Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zita vagy Zoé? Melyik tetszik...

Zita vagy Zoé? Melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
A férjem mindenképp Zoét szeretne, nekem is tetszik, csak nagyon sok van belőle. Nekem nagyon tetszik a Zita is. Igazából hosszú és egyedi a vezetéknév, tehát Zoéval sem lenne egy tucatneve, de mégis..
2014. nov. 19. 18:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is a Zita tetszik, sajnos a vezetéknevünkbe beleolvad, és Szitának hangzik
2014. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ziva nevű kislányt is, szép a hangzása."


Óvatosan jegyzem meg, hogy a Ziva héberül hasmenést jelent :)


Egy pont a Zoéra. Szerintem nem mérvadó a "gyakoriság". Bármelyik név felfuthat 1-2 év múlva, akkor meg gondolom úgysem neveznétek át. Ha a vezetéknév nem gyakori, akkor pláne nem számít.


Mi is ezt a nevet választottuk, őszintén megmondom, én már a születése után lepődtem meg, amikokr belefutottam egy utónév statisztikába. Fogalmam sem volt addig, hogy gyakori név, én senkit nem ismertem ilyen névvel és azóta se, pedig a fővárosban élünk.

2014. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Zoé
2014. nov. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Zita.

Nekem egyáltalán nem tetszenek a Zoé, Noé magánhangzó torlódásos nevek. Meg valahogy ahogy kimondom, olyan mint valami hangutánzószó vagy nem is tudom, furcsa mindenesetre nagyon és nem pozitív értelemben.

2014. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Héberül, most komolyan? A Béla szanszkritul meg biztos hányást jelent...:)
2014. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Zita név tetszik jobban. (Én is Zita vagyok)
2014. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 harrypottergirl válasza:
Zoé.
2015. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!