Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek milyen egy átlagos nap...

Nektek milyen egy átlagos nap külföldön? (Akinek családja van olyanra gondolok. )

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy terhes vagyok ikrekkel. Nagyon gondolkozunk azon a párommal hogy megpróbáljuk külföldön, a gyerekek szemszögéböl nézve .Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van angolból,És középfoku franciából.A

Páromnak Meg németből van felsőfokúja, de

Kint élt Svédbe 4 évet szóval azt is jól beszéli.Én tolmácskodom , a párom meg a reptéren dolgozik.Nekem több szakmám is van , körmös , fogtechnikus.Nem keresünk túl jól de túl rosszul sem . Azt szogtam mondani hogy mindenünk megvan de mégsincs semmink. Ezt úgy kell értelmezni hogy vannak szép ruháink , ételre italra ,kis bisz-baszokra van pénzünk mindig. De nincs kocsink , 1,5 szobás albérletben élünk.:((

A gyerekeinknek a legjobbat akarjuk !!

Szerintetek jobb lenne külföldön?

Melyik országba?

Ott milyen egy átlag nap??

Melyik szakmával tudnák majd késöbb elhelyezkedni leginkább??



2014. nov. 16. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy jobb-e külföldön, nagyban attól függ, hogy kaptok-e munkát és mennyit kerestek. De ne gondold, hogy ott csak a fizetés több, és mindenki szuperül él. Elég komoly költségek is vannak (autó, lakás, stb).

Nálatok kicsit gond, hogy nincs közös nyelv. Hiába mentek Németo-ba, ha te nem beszélsz, bár most úgyis az a lényeg, hogy a férjed kapjon munkát, mert téged terhesen már nem fognak alkalmazni.


Egy átlagos nap meg olyan, mint máshol. Felkelünk, gyerek a bölcsibe, mi dolgozunk, hazamegyünk, alszunk. Mire számítasz?

2014. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!:) Mi külföldön élünk (U.S.A) a férjemmel és a 2 kis lányunkkal(ikrek) :) ha lehetne se csinálnám másképp! Nálunk közös nyelv volt az angol és még én beszélem a spanyolt és az olaszt a férjem az angol mellet a németet és a franciát :) de szerintem ha tudtok akkor menjetek ki külfödre de persze ne csak úgy hogy nincs semmi vakon ki menni nem szabad! Azt hogy melyik országba menjetek azt nem tudom...:/ remélem tudtam segíteni:) amúgy ott is ugyan úgy vannak a dolgok :) ja és mi a lányoknak tanítjuk az angolt és a magyart is :)
2014. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha nincs piackepes vegzettsegetek, akkor kulfoldon is kabe ugyanannyira fogtok jutni mint otthon.
2014. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kanada. Mindketten jól beszéltük az angolt, én a franciát is, párom meg értegette minimálisan. Jó előre kerestünk állást, lakhatást, és volt biztonsági tartalékunk is (ha mégsem sikerült az első időszak, vagy kirúgnak vagy akármi van), ami kellett is, mert pl a férjem 3 hó meló után lebetegedett, elég hosszasan csak az én keresetemből voltunk + tartalékokból is csipegettünk. Aztán ő is visszaállt, állást is váltott, nyomtuk ahogy belefért és jól kerestünk egy darabig, halmoztunk fel tartalékot, amire aztán mertünk babát vállalni.

Eredetileg úgy terveztük, hogy csak átmenetileg leszünk kint egynéhány évet, és terveztünk hazaköltözni. De pont a napokban beszéltük, hogy már nem akarunk. Látogatóba eddig is jártunk és fogunk is, de hazaköltözni nem fogunk. A fiúk már sulisok lettek közben, nem tom mit értesz azalatt ,hogy milyen egy nap? Gondolom ugyanúgy mint máshol, ahol a szülők dolgoznak

2014. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A franciával és az angollal Kanadában tudtok a legjobban boldogulni,ugyanis ott mindkettővel jól el lehet helyezkedni.
2014. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi rosszul fogalmaztam.Szoval arra lennék kiváncsi hogy 2 babával mennyire lessz más az életem . Azert akarnám hogy leirjátok hogy nektek hogymengy/ment hogy

Tanuljak az esetetekbő!

Értem az hogy ti a gyerkőcökkel mindennap metek játszóra , hogy vásároltok velük szoval mindenféle jótanácsot meghalgatok!

Bennem ez még nem zajlott le hogy milyen egy átlagos nap:((

2014. nov. 16. 16:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mar kicsit elkestetek ezzel a költözéssel. Ha mar kismama vagy, ráadásul ikrekkel!, akkor nem hiszem hogy ezek a legalkalmasabb hónapok arra, hogy kitalaljatok melyik országba, városba is kellene koltoznotok. Ott még lakást keresni , ferjednek munkát, orvost, stb. Ezt szerintem teherbeeses elott 1-2 evvel korábban kellett volna megejteni. Nagyon nehéz lesz a két kicsivel az első időszak, fel év, egy év. Ott nem lesz segítséged, rokonaid, barátok. A várost sem ismered, ferjednek bizonyítani kellene mindeközben a munkahelyen. ( egyáltalán ha talál megfelelőt, ha nem akkor ki tudja hány helyet kell "kiprobalnia", pluszba otthon segíteni ellátni a 2 picurt) nagyon kemény ez, es akkor meg nem említve a terhesgondozást, es a te ellátásodat. Szerintem gondoljatok at meg kb százszor :) ha mindenképp külföldön szeretnetek élni akkor várjatok meg míg 1-1,5 évesek lesznek a picik, akkor mar valamivel könnyebb lesz :)
2014. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan országba menjetek, ahol beszélitek a nyelvet. Ez az alapja, hogy ne csak mosogatói állásra pályázhassatok.

Gyerekekkel is nagy segítség, hogy beszéled a nyelvet, így nem kell mindig segítség a gyerekorvoshoz, ügyintézéshez, meg egyáltalán szóbaállni szomszédnénivel, zöldségessel, többi anyukával, gyerekekkel a játszótéren.

2014. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Itt vannak a cikkek ha érdekel olvasd át.


[link]

2014. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem oda lenne érdemes költöznötök ahol a férjed beszéli a nyelvet mert te a gyerekek miatt egyelőre úgy se fogsz dolgozni és legalább addig te is tanulod ág adót nyelvet :)
2014. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!