocsiba,és sétálj Vele.Az is fejleszti az érzékeit(látás,hallás)ráadásul szocializálod is.
2014. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk picit furcsa, hogy csak ennyi időt töltesz aktívan a gyerkőcöddel. Nem mondom, hogy rossz, csak mivel nagyon különbözőek vagyunk, nevelni is különbözően nevelünk. A nevelés alatt értsd a gyerekkel való foglalkozás. Én rengeteget játszottam a fiammal, Ő mondjuk igényelte is, egyedül is elvolt, de Neki ennyi idősen már egy egész polcnyi könyve volt, előfordult, hogy szinte ki sem látszott a könyvkupac alól:-)

Azért ha mást nem is, de sétálj Vele minél többet, közben magyarázz Neki a világról, engedd, hogy megfogjon dolgokat, persze, nem szemétre gondolok! Őket ebben a korban minden érdekli, fejleszti, használd ki jobban ezeket a hónapokat/éveket, mert nagyon gyorsan elröppennek!

2014. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!