Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek melyik szülő ill....

A gyermek melyik szülő ill. nagyszülő szemének a színét örökli?

Figyelt kérdés
Ha a szülőknek és a nagyszülőknek barna és zöld szemük van, akkor a gyermek lehet e kék szemű?
2010. jan. 29. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem lehet. a 6 ember közül valaki szemeszínét fogja örökölni.
2010. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ált a barna dominánsan öröklődik.
2010. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
még ha genetikus lennék, se tudnám megjósolni... olyan kiszámíthatatlan ez:) minden attól függ, hogy a fogantatás pillanatában melyik génpár hogy találkozik. Lehet kék, lehet barna, lehet zöld , sőt még ezeknek a keveréke is!:)
2010. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Páromnak,az Édesapjának,az Édesanyjának,

Édesanyámnak és nekem barna szemünk van.

Édesapámnak zöld.

Kislányomnak pedig hihetetlenül szép kék... :)

2010. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, domináns, vagy recesszív.

A barna a domináns.

Apám kék szemű volt, anyám barna. Anyám mindkét szülőjének barna szeme volt. Nekem ezért dominánsan a barna öröklődött. Viszont az egyik fiam már kék szemű, mert az apám kék szemét örökölhette.

2010. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem csokibarna. anyámnak zöldeskék, apámnak tesóimnak szintén csokibarna.

páromnak barnászöld, tesójának is. apjának kék, anyjának barna.


és gyönyörű kék szeme van a 10 hónaposomnak :) van benne némi barna, a pupillája körül, de ez csak még érdekesebbé teszi. folyamatosan világosodott neki, sötétkék szemekkel született.

nem gondoltuk volna, nagyon kevés esély volt rá. :)

2010. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a lényeg, igen, akár kék szeme is lehet, ha recesszív módon örökölte a dédszülőktől.
2010. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
anyám szüleinek,kék-zöld szemük van.anyunak zöld,apunak barna.nekem kékes zöld.a férjem szüleinek barna,és a kisfiunknak is barna lett.
2010. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet kék,mivel genetikailag a kék és zöld ugyanaz,a zöld a kék egy árnyalata. Szovla ha genetikárol beszélünk csak kék és zöld szem van.
2010. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Javitás: csak kék és BARNA szem van.Bocsi
2010. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!