Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a babakötvényről? Vagy ti hogyan spóroltok a picúrotoknak?

Figyelt kérdés
Tanácstalanok vagyunk miben hogyan kéne. Be akarjuk rakni az anyaságit, meg amit kapott a picúr, meg havonta szeretnénk 5-10ezer Ft-ot berakni, csak kérdés mibe hogyan?

2014. nov. 21. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Funda
2014. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Fundamentás számlát nyitottunk
2014. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Mi megnyitottuk a lányunknak a start számlát és fizetünk rá évi 60 ezret. Ezzel kb. maximalizálható az állami támogatás. Tapasztalatom majd 18 év múlva lesz.
2014. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

3-as vagyok. Remélem nem haragszol meg, ha belekérdezek.

Akik a Fundamentát ajánlják írják már le pár szóban, hogy ez hogy működik kisbaba esetében. Mert nekünk is van lakáskasszánk és tudom, hogy a gyerekre is lehetne kötni, meg hogy jó az állami támogatás rá. De ezek 4, vagy 8 év után lejárnak, lakásvásárlásra, hiteltörlesztére, stb. kell fordítani. Persze ez nagyon jó konstrukció, mi is ebből szeretnénk kifizetni majd a hitelünket, de azt nem értem, hogy ezzel hogy tudok a gyermekemnek spórolni.

Vagy nem is a lakáskasszára gondoltok?

2014. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

A babakötvény az havi 5000 (évi 60e) befizetéssel éri meg leginkább.

A számlavezető bankodnál érdemes érdeklődni még, hogy milyen konstrukcióik vannak!

2014. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
mi a lakásvásárlást tartjuk a legfontosabbnak a gyerek részére, ezért választottuk a fundamentát.
2014. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
a babkötvényre jól tudom hogy csak rendszeres befizetés esetén és max évi 6000-et kap pluszba..?(leszámítva a kezdő 40 valahányezret..)
2014. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Fundamenta
2014. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Érdeklődjetek körbe a biztosítóknál, mert pl. az ING-nél van kifejezetten olyan gyermekbiztosítás, ami megtakarításos és egyéb biztosítási formákat is tartalmaz. (Sose kelljen, de műtét, betegség esetén is kivehető.)

Ez komoly, évekre szóló pénzügyi döntés, nem is aprópénzt tennétek félre. Inkább bízd szakemberre.

Amilyen húzásai vannak a mostani kormánynak, nem merném semmilyen "állami támogatás"-ba tenni a pénzemet. Ki tudja, mikor adóztatják meg vagy húzzák át el tollvonással?!

2014. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem gond,h belekérdeztél, én is belekérdeztem volna a fundamentába. Hány évre vagy hogy kötötte aki kötötte? A babakötvényt mire lehet használni? És mi az a start számla? Vagy a 2 ugyanaz?
2014. nov. 21. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!