Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babára családi adó...

Második babára családi adó kedvezmény?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiúnk. A párom igényelte rá az adó kedvezményt. Most várom a második babát. 10hetes vagyok. Mikor igényelhető rá is? A várandósság során vagy csak miután megszületett?

Köszönöm a válaszokat. :)


2014. nov. 7. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
igényleni majd adóbevalláskor tudod. a terhesség folyamán kapni fogsz egy igazolást, 16. terhességi héttől jár az adókedvezmény. de ezt majd csak akkor kapjátok meg, ha megszületik visszamenőlegesen.
2014. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
2 gyerekem van,a másodikra akkor lehet igényelni amikor még a pocakodban van és betölti úgy a 91 napot akkor lehet rá igényelni:)
2014. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

2-es

érdekes amit írsz. én most várom a 2. babámat, már betöltöttem a 16. hetet, meg is kaptam az igazolást az adókedvezményhez. most járt nálam a védőnő, vele így egyeztettünk.

1. voltam

2014. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok!2012-ben még így volt,lehethogy azóta változott a törvény?akkor bocsi,de jobb lenne akkor a hivatalos honlapján megnézni hogy mik a feltételei:)
2014. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is most olvastam a 91 napos dologról. Még az érdekelne, hogy apaságival is igényelhető vagy csak akkor ha a férjem?
2014. nov. 7. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok!ebben nemtudok segíteni,mert én igényeltem rájuk a munkahelyemtől,de szerintem kérdezzen rá a párod,ahol dolgozik:)
2014. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A magzat 91 napos korától (13 hét) igényelheted Te, vagy ha házasok vagytok az apával, akkor ő is. Apasági nyilatkozat kevés, azzal csak a jövő évi adóbevallásban lehet majd visszaigényelni, de ugyanúgy, a 91 napos kortól járó részt is.
2014. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg a 91. naptól lehet igényelni, munkaügyön dolgozom, tudom, főleg, hogy most nálunk rengeteg a kismama, úgyhogy ez kis túlzással a mindennapi ügyintézés részét képezi nálunk.
2014. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól a hónaptól jár a kismamának, vagy a vele egy háztartásban élő HÁZASTÁRSÁNAK a magzatra tekintettel, amely hónapban a terhesség 91. napját betöltöd. Erről az időpontról a nőgyógyásztól kell igazolást kérni, amit meg kell őrizni az adó elévülésének idejéig. Leadni sehova nem kell, mutogatni sem, Neked kell megőrizned!!!

Tehát ÉLETTÁRS nem érvényesíthet magzati időszakra családi kedvezményt!

Ez az ÉV KÖZBENI igénylésnél van...



ÉV VÉGÉN az adóbevallásban viszont az év közbenitől eltérően tágabb érvényesíthetőséget enged a törvény. Vagyis, ha az "alap"jogosult (kismama, házastársa) év közben nem tudta, vagy nem akarta, vagy csak részben tudta érvényesíteni a neki járó családi kedvezményt, akkor az év végi adóbevallásban a JOGOSULT-nak nem minősülő élettárs is érvényesítheti helyette, vagy vele együtt megosztva a családi kedvezményt.

2014. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!