Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik, hogy jóval kevesebb...

Létezik, hogy jóval kevesebb GYED-et kaptam ebben a hónapban, mint legutóbb?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy bár a brutto max. GYED-et kapom 100 ezer), gyakorlatilag mégis alig 70 ezer forintot kaptam kézhez?!?? Múlt hónapban valamivel több jött. :( Hova lett az a 30 ezer???? Milyen levonások ezek? :( Miért jön minden hónapban kevesebb? Ez nem fix?

Teljesen kivagyok! Már a felét sem kapom a régi fizetésemnek, hitelem van ami ennek az összegnek gyakorlatilag 80%-át elviszi!!!! :( Ha csak ennyi pénzt kapok, akkor kénytelen leszek visszamenni dolgozni, az alig 8 hónapos babám mellől! :(


2010. jan. 29. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A max. gyed bruttó 100.100,- Ft, nettó összege 84.315,- Ft. Én is ennyit kapok. Ez akkor kevesebb, ha nem igényelted az adójóváírást, ami most kb. 15.000,- Ft, így kijön a 70.000,- Ft körüli összeg. Mióta kapod a gyedet? Ha ez volt az első, akkor valószínűleg azért volt több múlt hónapban, mert ahhoz még jött egy kis részarányos tgyás is, ami már nem, vagy valami más pluszt kaptál. Elvileg minden hónapban ugyanannyi a gyed összege.
2010. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már a múlt hónapban is GYED-et kaptam, a 84 ezer körüli összeget! Most meg csak 70...adójóváírás...? Azt mikor vagy kinél kellett igényelni? ! Nekem a munkáltató intéz minden ilyet! :( Most akkor ennyi lesz a fix pénz? :( Éhen halunk....vagy mehetek vissza dolgozni.

Nem is értem hogyan lehetséges ez.... ennyi pénzel kiszúrni az anyukák szemét, amikor el kell látni még a gyereket is!

2010. jan. 29. 07:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindig 84 lesz, sőt, most egy kicsit több is, mert emelik 102.900-ra, Az adójóváírást be kellett jelölni a gyed igénylő lapon, de te valószínű bejelölted, ha előző hónapban is a normál összeget kaptad. Ha kevesebb most, akkor sajna vár rád egy kis bürokráciai útvesztő, próbáld hívni azt az ügyintézőt, aki a MÁK értesítéseden van., és kérd meg, hogy intézkedjen, derítse ki, mi a gond. Valószínű pótlólagosan meg fogod kapni a különbözetet.
2010. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja és ennyi a fix pénz, hogy ki tudd számolni ezen az oldalon van egy nagyon jó kalkulátor, ott le vannak írva a levonások is.

[link]

2010. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)Nekem a munkahely intézte ezeket nem tudom most mi van.... Milyen MÁK értesítő...???Jézusom....
2010. jan. 29. 07:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Kellet hogy kapjál levelet, hogy lejár a TGYÁS és igényelj GYED-et. Nekem is a munkáltató intézte, de ezeket a leveleket én kaptam meg. Ha te nem kaptál, akkor csörögj oda a munkahelyedre, és kérd meg őket, keressék ki az anyagodból a MÁK-os ügyintézőt, meg a számát.
2010. jan. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kellett... Lemaradt egy t:)
2010. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi....hát nem tudom én nem kaptam semmit :( Most próbálom majd felhívni az intézőt....
2010. jan. 29. 08:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Írd már meg, hogy mit mondott az ügyintéző, mert én is efféle gondokkal küzdök... :S

Bár én még csak egyszer kaptam gyed-et, az is 76 e. forint volt, a 94 tgyás helyett. Most meg rettegek, mennyi lesz a köv. gyed... Pedig én beikszeltem a címemre küldött papíron, hogy kérek adójóváírást.

Bocsánat az offért.

2010. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az adójóváírást hiába igényelted, mivel amikor igényelted, az tavaly volt, azóta új év van, ismét igényelni kell az idei évre is. Ezt nem kapod automatikusan, hiszen bármikor visszamehetsz dolgozni, ezt te tudod, ők nem, és büntetőkamatot kapsz, ha az adójóváírás ellenére eléred a határt a jövedelmeddel.

Tehát automatikusan nem kapod, viszont a munkahely kellett volan küldjön neked egy adatlapot, amin megkérdezi, hogy kérsz-e adójóváírást. Ha nem küldött ilyet, akkor őket zaklasd, mert ők mulasztottak. A MÁK-nak ehhez nem sok köze, ha a cégen kersztül ügyintézel, akkor most is őket kell keresned.

Nem veszik el ez a pénz, korrigálják majd az év során.

És ne háborodj fel, örülj, hogy van adójóváírás, mert anélkül minden hónapban 70.000 lenne a gyed-ed.

2010. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!