Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit fogtok otthon csinálni...

Ti mit fogtok otthon csinálni a 1,5 évesetekkel, ha bejön a nagyon rossz idő és nem lehet játszótérre menni? Panelban lakunk, szóval végesek a lehetőségek. A fizu is kevés, szóbal a minden napi játszóház is kizárva.

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Fel kell öltöztetni?
2014. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Levegőzni muszáj, még télen is. Dél körül mindenképp kimegyünk, akármilyen hidegek is vannak, ha más nem egy kicsit sétálunk. Mi falun lakunk, itt nincs játszóház, csak kutyaugatás, meg részegek tántorognak ki a kocsmából, szóval nincs nagy látványosság. De inkább otthonhagyjuk a babakocsit, és kézenfogva sétálunk kicsit, nem jutunk messzire, mert minden követ, fűszálat megvizsgál, felvesz a földről, fárasztó, de ilyenkor már az udvron játszani túl hideg van.

Én meg azt hittem, hogy városon jobb, mert ott van látnivaló, és a délutáni sötétben is ke lehet menni mert vannak fények, kirakatok, míg falun már du 4-kor megáll az élet, senki nincs az utcán, töksötét minden.

2014. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én már egy pár hete nem viszem a 19 hós fiam játszótérre, mert elég vizes, nyirkos minden. De így is napi kétszer több órát lent vagyunk. Tanítgatom Neki a babakocsi nélküli sétát /elég ügyes már/, a séta szabályait, úgyhogy mi továbbra is sokat leszünk lent. Van, hogy néha motorral jön, de többnyire gyalog nekiindulunk az utcáknak, és kalandozunk. Nagyon élvezzük. Valamint imád buszozni, úgyhogy gyakran felülünk buszokra, és utazgatunk. Elmegyünk plázázni, imádja a könyvesboltokat, játékboltokat.

Valamint most iratkoztunk be a helyi könyvtárba / a fiamnak is van olvasójegye/, oda is gyakran eljárunk, jO kis program.

Mivel budapestiek vagyunk, sokszor egyszerűen felpattanunk a.buszra, metróra, és bemegyünk Apa elé a munkahelyére, vagy a Nagyihoz.

Szval mi dig kitalálok valami programot, hogy ne kelljen otthon ülni, azt egyikünk sem bírná. A játszótér nyáron volt nagy kedvenc.

2014. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen is lemegyünk, legfeljebb rövidebb időre.

Egyébként meg ugyanúgy játszunk otthon mint ilyenkor:hintázunk, labdázunk, építőkockázunk, mászkálunk, formabedobózunk, firkálunk, diavetítünk, a tél jó alkalom lesz a festés és a gyurmázás elkezdésére.

2014. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Szánkózunk,hóembert építünk,nagyokat sétálunk,fogócskázunk...
2014. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni így is le fogunk járni, igaz a napi 2-3-4 órák helyett csak 40-50 percekre max.


Itthon kirakózunk, "főzőcskézünk" játékból, mesedélutánt tartunk, színezünk, mesét olvasunk.


Hol laktok?

2014. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek a pozitív választ. Természetesen felöltöztetem, csak csóri olyan fázós, hogy a minap kesztyűben is majd lefagyott a keze, pedig nem volt olyan hideg. Mi is hasonlókat csinálunk itthon, most kezdi felfedezni a rajzolást is, de 10 percnél tovább nem köti le semmi.
2014. nov. 25. 02:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy attól, hogy hideg van, még ki kell menni a levegőre, és ha mozog, fázni se fog.
2014. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!