Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti milyen olcsó és...

Anyukák ti milyen olcsó és egyszerű kajákat szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Gondolom lesz olyan amit nem ismerünk mert más helyen élünk. Hátha lesz pár ismeretlen és elkérem a receptet!

Én borsodi vagyok ezeket szoktam! :)


-borsós tészta

-virsli "pörkölt" tejfölösen

-tojásos tészta

-krumplis nokedli/teszta

-rakott rizs hússal és zöldséggel

-füstölt sonkás tészta

Ezek olcsók is és imádjuk is. Mert hát heti 7napon át mégsem ehetünk húst! :)


Várom a válaszokat! :)



2014. nov. 25. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

főzelékek

krumpli prósza sütőben sütve

dödölle

pirított tészta

japán palacsinta

2014. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Zöldbabfőzelék, lencsefőzelék, cukorborsó főzelék, tojásos nokedli, lecsó, diós-mákos-grízes tészta, paprikáskrumpli, rakott krumpli.
2014. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Japán palacsinta? :)

Valahol fent van a recept?

2014. nov. 25. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Paradicsomleves betűtésztával, túrógombóc, töltött káposzta /mivel jó nagy adagot csinálok, ehetjük legalább 3 napig, isteni szokott lenni, és így elég költséghatékony is, hiszen 3 napig nem kell főzni/, a főzelékek viszonylag olcsó kaják, túrós tészta. Ennyi jutott hirtelen eszembe. Én 2 napra előre főzök, leves is van mindig, így laktató szokott lenni a menü.
2014. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Virslis nudli (a nudlit felteszem főni, közben hagymát pirítok, erre teszem a felszeletelt virslit, ha megpirult, egy jénaiban összekeverem a kifőtt nudlival, egy nagy pohár tejfölbe beleütök egy tojást, sózom, borsozom, ráöntöm a nudlira, reszelek rá sajtot, összesütöm)

Krémlevesek idényzöldségből,

Mindenféle tésztamártás (olivaolajon futtatok pár gerezd fokhagymát, rá valamilyen zöldség, pl borsó, cukkini, spenót, zöldbab, paradicsom, gomba, stb, pirítom egy kicsit, ha van otthon tejszín, akkor ráöntöm, de elhagyható, fűszerezem, és mehet a tésztára.)

Mindenféle rizottó (spar saját márkás kerek szemű rizsből is olyan krémes lesz, mint rizottórizsből)

tócsni,

borsópörkölt galuskával

Pizza (bedagasztom a tésztát, ha megkelt, formázom, paradicsomszószt kenek rá, és megpakolom azzal, ami épp otthon van)

Sajtgolyó (sajtot lereszelem, összekeverem tojással, és annyi liszttel, hogy formázható legyen, kicsi golyókat formázok, és olajban kisütöm. Nem folyik szét, mint a hagyományos rántott sajt, gyorsabb, és a sajtot utáló nevelt lányom is szereti)

2014. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Virslis lecsós tarhonya, rakott krumpli/karfiol/káposzta, krumplis/káposztás/sajtos tejfölös/ízes grízes tészta, túrós csusza, tepsis krumpli kolbásszal, bab/lencse/borsó/krumpli/tök főzelék fasírttal vagy tükörtojással, paprikás krumpli, pirított gríz meggyszósszal és sült husival, bolognai, paradicsomos húsgombóc, csiripöri (ubisalival :D ), tejszínes gombapaprikás, huh hirtelen kifogytam.
2014. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
spenót főzelék(fagyasztott spenót nagyon olcsó,finom,egészséges) vagy spenótos tészta,főzelékek,krémlevesek,köleskása husival,rizzsel vagy magában,vegyes zöldség leves túrós vagy mákos tésztával.
2014. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
lecsós pörkölt tésztával, knégli vadasan vagy csak sima pörköltel , mákos buba, töltött káposzta én hétvégeken néha szoktam csinálni, tarhonya lekvárostészta sütve
2014. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-sárgarépakrémleves

-tejszínes spenót (van, hogy csak így magában, de esszük néha spagettivel, vagy pirított sonkával, tükörtojás feltéttel )

-tojás nélküli amerikai palacsinta

-ropogós lángos

-vega rakott krumpli

2014. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Irok olcsokat es nem tul draga eteleket is. :)


-Makos guba, de csak forro vizzel leontve a kifli, ra kis so, cukor es mak, isteni finom igy is.

-Kifott teszta, zsirral elkeverve, cukorral hintve, es ha van hazi szilvalekvar, akkor azzal megkenve. Ha meg zsemlemorzsat vagy grizt is piritasz ra, akkor mar kicsit dragabb, de isteni edes masodik. :)

-Krumplisteszta, grizesteszta, spenotos teszta,

-Komenyleves (rantott leves, tojas nelkul)

-Akcios zoldsegekbol zoldseg leves

-Lapcsanka (Fott krumpli, liszt, jo sok fokhagyma, egy tojas, de en csinaltam mar tojas helyett olajjal, allergia miatt)

-Krumplifozelek, finomfozelek, spenotfozelek, barmilyen akcios zoldsegfozelek (rantassal, vagy habaras nelkul -mert ugye a tej, tejfol is dragabb- szoval a zoldseget osszetorom es azzal suritem, igy akar kremleves is lehet belole)

-Tort paszuly, babfozelek, sargabosofozelek, repafozelek

-A fozelekekre van hogy csak jol megpiritott hagymat teszek feltetnek (nagyon finom, es ugyanigy ha szeretitek a hagymat, akkor tobbet lepiritasz, jol befuszerezed, es friss kenyerre teve isteni)

-Fokhagymas vajas piritos vagy vajas piritos ujhagymaval

-Kompotok (desszertnek)

-Paprikas krumpli



Kicsit dragabbak:


-Makos guba rendesen tejjel, aztan megsutve sutoben

-Vargabeles

-Turos teszta, sajtkremes teszta piritott szalonnaval, sonkaval

-Almaleves tejes habarassal

-Turos teszta

-Tojasporkolt

-Zuzaporkolt

-Resztelt maj

-Csirkenyakbol, farhatbol, aprolekbopl husleves

-Csirkeaprolekbol borsoleves, zoldsegleves

-Fuszeres, ropogosra sutott csirkeszarnyak rizzsel, rizsibizivel

-Tejbegriz, tejberizs

-Paradicsomleves

-Lecso, rizseslecso, lehet virslivel, tojassal

-Bundaskenyer, teaval

-Tojasrantotta (lehet gazdagitani hagymaval, sajttal, paradicsommal, paprikaval, cukkinivel, es ha nem kevered el, csak megfozditod a serpenyoben, akkor zoldseges omlett, nagyon finom es egeszseges)

-Tojasos nokedli, ecetes-cukros salataval

-Karfiolleves, rizsbetettel

-Tojasleves

-Hamis gulyasleves (hus nelkul)

-Paprikas krumpli, tejfolosen

-Zoldsegfasirt

-Paradicsomos kaposzta

-Kaposztas bableves

-Tejfolos bableves

-Bundas virsli

-Rantott cukkini, tok, karfiol

-Tarhonya zuzaporkolttel

-Sultkrumpli (sutoben sutve, igy nem kell sok olaj hozza)

-Krumplipure

-Gyumolcsleves

-Rakott etelek (rakott karfiol, zoldbab, stb., es neha en tesztaval sutom, nem rizzsel, igy is nagyon finom)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, amiket en szoktam kesziteni, remelem van benne szamodra hasznos.

Nalunk valamilyen leves mindig van, persze nem csak a felsoroltak, de azok is gyakran elofordulnak nalunk. Megmondom oszinten, hogy nem anyagi okok miatt kerulnek az asztalra nalunk a fentiek, hanem mert gyerekkorom kedvencei, izei.

Vannak meg a kevert gyors, olcso sutemenyek, vagy szoktam napkozispiskotat is csinalni (vizes piskota) kakaos ontettel.

2014. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!