Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti 2.5 év körüli gyereketekk...

A Ti 2.5 év körüli gyereketekkel is egész nap harcolni kell? Nem borultok ki?

Figyelt kérdés
Kislányom a héten volt 2.5 éves ,és az egész álló napunk egy nagy harc:(Bármit mondok,csak azért sem,vagy még csak ezt,meg csak azt és húzza az időt,totojázik.Minden kis sz@rért földhöz vágja magát,és mint egy színésznő műordításba kezd.És ez megy hónapok óta.Annyira elegem van,hogy azt el sem tudom mondani:(((Már rettegek a reggelektől,mert kezdődik minden előröl:(Más ilyen korú is ezt csinálja?Vagy csak engem tüntet ki a gyerekem???

2012. dec. 30. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam,kb olyan idősen kezdte,mint a kislányod.van nap,mikor olyan,mint egy angyal.másnap meg mintha kicserélték volna.nyávog,ordít,földhöz vágja magát,hisztizik.valamit mondok akkor vagy nem hallja meg,vagy az a válasz rá,hogy nem.ha öltözni kell,akkor le kell szinte fogni,mert ő nem akar öltözni.szerintem életkori sajátosság,próbálj nem kiborulni előtte.ugyanis a fiam direkt csinálja.ha látja,hogy van reakció,akkor azért is tovább csinálja.ha nem foglalkozom vele,akkor meg abbahagyja.
2012. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia, sajnos az ilyen korú gyermekekre jellemző ez a viselkedés. Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy legyél nagyon türelmes, de ne hagyd, hogy "uralkodjon". Ami a legfontosabb, hogy ne terrorizáld vagy stb., mert az a későbbi kapcsolatotokra nézve veszélyes.
2012. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kislányom is 2,5 éves lesz 4.-én és bár földhöz nem vágja magát, de nehéz vele. Mivel Ő még csak szavakat mond, reménykedek, ha elkezd beszélni, könnyebb lesz. Nagyon akaratos, határozott és ha valami nem úgy és akkor van, amikor elgondolta, elkezd hiszizni. Nálunk még működik az, hogy berakom a járókába, mert a szobája az emeleten van, oda nem viszem fel.


Kitartást, egyszer ez a kor is elmúlik:-).

2012. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vedd be a leszarom tablettát, semmi más nem használ. Büntesd/jutalmazd és legyél következetes, sose cselekedj máshogy, mint ahogy mondod.
2012. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom is nem sokára 2,5.

Nálunk 1 évesen kezdödött így edzett lettem mára.

Nem mindig van néhány napig nagyon rossz aztán vannak jobb napok és néha hetekig egy tündér. Hogy miért változik meg sokszor arra nem jöttem rá. De most pl napok óta a ti féle szitutok van, de elötte már egy hónapig kis tündér volt.


Szóval vannak trükkök. Pl csokiért üvölt akkor végig gondolod mikor ehet és mondod neki hogy ebéd után megeheti. akkor ebéd után ha elfelejtette is felajánlod neki, így legközelebb hisz neked nem fog üvölteni.

Soha ne mond neki hogy hülye, hogy buta hogy rossz. Ezzel azonosul. Mond azt hogy butaságot csinál vagy rosszaságot csinál. Neked sem mindegy hogy a fönököd egy hiba után azt mondja hogy de nagy hülye vagy vagy de nagy hülkyeséget csináltál.

Ha nem akar valamit megérteni gugjolj le hozzá és magyarázd el neki úgy. Ne könyörögj neki. ha nem hajlandó öltözni akkor otthon marad. Ezt legjobb megmutatni neki pl hétvégén mikor apuka otthon van és készültök, majd te egyszer egyedül mész el ha nem készülödik. legközelebb kisangyalként fog öltözni.


Szóval én ezekkel a trükökkel élek, meg még sok más apróval, így mindig helyre billen. Nálunk talán akkor billen ki és lesz gyagya ha vannak nálunk pár napig rokonok, vagy mi vagyunk pár napot valakinél.

2012. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtok! :(

Ma délelőtt már azt hittem falhoz csapom :(

Másfél éves kora óta mondatokban beszél,és nem keveset!!!FOLYAMATOSAN!!!Apa mindig dolgozik,nagyszülők szintén.Ma muszáj volt elmennünk bevásárolni,mert üres volt a hűtő,Apa ma is holnap is dolgozik.Amit művelt a Sparba sz nem volt semmi.Sajnos már nem fér bele a bevásárló kocsiba.Mellettem kellett jönnie,én kicsi vagyok és alig bírok ezzel a fránya bevásárló kocsival,ami ráadásul tele is volt:( A lányomra meg rájött a dili és elkezdett rohangálni,meg bohóckodni...mondhattam én bármit:( Rohantam utána azzal a hatalmas kocsival :( Iszonyat volt...

2012. dec. 30. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, és csak annyiban könnyebb, hogy van egy nagyobb lányom is, akivel ezeken már keresztül mentem. Higgyétek el, így másodjára már nem hat meg a hiszti, ha tudom, hogy játszmázna, próbálom kicselezni, és előre kigondolni mi lesz a várható reakció.

Amit lehet játékosan próbálok vele csinálni, pl. öltözködést (na, ki lesz kész hamarabb, ó, eltűnt a kezed, stb...). A fiam nagyon büszke magára, ha "segít", így figyelemelterelésként nálunk sokszor működik, hogy megkérem apróságokra, aztán pedig jól megdicsérem.

Ha időre kell menni, vagy tényleg meg kell csinálni valamit, ő meg cirkuszol, fő a határozottság. Nem magyarázok, mert süket fülekre talál, hanem megfogom, és csináljuk, amit kell. Persze kapálózik, ütne, de határozottan lefogom.


Azért van ám, amikor kiborít, de ritkábban sikerül neki mint anno a lányomnak :)

2012. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a cirkusz megy másfél éves kora óta. Most 2,5 éves. Nem rég kezdett el mondatokban beszélni. Előtte dührohamot kapott, ha valami nem tetszett neki. Azt hittem, ha majd beszél könnyebb lesz, de most meg olyanokat mond, hogy csak nézek. Nem vulgáris, csak zavarba ejtő. Vannak napok, mikor kisangyal, segítőkész, kedves, máskor meg kifordul magából, és elviselhetetlen. Már kezdek kifogyni a békés megoldásokból, és nagyon fogy a türelmem is. (Van még mellette egy 15 hónapos kicsi, és 20 hetes várandós vagyok.)Nagyon remélem, hogy hamarosan kinövi!
2012. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Utolsó, elbizonytalanítottál :-) Azt hittem, ha beszéni fog, akkor könnyebb lesz, de ezek szerint felesleges reménykednem benne :-(

2012. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ne aggódj,az enyém is ilyen

szintén 2,5 éves kislány

csak ő a 6 hetes kistesójától hülyült meg és csinálja ezeket ugyanezeket amiket írsz.

remélem elmúlik..

2012. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!