Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hatékony, olcsó, egyszerű...

Hatékony, olcsó, egyszerű folttisztítás?

Figyelt kérdés

Már használtam vanisht, drága mosószert, és a ruhácskák kb koszosabbak, mint voltak:S Semmit vagy nagyon kevés foltot tudok kiszedni belőlük. És hiába van itthoni, meg utcai, mivel majdnem minden ruhában akad valamilyen folt, lassan nincs miben kivinni a fiam, mert mindene koszos, foltos, és így nem szívesen viszem ki, ápolatlannak tűnik.


A kérdésem az, hogy valami "régiidők" hatékony módszere, mosószere, ami 100%ban kiszed mindent, és egyszerű használni.


2010. aug. 6. 07:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

100 %-osan CSAK rögtön lehet kiszedni a foltokat, tehát ahogy a ruhára kerülnek. Vanish, vagy egyszerű mosószappannal bedörzsölöd, és dörzsölgeted, így nekem minden kijött, gyümölcs, kaki, paradicsom, stb.


Ha már mosás után veszed észre va foltot, sajnos csak a clorox segít, de azt meg csak fehér ruhákon lehet használni, de az is mindent kiszed, még mosás, vasalás után is, de csak a fehérekből.

2010. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Azonnal mosom, már használtam vanisht, dörzsöltem, de a kajafoltok, az istenért sem jönnek ki.

Beteszem mosni, előtte folttisztító, mosószer, 40fok, másfél órás mosás, és ha lehet koszosabb a ruhácska, pedig új, tiszta a gép...

Nincs fehér ruhája a fiamnak, minden színes, fehérítő nem kéne, a foltok nincsenek belevasalva a ruhákba, nem vasalom a holmiját.


Ezekben a márkás, hasztalan sz@rokban én már nem bízok...

2010. aug. 6. 08:09
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok mindent kipróbáltam, aztán nagyon meglepődtem, amikor a férjem beállított egy 200 Ft-os Caola mosószappannal, amivel szinte azonnal kijönnek a durva foltok is. Én ezt használom azóta is.
2010. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
És a régi foltok is kijöttek vele, vagy azokra keresztet is vethetek, és neked is csak az újakat szedte ki?
2010. aug. 6. 10:44
 5/22 anonim ***** válasza:

Csak az újakra jó. Amik megvoltak már azok max. csak halványodtak valamennyire.

Én is mindig azonnal beáztatom (sima vízbe) a ruhákat, aztán amikor van időm, kicsit megsúrolom a szappannal és öblítés után úgy teszem a mosógépbe.

A férjem egyébként múltkor úgy is alkalmazta a mi ruháinknál, hogy belereszelt egy kis szappant a folyékony mosószer közé és így még a makacs foltok is simán kijöttek a fehér nadrágjából (előzetes súrolás nélkül).

2010. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem az Ariel folttisztito vált be.Kislányomnak a pizsamaján kakaó foltok voltak,már be voltak száradva.Az Arielböl ráfújsz közvetlenül a foltra és teszed mosásba rögtön.Nekem szépen kiveszi a foltokat.
2010. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Talán még a márkásból az arielt kipróbálom, aztán a többit meglátom.

Köszönöm

2010. aug. 6. 10:59
 8/22 anonim ***** válasza:
Áztasd tejbe a ruhákat, anyám szerint kihozza a foltokat, én még nem próbáltam. Én a ruhanapoztatásban hiszek, nekem bevált: kirakom a napra 1-2 órára a ruhát és folt eltűnik :)
2010. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A napoztatással 2 gond van, a folt benne marad, a színes ruha megfakul (kiszívja a Nap), a fehér meg besárgul.
2010. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A párom hozott vanish mosószappant meg a folyadékot(akciós volt, hagyományos mosószappant meg nem lereste), meg ecetet. 10ból két rugit nem tudtam makulátlanul kitisztítani, a többi ruhácskán sem csak elhalványultak a foltok, hanem teljesen eltűntek Pedig már elég régi foltok voltak(főzelék, gyümölcslé, kakaó, fű, csoki)

Jól bedörzsöltem a ruhákat, nagyon meleg vízbe ecettel és a folyadékkel áztak majd egy napig, utána 60fokon ariellel mostam át, ami fehér az ragyog, és a színek is valahogy élénkek lettek, nem tűnnek piszkos szürkésnek, és tényleg tiszták lettek.

2010. aug. 18. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!