Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy átlagos magyar felnőttnek...

Egy átlagos magyar felnőttnek mennyi ideig kell külföldön élnie ahhoz, hogy elfelejtsen magyar szavakat vagy ha magyarul beszél, akkor hallatszódjon a beszédében, hogy külföldön élt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy olyan környezetben él, ahol vannak magyarok is, de főként idegen nyelven kell beszélnie.


Azért érdekel a válasz, mert sokan vannak, akik elmennek pl. Angliába és már fél év után úgy jönnek haza, hogy nem jut eszükbe pár magyar szó vagy furán ejtik ki a magyar szavakat.


2010. febr. 18. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimész és egy évig nem hallasz magyar szót, elkezdesz pl. angolul gondolkodni, akkor egy év után lennének olyan szavak amik nem jutnak eszedbe...
2010. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéntől függ. Van aki már fél év után van, aki csak hosszú évek múlva. Nekem voltak 56-ban kitelepült barátaim, akik, még 44 év után is tudtak minden szót, bár a kiejtésükbe volt némi hiba, bár ők rengeteget voltak magyar közegben, sőt sokszor otthon is magyarul beszéltek.


Ellenpéldaként a magamat tudnám megemlíteni, nekem külföldi a párom, és mi csak angolul beszélünk egymással, így mior az anyu jön hozzánk és valamit le kell neki fordítani, akkor van úgy, hogy hirtelen még egy egyszerű szó sem jut eszembe hirtelen. Sőt sokszor angolul is válaszolok neki kapásból és már vettem észre azt is, hogy főzés közben angolul gondolkodom, azon, hogy mit kell még csinálnom.


Szóval ez egyéntől függ, hogy mennyire van ráhangolódva az idegen nyelvre.

2010. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én több, mint 20 éve élek külföldön, és csak évente egyszer tudok MO-ra menni - de még soha nem volt olyan, hogy nem jut eszembe valamilyen szó magyarul, vagy hogy bárki is hallana valami akcentust a beszédemen - söt a gyerekeim, akik ott nöttek fel, ök is hibátlanul beszélnek magyarul, teljesen akcentus nélkül - és sokkal helyesebben, mint sokan ezen az oldalon.

Aki rövid idö múlva hibásan beszéli az anyanyelvét, idegenes kiejtéssel, az ezzel akar feltünni és mindenkinek a tudomására hozni, hogy ö külföldön él.

2010. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
arra gondoltam én is, hogy csak feltűnősködni akarnak, mert fél év alatt vagy egy év alatt nem hiszem, hogy szavakat lehetne felejteni, vagy akcentussal beszélni.
2010. febr. 19. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy nem lehet elfelejteni szavakat!

Én heti 18 órában tanultam németet, és bizony egy idő után azt vettem észre, hogy már azon gondolkodom, hogy amit magyarul mondok, az hogy van németül. Majd egyszer csak azon kaptam magam, hogy magamba németül gondolkozom azon, hogy le fogom késni a buszt. Utána jön a „nem jut eszembe a magyar szó, pedig tudom/értem a szöveget” fázis, utána meg a németül álmodás.

Szóval simán lehet, hogy el lehet felejteni, ha nagyon arra vagy kényszerítve, hogy az adott idegen nyelven beszélj sokat, és folyamatosan.

2010. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Mármint, hogy a magyarok elfelejtenek magyarul. Mert ha egy kisgyerek kerül ki, és ott nő fel, az egy teljesen más dolog. Önmagam ellen szóljon viszont az, hogy elő szokott velem fordulni, hogy egy-egy szó gondolatban nem magyarul jelenik meg előttem. Pl: nemtom helyett gyakrabban a dunno, vagy a menjünk helyett a görög elá.
2010. febr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azt elhiszem, hogy valaki nagyon sokáig él külföldön és sokmindent elfelejt. Azt viszont nem hiszem el, hogy az,aki kimegy Angliába közepes nyelvtudással egy évre, az úgy jön vissza, hogy nem jut eszébe néhány magyar szó, mert szerintem ezzel csak meg akarja mutatni, hogy ő volt már külföldön. Az ilyen emberek idegesítenek.
2010. febr. 20. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, tényleg el lehet felejteni! Mondom, tapasztalatból tudom!
2010. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudok angolul(nehezen megy az idegen nyelv tanulás),de még így is van h. elfelejtek magyar szavakat.A kép előttem van, csak a szó nem jut eszembe.:-)
2010. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez embertol fugg. En nagyon gyorsan elfelejtettem par szot, de csak parat, 4-5 szo van, ami valahogy nehezen ugrik be, de akcentusom nincs magyarul, pedig nem ismerek itt egy magyart se, akivel tudnek beszelni. Olyan nincs, hogy valaki elfelejti az egesz nyelvet, az osszes szoval egyutt, mert az azt jelenti, hogy nem szokott gondolkodni, muveletlen. OK, hogy erdekli egy masik nyelv, meg gondolkodni is tud rajta, de a magyar akkor is resze lesz, mert az az anyanyelve. Az, hogy milyen szinten marad meg benne, az viszont egyen fuggo. Vannak olyanok, akik semmit sem felejtenek, van, aki meg igen. Van, aki minden szot tud, de a masik nyelve miatt akcentusa lesz, van, aki meg szavakat felejt el (nekem ez az utobbi a gondom). Ez olyan, mint a nyelvtanulas. Van, aki nagyon jol megtanul, van, aki meg 60 evet is el mashol, megis olyan szinten van nyelvtanilag, mint egy elso tagozatos.
2010. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!